Jak założyć bloga - zakładanie darmowego bloga


Jak założyć bloga - jak prowadzić blog

Jeżeli założyłeś własny blog bez planu na jego rozwój i nadziei na zdobycie popularności, lecz jedynie w celu zamieszczania raz na jakiś czas, gdy ci przyjdzie ochota, mniej lub bardziej wartościowego wpisu, poniższe porady nie są dla ciebie. Po co masz się męczyć? Jeżeli jednak chcesz, aby twój blog zdobył popularność i w przyszłości odpłacił się zyskami musisz przygotować się na ciężką harówkę. Jak stworzyć bloga, który przyciągnie tysiące czytelników? Skorzystaj koniecznie z opisanych poniżej wskazówek:

1. Po pierwsze: powinieneś wybrać dziedzinę, w której zamierzasz się realizować. Musisz mieć świadomość, że niektóre tematy są na topie, a inne interesują tylko niewielką część internautów. To ciężki orzech do zgryzienia. Wybranie popularnej tematyki sprawi, ze "zginiesz w tłoku", ale z kolei zdecydowanie się na niszową - mocno zawęzi grono potencjalnych odbiorców.

2. Jak pisać bloga? Musisz dostarczać teksty, które swoją treścią, jak i oryginalną formą przekazu, mają szansę zainteresować internautów.

3. Twój blog powinien być atrakcyjny nie tylko ze względu na zamieszczane wpisy, ale również wygląd - większość ludzi to wzrokowcy i nawet genialna treść podana w nieciekawej oprawie nie wywrze na nich odpowiedniego wrażenia.

4. Powinieneś postarać się, aby blog jak najszerzej czerpał z różnych rozwiązań (np. wtyczki), które pozwolą na zwiększenie użyteczności w oczach czytelników.

5. Powinieneś zamieszczać wpisy regularnie, co z pewnością zostanie zauważone przez Google, które uzna, że twoja strona stale się rozwija (z pewnością pozytywnie odbije się to na jej pozycjonowaniu). Zalecany jest co najmniej jeden wpis na dwa dni. Idealnie, gdyby był to co najmniej jeden na dzień. Jednak pamiętaj, ze każdy powinien spełniać wymogi punktu 2. Wrzucanie tekstów na siłę sprawi, że blog będzie postrzegany jako miejsce, gdzie zamieszczane są informacje o nijakiej wartości, a w efekcie - czytelnicy nie będą na niego zaglądać.

6. Musisz zadbać o to, aby blog świetnie prezentował się nie tylko na komputerach i laptopach, ale również urządzeniach mobilnych (zaangażowanie ze strony ich użytkowników z pewnością nie ujdzie uwadze Google)!

7. Reaguj na komentarze, starając się spokojnie zastanowić nad każdym z nich (słuchaj krytyki, być może jest słuszna i konstruktywna). Staraj się je też w miarę potrzeb odpowiednio moderować.

8. Udzielaj komentarzy na innych popularnych blogach. Dokładnie zastanów się, zanim je zamieścisz. Muszą one bowiem być naprawdę wartościowe, co pozwoli ci budować markę.

9. Walcz ze spamem! Darmowy blog nie musi oznaczać, że każdy może wrzucić tam dowolną i najczęściej niepasującą kompletnie do profilu bloga treść w komentarzu.