Jak wydrukować screenshot

Potrzebujesz wydrukowany zrzut z ekranu, aby udowodnić coś pomocy technicznej? Nic prostszego. Dowiedz się jak wydrukować screenshot.


Screenshot, czyli zrzut ekranu, jest jednym z najpopularniejszych występujących w Internecie rodzajów obrazów. Niezależnie od tego czy blogujesz i potrzebujesz zdjęcie z gry czy też chcesz napisać swój własny artykuł z serii "jak zrobić…", czy z kolei, gdy potrzebujesz zgłosić błędy w działaniu oprogramowania. Tutaj dowiecie się w jaki sposób zrobić screenshot i jak przygotować go do drukowania.

Przycisk na klawiaturze: Print Screen

Najpowszechniejszym sposobem "złapania" zdjęcia całego ekranu jest przycisk na klawiaturze Print Screen, zazwyczaj mieszczący się w prawym górnym rogu klawiatury.

Zobacz również:

  • Diablo 2 Resurrected na nowych materiałach prezentuje się wybornie [Aktualizacja]
  • Jak nagrywać rozmowy telefoniczne z iPhone'a?
  • W końcu! Ta aktualizacja naprawia irytujące błędy Windows 10

1. Wciśnij Print Screen aby zrobić zdjęcie całego ekranu, lub wciśnij Alt i Print Screen, aby zrobić zdjęcie aktywnego okna

2. Możesz teraz wkleić zdjęcie do e-maili, dokumentów Office, czy edytorów grafiki.

Drukowanie z Paintem

Wielu ludzi lubi drukować swoje screenshoty z Painta, najprostszego edytora grafiki zawartego w każdej wersji Windows, ponieważ pozwala on na wycinanie i zmianę wielkości obrazu.

1. Zrób zdjęcie swojego ekranu za pomocą przycisku Print Screen, tak jak jest to opisane powyżej.

2. Kliknij Start w lewym dolnym rogu ekranu. Otwórz Paint (Wszystkie Programy > Akcesoria > Paint).

3. Gdy program się uruchomi naciśnij Ctrl + V aby wkleić zapamiętany screenshot do Painta.

4. Tutaj, użytkownicy Vista wybierają Plik i Drukuj, aby wydrukować swój screenshot. Użytkownicy Windows 7 wybierają Drukuj z menu w lewym górnym rogu.

Narzędzie Wycinanie w Windows

Aby stać się bardziej elastycznym, spróbuj Narzędzia Wycinanie w Windows. Narzędzie jest dostępne we wszystkich wersjach Vista (poza najbardziej podstawową) i Windows 7.

1. Znajdź program klikając Start, Wszystkie Programy, Akcesoria; szukaj "Narzędzie Wycinanie".

2. Kliknij strzałkę obok przycisku Nowy aby zobaczyć jakie rodzaje zrzutów ekranu możesz zachować. Dodatkowymi opcjami w narzędziu wycinanie są możliwości wycinania w pożądanym kształcie, przykładowo prostokąt dowolnego rozmiaru, czy dowolnej formy kształt narysowany myszą.

3. Możesz wybrać skopiowanie zawartości do schowka, wysłanie obrazu za pośrednictwem poczty e-mail, czy też zaopatrzyć obraz w adnotacje.

4. Aby wydrukować w ten sposób uzyskany screenshot, musisz najpierw zachować plik. Kliknij ikonę Zapisz, bądź Plik, Zapisz jako…, uzyskasz w ten sposób opcje zapisania zdjęcia w formatach JPEG, GIF, PNG lub jako stronę HTML.

5. Gdy plik zostanie zapamiętany, po prostu dwukrotnie kliknij na jego ikonie i otworzy się dowolny program do przeglądania grafiki. Kliknij Plik, Drukuj… i jest wydrukowane.