Jak wysyłać duże pliki?

Czasami potrzebujemy wysłać duży plik. E-mail z załączonym olbrzymim plikiem nie chce się wysłać. To trochę tak, jakbyśmy chcieli wepchnąć wielką paczkę do skrzynki pocztowej. Nie da rady. Co zrobić? Pomożemy.

Czy miałeś kiedykolwiek problem z wysłaniem konkretnego załącznika e-mail i zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Plik był prawdopodobnie zbyt obszerny. Większość serwerów poczty elektronicznej (tak przychodzącej, jak wychodzącej) posiada ograniczenia rozmiaru załączników do maksimum 10MB plików, a czasem nawet mniej. Gmail i Yahoo są pośród wyjątków, jednak i one posiadają ograniczenia, odpowiedni, do 25 MB i 20MB. Jeżeli chcesz komuś wysłać plik wideo, dużą paczkę zdjęć, czy generalnie cokolwiek, co przekracza limit na serwerze pocztowym, e-mail nie zostanie wysłany (możesz sobie wizualizować to, jako zbyt dużą paczkę w małej skrzynce pocztowej).

Na szczęście mamy do dyspozycji wiele serwisów, dzięki którym możemy obejść takie ograniczenia. Na przykład, YouSendIt pozwala Ci wysłać pliki do rozmiaru 100MB przez internetowy interfejs, aplikację działającą z poziomu własnego komputera, bądź nawet dodatek do Outlook. Kolejną świetną opcją jest SugarSync, który oferuje 5GB darmowego miejsca na Sewerze online i ułatwia w znaczny sposób dzielenie się dużymi plikami. Osobiście bardzo lubię WeTransfer, śmiertelnie prosty - ośmielę się również dodać przepiękny - serwis pozwalający Ci dzielić się plikami do 2GB.


Zobacz również