Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Amazon jest dla Polaków wciąż dostępny jedynie poprzez niemiecką stronę, ale nie przeszkadza to w robieniu w nim zakupów. W poniższym artykule prezentujemy różne sposoby na tanie nabywanie produktów znajdujących się w jego bogatym asortymencie.

Oferty dnia i oferty błyskawiczne - dlaczego warto często je sprawdzać?

Po zalogowaniu się na swoje konto Amazon, zobaczysz na stronie kilka zakładek: Mój Amazon, Oferty dnia, Karty podarunkowe, Sprzedawaj na Amazon oraz Pomoc. Jeśli planujesz zrobić zakupy, nie zapominaj o tej drugiej! Oferty dnia to zbiór produktów, które dostępne są w atrakcyjnych zniżkach - nawet do 70% taniej! W wielu przypadkach ma się do czynienia z okresowymi promocjami, a także przecenami i wyprzedażami. Po wejściu w zakładkę widzisz aktualnie trwające, jeśli jednak nic z tego nie przypadło Ci do gustu, możesz kliknąć na opcję Nadchodzące, aby zobaczyć wyprzedaże, które rozpoczną się w najbliższych godzinach i dniach. Pozwala to na wcześniejsze zaplanowanie tańszych zakupów, a jeśli nie chcesz zapomnieć o ciekawej ofercie, możesz ją obserwować - wystarczy kliknąć na przycisk Obserwuj, znajdujący się pod nią.

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Oferty dnia na Amazon

Amazon posiada każdego dnia wiele ciekawych ofert, a jeżeli chcesz zobaczyć je wg ustalonego kryterium, np. tylko aparaty fotograficzne, nie musisz przekopywać się przez dziesiątki propozycji. Po przewinięciu strony w dół masz do dyspozycji możliwość filtrowania ofert po kategorii, a także - dzięki rozwijanej liście po prawej stronie - posegregowania ich po cenie (rosnąca/malejąca), a także wysokości rabatu. Możesz również wybrać z listy bestsellery, czyli wybrane przez Amazon propozycje, dzięki którym zrobisz naprawdę tanie zakupy. Zwróć jednak uwagę, że niektóre oferty mogą być dostępne jedynie dla posiadaczy konta Amazon Prime!

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Filtrowanie ofert na Amazon

Interesuje Cię sprzęt komputerowy, oprogramowanie, smartfony, sprzęt RTV i AGD? Jeśli nie masz czasu na samodzielne wyszukiwanie ciekawych ofert na Amazonie, mamy specjalnie dla Ciebie bardzo praktyczne rozwiązanie. Na naszej nowej stronie Tech Promocje znajdziesz najlepsze i polecane przez redakcję oferty, a specjalny dział - Sklep Amazon - jest dedykowany tylko i wyłącznie produktom, jakie pojawiają się na stronach giganta e-comemrce. Pamiętaj, że najlepsze okazje wyprzedawane są błyskawicznie, więc radzimy szybko decydować się na zakup!

Karty Podarunkowe Amazon - zobacz, co możesz dzięki nim zyskać!

Karty Podarunkowe Amazon to sposób na tańsze zakupy. Jak tańsze? To już tylko zależy od wartości Karty Podarunkowej, którą się otrzymało lub którą chce komuś podarować, jednak są pewne ograniczenia – minimalnie jest to 1 euro, maksymalnie – 1000 euro. Jak stworzyć taką kartę?

Po zalogowaniu się na swoje konto w Amazon wybierz zakładkę Karty podarunkowe. Znajdziesz tu trzy opcje:

Zrealizuj karty podarunkowe - pozwala na wykorzystanie posiadanej karty. Po wybraniu tej opcji następuje przekierowanie na stronę, gdzie należy wpisać kod karty i gotowe - kwota karty podarunkowej zostanie zapisana na koncie Amazon i nigdy nie utraci ważności.

Wyświetl saldo kart podarunkowych – na tej stronie zobaczysz swoje saldo oraz możesz dokonać doładowania zarówno karty, jak i konta Amazon. Inna funkcja to możliwość ustawienia automatycznego doładowania według harmonogramu lub w przypadku spadku salda.

