Jak zainstalować nowe czcionki w Windows 10

Znudziły ci się standardowe czcionki? Zainstaluj nowe szybko i łatwo!

Jeśli często robisz projekty w programach pakietu Office, bardzo możliwe, że już ci sie znudziły proponowane czcionki. By wnieść coś nowego w swoją pracę, zyskać większą uwagę czy nawet przeprowadzić mały rebranding firmy, możesz zainstalować nowe czcionki. Poniżej przeczytasz, jak to zrobić w trzech krokach.

Krok 1: Pobierz niestandardową czcionkę

Po pierwsze, oczywiście musisz mieć pobraną niestandardową czcionkę na swoim komputerze. Można to zrobić na wiele sposobów. Możesz wejść do Ustawienia > Personalizacja > Czcionki i kliknąć na Pobierz więcej czcionek w Microsoft Store, jak widać na zrzucie ekranu. Następnie wybierz dowolną czcionkę i kliknij Pobierz.

Zobacz również:

  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!
  • Firma Microsoft zdecydowała - czas zmienić czcionkę Windows 10
  • Zupełnie nowy design pakietu Office - wiemy jak będzie wyglądał
Źródło: neowin.com

Po zainstalowaniu czcionki, będzie ona widoczna w aplikacjach pakietu Office. Jak widać na zrzucie ekranu, wybrałam czcionkę Ink Journal, teraz mogę jej używać bez problemu.

Co jeśli wybrana czcionka nie jest dostępna w sklepie Microsoft Store?

W tym przypadku, chcielibyśmy pobrać coś z sieci. Dobra wiadomość jest taka, że to też jest dość proste. Obsługiwane formaty plików czcionek w Windows 10 to .ttf i .otf, które oznaczają odpowiednio TrueType i OpenType. W naszym przypadku, pobrałam czcionkę Cassandra, dlatego że wygląda ciekawie. Jak możesz zobaczyć na zrzucie ekranu, plik ma nazwę "CassandraPersonalUseRegular-3BjG.ttf".

Źródło: neowin.com

Krok 2: Zainstaluj niestandardową czcionkę

Teraz, gdy pobralismy plik .ttf z sieci, następnym krokiem będzie zainstalowanie go na komputerze. W Windows 10 pobrany plik znajdziemy w katalogu C:WindowsFonts. Jednym ze sposobów na zainstalowanie niestandardowej czcionki byłoby ponowne otwarcie konfiguracji Ustawienia > Personalizacja > Czcionki, a u góry byśmy zobaczyli opcję Przeciągnij i upuść, aby zainstalować. Zrób dokładnie to z plikiem .ttf, który pobrałeś. Po wykonaniu tej czynności, pobrana czcionka będzie również widoczna na liście. Zrzut ekranu jest poniżej.

Źródło: neowin.com

Innym sposobem na zainstalowanie czcionki jest menu kontekstowe. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę pliku.ttf. To otworzy menu kontekstowe zawierające dwie opcje - Zainstaluj i Zainstaluj dla wszystkich użytkowników. Wybierz tę opcję, która Cię interesuje.

Źródło: neowin.com

Krok 3 (opcjonalny): Odinstaluj niestandardową czcionkę

Jeśli chcesz odinstalować niestandardową czcionkę, wystarczy znowu wejść do Ustawienia > Personalizacja > Czcionki i kliknąć tę, którą chcesz odinstalować. Spowoduje to otwarcie dedykowanej strony, na której zobaczysz przycisk Odinstaluj, jak pokazano na zrzucie ekranu. Wystarczy tylko kliknąć.

Źródło: neowin.com

Polecamy: Microsoft aktualizuje Office 365 - ucieszą się użytkownicy Maca i iCloud

Źródło: neowin.com