Jak wyłączyć TouchWiz w smartfonach Samsunga?

Nakładka TouchWiz w smartfonach Samsunga może być bardzo irytująca. Poznaj trzy sposoby pozwalające na jej "oswojenie" i całkowite usunięcie.

Zastanawiasz się nad pozbyciem się lub ograniczeniem zakresu działania nakładki TouchWiz na smartfonie Samsunga? Jest na to kilka sposobów, które prezentujemy w tym artykule.

Jak wyłączyć TouchWiz na smartfonach Samsunga

TouchWiz to nakładka opracowana przez Samsunga i "bytująca" ponad Androidem, który kontroluje pracę smartfonów i tabletów koreańskiego producenta. Rozwiązanie to zostało na przestrzeni lat ulepszone, lecz i tak dla użytkowników, którzy skłaniają się ku "czystemu" Androidowi, jego działanie może być bardzo denerwujące. W tym artykule pokażemy ci w jaki sposób doprowadzić do tego, aby jak najbardziej zmniejszyć liczbę interakcji nakładki TouchWiz z innymi preinstalowanymi aplikacjami Samsunga lub całkowicie się jej pozbyć i upodobnić smartfon do smartfona z linii Nexus.

Metody opisane poniżej mają różny poziom trudności. Zalecamy w pierwszej kolejności wypróbowanie tej najłatwiejszej (pierwsza sekcja). Jeżeli jednak zamierzasz całkowicie pozbyć się TouchWiz będziesz musiał sięgnąć po trzecią proponowaną przez nas metodę polegającą na zrootowaniu smartfona i skorzystaniu z Custom ROM-a.

Naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie jednak skorzystanie z metody drugiej opisującej skorzystanie z launchera Google Now

Jak wyłączyć TouchWiz na smartfonach Samsunga: szybkie podsumowanie

- zresetuj smartfon do ustawień fabrycznych, nie akceptuj aktualizacji Samsunga podczas instalacji

- w menedżerze aplikacji wyczyść dane i pamięć podręczną z preinstalowanych aplikacji Samsunga takich jak S Planner

- zainstaluje Google Now Launcher

- zrootuj smartfon, stwórz custom recovery, skorzystaj z Custom ROM-a