Doładuj konto – możliwość doładowania konta Amazon o 50, 100, 200, 300 lub wpisaną ręcznie kwotę euro

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Karty Podarunkowe Amazon

Jeśli interesuje Cię zakup karty podarunkowej, zjedź na dół na karcie zakładki Karty podarunkowe. Znajdziesz tu propozycje kart podarunkowych. Możesz również skorzystać z filtra po lewej stronie, aby ograniczyć wyświetlane karty według takich kryteriów jak m.in. okazja (np. Boże Narodzenie, ferie zimowe, urodziny czy gratulacje), format oraz odbiorca (np. para, dziecko, cała rodzina). Dzięki temu karta podarunkowa Amazon zostaje spersonalizowana pod kątem jej odbiorców. Co ważne, może mieć ona różne formy – od karty w eleganckim pudełku po zawieszkę.

Gdy wybierzesz kartę, która można spersonalizować, zobaczysz wygodny edytor, w którym możesz ustawić jej styl – w wielu przypadkach możliwe jest dodanie własnej grafiki – oraz jej wartość, a także załączyć krótką wiadomość.

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Personalizowanie karty

UWAGA

Należy pamiętać, że nie każda karta podarunkowa posiada opcję dostawy na teren Polski, a w niektórych przypadkach opcje dostępne są tylko dla posiadaczy konta Amazon Prime!

Zalety z kart? Kwota niewykorzystanego salda na Karcie Podarunkowej jest przekazywana na konto korzystającego. W przypadku gdy kwota zakupu jest wyższa niż saldo środków na Karcie Podarunkowej korzystającego, pozostałą część należy uregulować za pomocą innej formy płatności. Ważność Karty Podarunkowej, wraz z saldem niewykorzystanych środków, wygasa dopiero po 10 latach od daty jej wydania – można więc spokojnie zaczekać na najlepsze okazje do jej użycia!

Jeśli korzystamy z Amazon w Polsce, czyli za pośrednictwem witryny amazon.de, należy pamiętać, że salda dostępnego na Karcie Podarunkowej nie można wykorzystać w celu dokonywania zakupów na stronie Amazon w innych krajach (jak UK czy Francja).

Centrala Prezentów w Amazon - poznaj jej zalety!

Centrala Prezentów to dział Amazon, w którym zebrane zostały wszystkie przedmioty, jakie doskonale nadają się na prezenty z różnych okazji. Po wejściu w zakładkę Centrali masz do wyboru kilka grup potencjalnych odbiorców – mężczyźni, kobiety, nastolatki, dzieci 8-12 lat, dzieci 4-8 lat, maluchy oraz niemowlęta. Kliknij na kategorię która Cię najbardziej interesuje (w poniższym przykładzie będą to mężczyźni).

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Centrala Prezentów Amazon

W każdej kategorii wyświetlane są wszystkie oferty, jakie zostały opisane przez wystawiających jako przeznaczone na prezenty. Jeśli nie chcesz tracić czasu na przewijanie ekranu w poszukiwaniu tego, czego szukasz, możesz ograniczyć wyszukiwanie ofert do jednej z kilku podanych kategorii - w poniższym przykładzie mogą to być np. prezenty oryginalne, zabawne, dom i ogród, żywność i napoje, itp.

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Kategorie prezentów

Jeśli szukasz prezentów bez podziału na płeć, wówczas będąc na stronie kategorii kliknij na przycisk Zmień koło jej nazwy. Możesz wybrać w okienku grupę odbiorców oraz zaznaczyć Wszyscy – lub też oczywiście wybrać także płeć osoby, dla której chcesz kupić prezent.

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Zmiana kategorii

Zaletami Centrali Prezentów jest możliwość szybkiego znalezienia prezentu dla konkretnego odbiorcy - na przykład nastolatka. Zwalnia Cię to z konieczności czasochłonnego skakania po kategoriach i samodzielnego wyszukiwania odpowiedniego podarunku - warto spróbować!

Aplikacja Amazon - ułatwienie zakupów!

Aplikacja Amazon umożliwia Ci kontakt z serwisem w każdej chwili – wystarczy tylko pobrać ją ze strony i zainstalować. Plik instalacyjny można pobrać bezpośrednio ze strony Amazon, otwierając stronę amazon.de/app-PLna telefonie lub odwiedzić Google Play (jeśli posiada się system Android), bądź AppStore (dla osób używających sprzętów Apple z iOS). Co bardzo ważne to fakt, że aplikacja Amazon jest dostępna w polskiej wersji językowej. Domyślnie mamy do czynienia z wersją niemieckojęzyczną. Aby to zmienić, należy otworzyć aplikację i przywołać menu, klikając przycisk w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz ustawienie Land und Sprache w Einstellungen, a w opcji Land wybierz Deutschland. Kliknij Sprache i wybierz z menu Polnisch (czyli "polski").

Zatwierdź wybór.

