Jak za darmo oglądać telewizję w internecie? [PORADNIK]

Nie masz ochoty na podpisywanie umów z operatorami, a chcesz oglądać wybrane stacje telewizyjne? Możesz zrobić to przez internet, a my pokażemy, w jaki sposób.

Foto: RODNAE Productions z Pexels

Tak właściwie telewizja i internet to dwa zwalczające się media. Od czasu, gdy streaming stał się powszechny, użytkownicy wolą zapłacić za subskrypcję wybranej platformy i cieszyć się filmami oraz serialami bez irytujących reklam przerywających śledzenie losów bohaterów. Jednak oprócz filmów i seriali mamy także różne inne wydarzenia, jak transmisje sportowe, programy popularnonaukowe czy audycje publicystyczne. Nadawcy telewizyjni początkowo blokowali swoje treści w sieci, jednak z biegiem czasu doszli do wniosku, że streaming może być dla nich równie korzystny, jak nadawanie programów tradycyjną drogą i doczekaliśmy się legalnych miejsc i serwisów pozwalających na oglądanie ich propozycji.

W poniższym poradniku pokażemy, w jaki sposób możesz z tego skorzystać. Wszystkie podane poniżej sposoby są w pełni legalne i nie wymagają żadnych opłat z Twojej strony. Czasem tylko wymagane jest obejrzenie reklam przed właściwymi treściami - ale to mała cena za obejrzenie tego, na co masz ochotę.

TVP Sport

TVP Sport to sekcja TVP, która transmituje na żywo wszystkie ważne imprezy z udziałem polskich sportowców. Na jej stronie można było obejrzeć m.in. udział polaków w piłkarskich mistrzostwach Europy, na mundialu, zmagania siatkarzy, skoczków narciarskich i przedstawicieli innych dyscyplin sportu. Jak to działa?

W prosty sposób - na stronie głównej mamy zakładkę Transmisje, w której można zobaczyć wszystkie zaplanowane. Wystarczy kliknąć na Oglądaj online, aby przejść do strony z odtwarzaczem, do którego streamowane jest w czasie rzeczywistym dane wydarzenie.

Jak za darmo oglądać telewizję w internecie? [PORADNIK]

Foto: H Tur/PC World

Warto też dodać, że gdy dane wydarzenie się rozpoczyna, wówczas informacja o tym znajduje się na stronie głównej serwisu. Wtedy wystarczy wejść do danego materiału i gotowe, możesz oglądać go na żywo. Odtwarzacz ma opcję wyświetlania pełnoekranowego, dzięki czemu ekran Twojego monitora lub telewizora będą wypełniać wyłącznie emocje sportowe.

Jak za darmo oglądać telewizję w internecie? [PORADNIK]

Foto: H Tur/PC World

TVP.PL

Pozostają przy TVP - na stronie głównej stacji państwowej można również oglądać na żywo programy, m.in. informacyjne, a w zakładce Przegapiłeś w TV? znajduje się dostęp do treści, które zostały już wyemitowane. Dzięki temu można je obejrzeć, a jedyny warunek to wyłączenie AdBlocka lub innego programu zapobiegającemu wyświetlaniu reklam.

Jak za darmo oglądać telewizję w internecie? [PORADNIK]

Foto: H Tur/PC World

TVN

Do końca marca 2022 roku dostępny będzie za darmo kanał TVN24 - wymagane jest stworzenie bezpłatnego konta na stronie TNV24GO. Stacje TVN24 i TVN24 Bis dostępne sa także w płatnych serwisach streamingowych, jak Player czy Pilot WP.

Jak za darmo oglądać telewizję w internecie? [PORADNIK]

Foto: H Tur/PC World

Polsat

Ten nadawca oferuje Polsat Go - dostępne są tam treści z materiałami reklamowymi. Jest także płatny Polsat Box Go, który zastąpił dwa inne serwisy: IPLA oraz Cyfrowy Polsat Go. Tu nie ma reklam i jest więcej treści, jednak wymagane są miesięczne opłaty. W edycji Polsat Go na użytkowników czeka sporo filmów, seriali, programów oraz innych audycji. Niektóre wydarzenia można pooglądać także za darmo w czasie rzeczywistym, dzięki czemu na ekranie monitora lub smartfona masz te same treści, co osoba oglądająca tradycyjną telewizję.

Jak za darmo oglądać telewizję w internecie? [PORADNIK]

Foto: H Tur/PC World

WP Pilot

WP Pilot to platforma posiadająca wersję darmową. Umożliwia ona oglądanie za darmo wybranych kanałów TV, a dostęp do nich zyskuje się zarówno przez aplikację webową, jak i dedykowaną urządzeniom mobilnym. Należy jednak zauważyć wprost, że w wersji darmowej wybór jest kiepski, a jakoś streamingu gorsza niż w przypadku płatnego dostępu.

Jak za darmo oglądać telewizję w internecie? [PORADNIK]

Foto: H Tur/PC World

W internecie można znaleźć kilkanaście stron, które przekazują sygnał telewizyjny wprost do przeglądarki. Są to platformy pirackie, działające nielegalnie. Żadna nie jest w stanie zagwarantować ciągłości działania ani jakości transmisji. Dlatego warto pomyśleć o założeniu konta i korzystaniu z legalnych, sprawdzonych źródeł.