Jak zamienić PDF na JPG - PDF to JPG converter

Jak za darmo zamienić PDF na JPG? Za pomocą konwerterów PDF na JPG. Jedne dostarczane są w formie aplikacji (desktopowych i mobilnych), natomiast inne dostępne są online. Sprawdź, które z tych rozwiązań odpowiada ci najbardziej.

AKTUALIZACJA

Szukający sposobu na szybką i bardzo prostą konwersję pliku PDF do JPG zachęcam też do odwiedzenia strony smallpdf.com/pl. Oferuje ona szereg różnych działań, w tym właśnie interesujące nas darmowe narzędzie "PDF do JPG".

PDF do JPG

PDF do JPG

Wystarczy kliknąć w odpowiedni moduł, aby przenieść się do narzędzia, które pozwala na szybką konwersję. Tutaj należy jedynie przeciągnąć myszką plik PDF do żółtej sekcji lub po kliknięciu w Wybierz plik wskazać jego lokalizację na dysku (wspierane są też usługi Dropbox i Dysk Google). Po jego przesłaniu pojawia się okno pozwalające na wybór jednej z dwóch opcji: Wyciągnij pojedyncze obrazy (wyciąga jedynie obrazy) lub Przekształć całe strony. Po wykonaniu zadanej czynności pozostaje już tylko zapisać efekt pracy na dysku. Niestety, jak to bywa z darmowymi narzędziami, mamy tutaj do czynienia z ograniczeniami. Polegają one na tym, że w ciągu godziny można wykonać jedynie dwa bezpłatne zadania. Powoduje to więc, że usługa, która zachęca prostotą obsługi sprawdzi się jedynie w przypadku sporadycznych krótkich odwiedzin.

__________________________

PDF to jeden z najbardziej popularnych formatów wykorzystywanych w biurze. Wymaga jednak do odczytu dodatkowego oprogramowania, zintegrowanej w przeglądarce przeglądarki PDF lub doinstalowania odpowiedniej wtyczki. Niektóre programy są dosyć zasobożerne i długo się uruchamiają, natomiast inne (np. PowerPoint Microsoftu) lepiej radzą sobie z odczytem plików JPG niż PDF. Ponadto niektóre urządzenia w ogóle nie pozwalają na ich otwieranie. To zaś oznacza, że niekiedy będziesz mógł mieć potrzebę skorzystania z konwertera PDF do JPG. Zaletą plików JPG jest także to, że otwierają je wszystkie bez wyjątku przeglądarki grafik, więc nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania, aby poznać treść przekonwertowanych plików PDF.

Ale jak to zrobić? Jak zamienić PDF na JPG? Zamiany formatów możesz dokonać na kilka sposobów:

  • za pomocą aplikacji desktopowej
  • za pomocą usługi online
  • za pomocą aplikacji na urządzeniu przenośnym

Poniżej znajdziesz przygotowany przez nas poradnik pokazujący jak zamienić plik PDF na JPG za darmo w przypadku każdego z nich.

Jak zamienić PDF na JPG: aplikacje desktopowe

Icecream PDF Converter

Aplikacja IceCream PDF Converter to darmowy program (a w zasadzie kombajn służący do konwersji, co wiąże się z jego dużą "wagą" - wynosi ona ok. 135 MB), za pomocą którego możliwa jest nie tylko zmiana PDF na JPG, ale również na inne formaty: plików tekstowych (doc, docx, rtf, odt), plików graficznych (png, bnp, tiff, gif, eps) i hipertekstowych (html, wmf). Ponadto możliwe jest także przeprowadzenie działania odwrotnego, czyli przekonwertowania różnych rodzajów plików (tekstowe: DOC, DOCX i ODT, arkusze kalkulacyjne: XLS, XLSX i ODS, hipertekstowe: HTML i HTM, e-booki: ePUB, MOBI i FB2, graficzne: BMP, GIF, JPG, PNG i TIFF) na PDF.

Aplikację cechuje bardzo prosty interfejs oraz szybkość działania. Po jej uruchomieniu otwiera się okno, w którym możesz przełączać się pomiędzy dwiema sekcjami: z PDF-a i Do PDF-a.

Icecream PDF Converter

Icecream PDF Converter

Z racji tematu tego artykułu interesuje nas pierwsza z nich. Jak z PDF zrobić JPG? Aby przekonwertować plik PDF, kliknij na opcję Dodaj plik PDF (możliwe jest też jego przeciągnięcie pomiędzy oknami) i wybierz go z lokalizacji na dysku, w której się znajduje. Gdy już to zrobisz, pojawi on się na liście plików przeznaczonych do konwersji. Pamiętaj, aby z sekcji Do wybrać format jpg (albo inny cię interesujący). Obok znajduje się sekcja Podziel. Jeżeli ją zaznaczysz, każda strona dokumentu PDF zostanie przekonwertowana na osobny plik jpg. Następnie kliknij w zielony przycisk aby przeprowadzić konwersję.

Icecream PDF Converter

Icecream PDF Converter

Teraz najważniejsze, o czym musisz wiedzieć, jeśli interesuję Cię zamiana pdf na jpg przy użyciu tej aplikacji. Program w opisywanej tutaj, darmowej wersji, ma pewne ograniczenia w stosunku do płatnej wersji PRO. Przedstawia je poniższa tabela:

Icecream PDF Converter - ograniczenia względem wersji PRO

Icecream PDF Converter - ograniczenia względem wersji PRO

Najważniejsze i najbardziej przeszkadzające ograniczenie opisuje punkt pierwszy. Mówi on o tym, że możliwe jest jedynie konwertowanie pierwszych 10 stron pliku PDF. Oznacza to więc, że IceCream PDF Converter świetnie się sprawdzi jako konwerter PDF na JPG ale jedynie w przypadku konwertowania dokumentów liczących maksymalnie 10 stron. Jeśli interesuje Cię konwertowanie PDF mającego większą ich ilość, musisz wykupić licencję.

Informacje o programie:

Licencja: bezpłatna

Obsługiwane systemy: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 2003, Windows 2000, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2008

Pobierz: Icecream PDF Converter

Aktualizacja: 21 września 2017 21:16