Jak za darmo stworzyć grafikę, używając sztucznej inteligencji? [MINI PORADNIK]

Sztuczna inteligencja wygeneruje dla Ciebie miły dla oka obrazek. Znajdzie się na nim, to co chcesz. Zobacz, jakie to proste.


Generatory obrazów oparte na sztucznej inteligencji (SI), takie jak DALL-E 2, ostatnio bardzo zyskały na popularności. Ludzie uwielbiają wprowadzać dziwaczne sugestie i sprawdzać, co zostanie wygenerowane. Midjourney jest jednym z bardziej zaawansowanych narzędzi generowania grafik z udziałem SI, które każdy może wypróbować. Nie jest to jedyne - przetestowaliśmy siedem różnych rozwiązań w tym teście. Tu skupiamy się jednak na - naszym zdaniem - najlepszym z nich.

Czym dokładnie jest Midjourney?

Zanim napiszemy o Midjourney, zacznijmy od DALL-E 2, który znajduje się na najwyższym poziomie wśród narzędzi do generowania obrazów za pomocą sztucznej inteligencji. Może tworzyć zupełnie nowe obrazy z prostego opisy tekstowego. Gdy wpiszesz „robot jedzący taco” - DALL-E 2 stworzy obraz przedstawiający robota jedzącego taco.

Zobacz również:

Craiyon, znany wcześniej jako „DALL-E mini”, to generator stojący na trochę niższym poziomie zaawansowania niż DALL-E 2. Jest bezpłatnym narzędziem internetowym, z którego może korzystać każdy, ale nie jest ono tak wyrafinowane jak DALL-E 2. Wyniki jego pracy są często dziwne i nieco przerażające, ale zabawa Craiyonem jest nadal bardzo przyjemna.

Jak za darmo stworzyć grafikę, używając sztucznej inteligencji? [MINI PORADNIK]

Fot.: H Tur via Midjourney

Midjourney wykorzystuje również sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do generowania obrazów na podstawie podpowiedzi tekstowych. Wyniki są zwykle zadowalające, ale nie tak oszałamiające jak u DALL-E 2. Ważne jest to, że w przeciwieństwie do DALL-E 2, każdy może wypróbować Midjourney za darmo.

Jak wygenerować grafikę przy udziale Midjourney?

Aby wypróbować Midjourney, należy założyć darmowe konto Discord. W oknie czatu komunikatora będziesz wpisywać podpowiedzi tekstowe dla bota Midjourney. Nie masz konta na Discord? Możesz założyć je w dowolnej chwili - dostępne jest za darmo - a następnie używać go za pomocą przeglądarki internetowej lub pobrać aplikację na Windows, Mac, Linux, Android lub iOS.

Po skonfigurowaniu Discorda przechodzimy na stronę Midjourney i klikamy przycisk „Dołącz do wersji beta”. Spowoduje to przejście do Discorda, gdzie klikamy „Akceptuj zaproszenie”.

Jak za darmo stworzyć grafikę, używając sztucznej inteligencji? [MINI PORADNIK]

Fot.: H Tur/PC World

Po tej czynności będziemy już mieli dostęp do serwera Midjourney. Jest coś, co musisz wiedzieć o wersji beta. Zaczynasz od bezpłatnego okresu próbnego, który obejmuje około 25 monitów. Następnie możesz wykupić pełne członkostwo.

Jak za darmo stworzyć grafikę, używając sztucznej inteligencji? [MINI PORADNIK]

Fot.: H Tur/PC World

Aby rozpocząć, przejdź do jednego z kanałów „NEWCOMER ROOMS” na pasku bocznym. My na potrzeby tego poradnika będziemy używać kanału „newbies-22”. Jeżeli go nie znajdziesz, wybierz inny ze słowem "newbies" w nazwie. Aby stworzyć obrazek:

  • wpisz: /imagine
  • kliknij na podpowiedź: /imagine prompt
  • teraz wpisz słowa kluczowe w języku angielskim. Przykład takich słów na grafice poniżej
  • po wpisaniu opisu wciśnij Enter i czekaj cierpliwie

Uwaga - należy pamiętać, że im dokładniejszy opis, tym lepszej jakości obraz.

Jak za darmo stworzyć grafikę, używając sztucznej inteligencji? [MINI PORADNIK]

Fot.: H Tur/PC World

Po zakończeniu generowania grafiki zostaną wyświetlone w nowej wiadomości, w której pojawi się też kilka dodatkowych opcji:

Jak za darmo stworzyć grafikę, używając sztucznej inteligencji? [MINI PORADNIK]

Fot.: Midjourney

  • U = Upscale: tworzy większą wersję obrazu;
  • V = Variation: tworzy nowy obraz na podstawie wybranego czterech;
  • Przycisk „Odśwież”: kliknięcie stworzy cztery nowe obrazy z tego samego opisu.

Wyniki zostaną dostarczone w nowej wiadomości, tak jak poprzednio i będziesz mieć kilka nowych opcji, aby wprowadzić więcej odmian lub maksymalnie je przeskalować.

Jeśli w dowolnym momencie zechcesz zapisać obrazy, po prostu kliknij obraz i dotknij ikony pobierania na urządzeniu mobilnym lub wybierz „Otwórz oryginał” na komputerze, aby zobaczyć obraz w pełnym rozmiarze do zapisania.

To już prawie wszystko, co można znaleźć na serwerze Midjourney na Discordzie. Od stworzenia obrazu przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji dzieli Cię tylko polecenie /imagine i ograniczony tylko Twoją wyobraźnią opis. Pamiętaj, że niektóre słowa są niedozwolone, a większość użytkowników stosuje się do zasad gry fair-play. Na kanale widzisz na bieżąco, co tworzą inni. Chyba warto zaszaleć i dać sztucznej inteligencji jakieś ciekawe zadanie, prawda?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: