Jak wyłączyć prośby o ocenę miejsc w Google

Telefony z Androidem nieustannie proszą o wystawienie opinii na temat odwiedzonych miejsc. Pokazujemy, jak ja wyłączyć.

Google kolekcjonuje potężną ilość informacji o swoich użytkownikach nawet, gdy nie posiadają oni urządzenia z Androidem. Wyskakujące powiadomienia o ocenę odwiedzonych przez użytkownika miejsc takich, jak restauracje, hotele, sklepy, plaże i wiele innych mogą być bardzo denerwujące.

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Na szczęście wyszukiwarkowy gigant przewidział, że opcja ta może nie przypaść do gustu użytkownikom i pozwolił na jej wyłączenie. W rzeczywistości wszystkie powiadomienia, które proszą użytkownika o wystawienie oceny wysyłane są przez Mapy Google. Dzięki nim Google może zadecydować, które miejsc polecać innym użytkownikom. Gromadząc wiele opinii firma posiada dużo bardziej dokładne informacje o danym miejscu i jest w stanie zweryfikować czy faktycznie warto je polecić innym użytkownikom znajdującym się w pobliżu lub wyszukującym atrakcji w pobliżu.

Oto co zrobić, aby pozbyć się powiadomień proszących o ocenę odwiedzanego miejsca:

  • Należy uruchomić Mapy Google
  • Dotknąć trzech poziomych linii w lewym górnym rogu
  • Przejść do Ustawienia i wybrać Powiadomienia
  • W sekcji powiadomienia należy przejść do Twój wkład i odznaczyć Miejsca, które znasz oraz Pytania i odpowiedzi i Pytania o miejsca

Aby całkowicie wyłączyć wszelkiego rodzaju notyfikacje z pytaniami z Map Google należy odznaczyć również Pytania o Twoje niedawne podróże oraz Pytania o Twoją okolicę.

To wszystko, co trzeba zrobić aby wyłączyć wysyłanie przez Google Maps powiadomień z prośbą o ocenę odwiedzonych miejsc lub okolicy. Od tej pory Mapy Google nie będą już wysyłać takich powiadomień.