Jak założyć i prowadzić fan page na Facebooku?


Aby fanpage na FB był łatwy do znalezienia i przejrzysty, w kolejnym okienku należy wpisać podstawowe informacje, czego dotyczy i czym się zajmuje. Warto użyć odpowiednich słów kluczowych, ponieważ one oraz opis i adres URL pomagają robotom Google i innych wyszukiwarek w znalezieniu witryny przez użytkowników. Dzięki temu strona firmowa może zostać lepiej wypromowana nie tylko wśród użytkowników Facebooku, ale po prostu wszystkich internautów. Słowa kluczowe powinny być oczywiście ściśle dopasowane do prowadzonej działalności. Po wprowadzeniu wymaganych danych należy jeszcze załadować zdjęcie profilowe, zdecydować, czy fanpage na FB ma znaleźć się w "Ulubionych" użytkownika zakładającego stronę oraz wskazać preferowaną grupę odbiorców.

Jak założyć i prowadzić fan page na Facebooku?

Informacje na temat fan page

W tej ostatniej kategorii znajduje się dużo możliwości wyboru - podaje się m.in. przedział wiekowy odbiorców, płeć oraz zainteresowania. I to wszystko - strona na Facebooku gotowa.

Jak założyć grupę?

Skoro już wiesz, jak założyć fanpage na Facebooku, warto także wiedzieć, jak założyć grupę. Jest to znacznie prostsza operacja i nie wymagająca aż tylu czynności, co strony na FB. Grupa może powstać w różnych celach - gromadzić miłośników tych samych filmów, gier, być stworzona na potrzeby konkretnego wydarzenia (np. koncert czy festiwal), itp. Jak utworzyć grupę na FB? Procedura jest bardzo podobna - na początku należy wejść w ustawienia i wybrać opcję "Utwórz grupę".

Jak założyć i prowadzić fan page na Facebooku?

Tworzenie grupy na FB

W kolejnym okienku wpisz nazwę grupy oraz dodaj do niej osoby, które mogą brać udział w jej aktywności. Domyślnie grupa jest zamknięta, co można zmienić potem w ustawieniach grupy. Administrator ma prawo wyrzucać z niej członków. Jeśli grupa jest zamknięta, decyduje także o tym, kto może zostać do niej przyjęty.

Jak założyć i prowadzić fan page na Facebooku?

Nazwa grupy i jej członkowie

Jak widać po powyższych przykładach, zarówno odpowiedź na pytanie jak założyć fanpage na Facebooku, jak też jak założyć grupę na FB, są proste i nie wymagają od osoby zakładającej żadnej większej wiedzy na temat działania stron www.