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

A dlaczego warto mieć aplikację Amazon na swoim telefonie? Przede wszystkim po to, aby nie przegapić atrakcyjnych i obserwowanych ofert - kiedy Twoje obserwowane oferty się rozpoczną, otrzymasz natychmiast powiadomienie i możesz od razu dokonać zakupu. Jeśli np. wypatrzyłeś prezent dla gadżeciarza, możesz nabyć go od razu, gdy będzie tylko możliwe i masz pewność, że nikt nie zrobi Ci przykrej niespodzianki i nie wyprzedzi! Podobnie rzecz się ma z innymi ofertami. Co więcej, aplikacja Amazon umożliwia szukanie produktów przy pomocy aparatu w telefonie i korzystanie z ulepszonych filtrów oraz sugestii dotyczących wyszukiwania! A zakupy przeprowadza się w dziecinnie łatwy sposób - po prostu na liście rezultatów wyszukiwania kliknij produkt i przeciągnij do szuflady na samym dole ekranu, aby dodać go do Twojej listy zakupów.

Amazon Prime - czy warto?

Amazon Prime to płatna usługa Amazona, która dostępna jest za miesięczną opłatą – w momencie pisania tego tekstu wynosi ona 7,99 euro miesięcznie, czyli ok. 35 PLN. Można wykupić od raz abonament roczny, który wychodzi ekonomiczniej – 69 euro (ok. 293 PLN), czyli 5,75 euro (ok. 25 PLN) za miesiąc. Jednak zanim pomyślisz, która opcja bardziej Cię interesuje, wypada dowiedzieć się, za co właściwie płaci?

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Posiadacze subskrypcji Amazon Prime mają dostęp do serwisów oraz funkcji niedostępnych dla posiadaczy zwykłego konta Amazon. Najbardziej popularną i znaną jest oczywiście konkurent Netflixa, czyli Amazon Video, dostępny od 14 grudnia 2016 również w Polsce. Miłośnicy seriali z pewnością znajdą wiele powodów, aby spędzać czas na oglądaniu produkcji Amazona – tak właściwie na samo opisanie najpopularniejszych z nich wypadałoby napisać osobny artykuł.

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Druga warta uwagi usługa to Prime Photos. Jest to usługa dająca 5 GB miejsca w chmurze na przechowywanie zdjęć. Można zaprosić do pięciu osób, które będą mogły korzystać z tego serwisu, jest to więc dobra metoda na dzielenie się nimi. Wśród wielu praktycznych funkcji znajduje się m.in. organizacja fotografii według kryteriów ustalonych przez użytkowników. Kolejna usługa związana z multimediami dedykowana jest miłośnikom gier – Amazon Twitch Prime. Umożliwia oglądanie transmisji bez reklam, dostęp do wybranych gier, poszerzone opcje kolorystyczne czatu czy wyjątkowe emotikony. Dzięki byciu członkiem Amazon Prime ogląda się wszystko bez reklam!

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Mało rozrywki? W koszcie subskrypcji znajduje się dostęp do Amazon Prime Music, czyli biblioteki muzycznej, w której znajduje ponad dwa miliony utworów i pod koniec 2017 roku jest trzecim co do wielkości serwisem stremingowym na świecie! Podobnie jak konkurencja, oferuje spersonalizowane playlisty oraz możliwość odsłuchiwania radiostacji z całego świata. A dostęp uzyskuje się przez praktyczne każde urządzenie, na którym da zainstalować aplikację Amazon.

Ale Amazon Prime to nie tylko multimedia. Nie zapominajmy, że to serwis poświęcony przede wszystkim zakupom i tutaj posiadacze subskrypcji również mają fory. Niektóre z ofert sprzedaży przeznaczone są wyłącznie dla nich. Tylko oni mogą korzystać również z błyskawicznych ofert sprzedażowych 30 minut przed wszystkimi oraz z ofert Amazon BuyVIP w przeddzień akcji sprzedażowych! Niestety, jedna z opcji dla polskich subskrybentów Prime jest niedostępna - bezpłatna dostawy Premium. Obowiązuje ona jedynie na terenie Austrii i Niemiec. Cóż, może kiedyś...

A na koniec istotna informacja. Dobra informacja - Amazon Prime możesz przetestować za darmo przez okres 30 dni! Aby skorzystać z tej okazji, zaloguj się na swoim koncie Amazon, a następnie wybierz znajdującą się w prawym, górnym rogu funkcję Wypróbuj Prime i postępuj wg wyświetlanych instrukcji.

Jak wykorzystać Amazon do tanich zakupów?

Sponsored by Amazon

Aktualizacja: 17 listopada 2017 10:24