Jak wysłać duże pliki wideo?

Pokazujemy, jak szybko i łatwo przesłać duże pliki wideo za darmo.


Zdjęcia były od zawsze stosunkowo łatwe do udostępniania, ponieważ nie zawierają one zbyt wielu danych. Wraz z rozwojem technologii wzrosła również jakość i rozmiar zdjęć, ale nadal nie ma problemu z ich przesyłanie. Z drugiej strony mamy pliki wideo, których przesyłanie zawsze było utrudnione. Szczególnie teraz, gdy nawet smartfonem możemy nagrać krótki kilku minutowy film, który będzie ważył ponad gigabajt.

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Pokażemy Ci, jak w szybki i łatwy sposób przesyłać większe pliki do znajomych, przyjaciół, współpracowników oraz rodziny. Nasza instrukcja odnosi się nie tylko do filmów. Przy jej pomocy możesz także udostępniać inne pliki np. w formacie PDF.

Jak wysłać plik wideo - usługi chmurowe

Jeżeli czytasz ten artykuł prawdopodobnie chcesz udostępnić swój materiał jedynie wybranym osobom. Jednym z najlepszych sposobów jest skorzystanie z usługi przechowywania danych w chmurze.

Dropbox oraz Dysk Google to dwie najbardziej rozpoznawalne usługi tego typu. Są one bardzo przydatnymi narzędziami do przechowywania danych.

Źródło: google

Źródło: google

Po zarejestrowaniu się w wybranej usłudze i przesłaniu do niej plików możesz mieć do nich dostęp z praktycznie dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Istnieje funkcja udostępniania plików wybranym osobom za pomocą linku. Możesz również zadecydować, czy mogą oni pobrać udostępniony plik, edytować go, czy tylko odtworzyć w przeglądarce.

Źródło: dropbox

Źródło: dropbox

Jak wysłać plik wideo - bezpłatne usługi przesyłania danych

Jeżeli szukasz szybkiego i prostego rozwiązania, za pomocą którego będziesz mógł wysłać duże pliki wybierz WeTransfer.

Usługa ta pozwala na wysłanie dużych plików o rozmiarze do 2 GB za darmo. Dostępna jest również wersja Premium, ale raczej nie będziesz chciał z niej skorzystać.

Wystarczy, że udasz się na stronę WeTransfer.com zaakceptujesz warunki korzystania z usługi, przeciągniesz w odpowiednie pole pliki, które chcesz przesłać lub wybierzesz je z eksploratora plików. Kolejnym krokiem jest wpisanie adresu e-mail odbiorcy - dostanie on specjalny link, który umożliwi mu szybkie pobranie udostępnionego przez Ciebie pliku. Musisz także wpisać Twój adres e-mail, aby odbiorca wiedział od kogo dostał pliki. Na Twój adres e-mail dostaniesz również informacje, jeżeli udostępnione przez Ciebie pliki zostaną pobrane przez ich odbiorcę.