Jak zaktualizować DirectX?

DirectX to zestaw komponentów, które pozwalają na interakcję gier ze sprzętem wideo i audio. Pokażemy Ci jak zaktualizować DirectX.


DirectX jest pakietem oprogramowania występującym w systemie operacyjnym Windows, który jest odpowiedzialny przede wszystkim za zapewnienie wydajnej i optymalnej pracy gier z oprogramowaniem audio i wideo. Aktualne sterowniki DirectX są niezbędne, jeśli jesteś graczem lub pracujesz z multimediami.

 Źródło: techadvisor.co.uk

Źródło: techadvisor.co.uk

Pokażemy Ci, jak przebrnąć przez proces aktualizacji DirectX.

Jak sprawdzić, która wersja DirectX jest zainstalowana?

Możesz dowiedzieć się, która wersja DirectX działa na Twoim komputerze, korzystając z narzędzia DxDiag, które zostało zainstalowane domyślnie na Twoim komputerze z systemem Windows. Aby uzyskać dostęp do tego narzędzia po prostu wykonaj następujące czynności:

  • Przytrzymaj klawisze Windows + R
  • Wpisz w pole Otwórz dxdiag i kliknij OK

  • Otworzy się okno dialogowe dxdiag w polu System zobaczysz, jaką wersje DirectX posiadasz (w naszym przypadku DirectX 12)

Jak zaktualizować DirectX?

Aktualizacja DirectX jest bardzo łatwa do przeprowadzenia. Ponieważ jest on składnikiem systemu Windows usługa Windows Update powinna sama pobrać i zainstalować najnowszą wersję, jeżeli tylko pojawi się aktualizacja.

Alternatywnie możesz udać się do Centrum Pobierania Microsoft i pobrać instalator DirectX, który przeskanuje Twój system w celu sprawdzenia, czy oprogramowanie jest aktualne. Instalator ten zastąpi również uszkodzone pliki i uzupełni braki, jeżeli wystąpi taka potrzeba. Po zakończeniu całego procesu konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera.