Jak zainstalować Dropbox

Twórcy Dropboksa rozdają właśnie dodatkowe megabajty osobom, które polecą narzędzie na Facebooku i Twitterze. Dziś dowiemy się, do czego służy Dropbox i jak go skonfigurować.


Dropbox.com

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Ze zdjęć w Dropbox.com szybko utworzysz galerię. Link do niej możesz później przesłać wybranej osobie.

Dropbox to narzędzie do synchronizacji i składowania, wykorzystujące model "chmury" do zdalnego przechowywania plików. Po zainstalowaniu oprogramowania na dysku pojawia się nowy folder o nazwie "My Dropbox". Wszystko co jest w nim zapisywane - natychmiast pojawia się w systemie pamięci masowej w chmurze.

Instalacja narzędzia

Rozwiązanie to umożliwia szybki dostęp do plików z dowolnej maszyny i łatwą pracę zespołową.

Zobacz również:

1. Aby założyć Dropboksa, wystarczy wejść na stronę i wybrać opcję Download Dropbox.

2. Proces instalacji jest dość łatwy. Po włączeniu instalatora, wystarczy tylko podążać za wskazówkami i wybrać lokalizację folderu "My Dropbox" na dysku.

3. Teraz, wchodząc do folderu, domyślnie mamy podfoldery Photos i Public. Ten drugi, służy do dzielenia się plikami z innymi. Oczywiście, folder "My Dropbox" dostosować można do własnych potrzeb zupełnie tak, jak resztę dysku.

Strona internetowa Dropbox.com

W serwisie Dropbox.com, po zalogowaniu, widać teraz pliki, które wcześniej wrzuciliśmy do folderu. W rubryce "Events" zobaczyć można, co ostatnio się zmieniło - to przydatne, gdy pracujemy w zespole.

Na stronie głównej, znajdziesz też link Get extra space free. Domyślne 2 gigabajty rozszerzysz nawet do 10 GB, polecając narzędzie kolejnym osobom (250 MB/osobę).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: