Jak wyłączyć klawisz Windows

Start, klawisz Windows i WinKey to trzy określenia na przycisk, umieszczany najczęściej pomiędzy lewym klawiszem Control a lewym klawiszem Alt. Choć ma pomagać, znany jest jako zmora pisarzy i graczy komputerowych.


Klawisz Start może przeszkadzać w pracy, czasem lepiej zawczasu go wyłączyć.

Polecamy:

WinKey standardowo odpowiada w systemach MS Windows za wyświetlenie menu Start. Często jest też umieszczany po prawej stronie klawiatury, między Alt Gr i klawiszem Menu.

Jak wyłączyć klawisz Start

Klawisz przeszkadza w pisaniu i minimalizuje okna gier, których często nie da się już potem uruchomić. Jeśli masz już dość, skorzystaj z poniższej instrukcji.

Zobacz również:

  • Raj dla gamerów? Elektroniczne gadżety znanych marek w Biedronce - te produkty powinieneś przetestować

1. Wybierz Start > Uruchom i wpisz w konsoli regedt32. Zatwierdź przyciskiem OK.

2. W menu Edytora rejestru, wybierz HKEY_LOCAL_MACHINE.

3. Kliknij System, a potem Current ControlSet > Control, wybierając w tym ostatnim folder Keyboard Layout.

4. W menu wybierz Edycja > Nowy > Wartość binarna i nazwij plik Scancode Map. Kliknij nazwę prawym klawiszem myszy, wybierz Modyfikuj dane binarne i w treści wpisz: 0000 0000 0000 0000 0300 0000 0000 5BE0 0000 5CE0 0000 0000 (nie wstawiaj spacji, zastosowaliśmy je tylko, by zapis był czytelny - dop. ws).

5. Po wyłączeniu Edytora rejestru, uruchom ponownie komputer.

Jak przywrócić WinKey

Klawisz Windows jest całkiem przydatny. Używamy go m.in. w skrótach klawiszowych, takich jak Start+D, czyli zminimalizuj. Aby go przywrócić, najłatwiej będzie usunąć utworzony wcześniej plik z rejestru.

Powyższa porada była testowana na systemie Windows XP. Programista John Haller stworzył pliki, które bezpośrednio wgrać można do rejestru z pominięciem powyższej instrukcji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: