Jak zamienić PDF na JPG - PDF to JPG converter

Jak za darmo zamienić PDF na JPG? Za pomocą konwerterów PDF na JPG. Jedne dostarczane są w formie aplikacji (desktopowych i mobilnych), natomiast inne dostępne są online. Sprawdź, które z tych rozwiązań odpowiada ci najbardziej.

AKTUALIZACJA

Szukający sposobu na szybką i bardzo prostą konwersję pliku PDF do JPG zachęcam też do odwiedzenia strony smallpdf.com/pl. Oferuje ona szereg różnych działań, w tym właśnie interesujące nas darmowe narzędzie "PDF do JPG".

PDF do JPG

PDF do JPG

Wystarczy kliknąć w odpowiedni moduł, aby przenieść się do narzędzia, które pozwala na szybką konwersję. Tutaj należy jedynie przeciągnąć myszką plik PDF do żółtej sekcji lub po kliknięciu w Wybierz plik wskazać jego lokalizację na dysku (wspierane są też usługi Dropbox i Dysk Google). Po jego przesłaniu pojawia się okno pozwalające na wybór jednej z dwóch opcji: Wyciągnij pojedyncze obrazy (wyciąga jedynie obrazy) lub Przekształć całe strony. Po wykonaniu zadanej czynności pozostaje już tylko zapisać efekt pracy na dysku. Niestety jak to bywa z darmowymi narzędziami mamy tutaj do czynienia z ograniczeniami. Polegają one na tym, że w ciągu godziny można wykonać jedynie dwa bezpłatne zadania. Powoduje to więc, że usługa, która zachęca prostotą obsługi sprawdzi się jedynie w przypadku sporadycznych krótkich odwiedzin.

__________________________

PDF to jeden z najbardziej popularnych formatów wykorzystywanych w biurze. Wymaga jednak do odczytu dodatkowego oprogramowania, zintegrowanej w przeglądarce przeglądarki PDF, lub doinstalowania odpowiedniej wtyczki. Niektóre programy są dosyć zasobożerne i długo się uruchamiają, natomiast inne (np. PowerPoint Microsoftu) lepiej radzą sobie z odczytem plików JPG niż PDF, a ponadto niektóre urządzenia w ogóle nie pozwalają na ich otwieranie. To zaś oznacza, że niekiedy będziesz mógł mieć potrzebę skorzystania z konwertera PDF do JPG. Zamiany formatów możesz dokonać na kilka sposobów:

- za pomocą aplikacji desktopowej

- za pomocą usługi online

- za pomocą aplikacji na urządzeniu przenośnym

Poniżej znajdziesz przygotowany przez nas poradnik pokazujący jak zamienić plik PDF na JPG za darmo w przypadku każdego z nich.

Jak zamienić PDF na JPG: aplikacje desktopowe

Icecream PDF Converter

Aplikacja IceCream PDF Converter to darmowy program (a w zasadzie kombajn służący do konwersji, co wiąże się z jego dużą "wagą" ok. 130 MB) za pomocą którego możliwa jest nie tylko zamiana PDF na JPG, ale również na inne formaty: plików tekstowych (doc, docx, rtf, odt), plików graficznych (png, bnp, tiff, gif, eps) i hipertekstowych (html, wmf). Ponadto możliwe jest także przeprowadzenie działania odwrotnego, czyli przekonwertowania różnych rodzajów plików (tekstowe: DOC, DOCX i ODT, arkusze kalkulacyjne: XLS, XLSX i ODS, hipertekstowe: HTML i HTM, e-booki: ePUB, MOBI i FB2, graficzne: BMP, GIF, JPG, PNG i TIFF) na PDF.

Aplikację cechuje bardzo prosty interfejs oraz szybkość działania. Po jej uruchomieniu otwiera się okno, w którym możesz przełączać się pomiędzy dwiema sekcjami: Z PDF-a i Do PDF-a.

Icecream PDF Converter

Icecream PDF Converter

Z racji tematu tego artykułu interesuje nas pierwsza z nich. Aby przekonwertować plik PDF kliknij w Dodaj plik PDF (możliwe jest też jego przeciągnięcie pomiędzy oknami) i wybierz go z lokalizacji na dysku, w której się znajduje. Jeżeli to zrobisz pojawi on się na liście plików przeznaczonych do konwersji. Pamiętaj, aby z sekcji Do wybrać format jpg (albo inny cię interesujący). Obok znajduje się sekcja Podziel. Jeżeli ją zaznaczysz każda strona dokumentu PDF zostanie przekonwertowana na osobny plik jpg. Kliknij w zielony przycisk aby przeprowadzić konwersję.

Icecream PDF Converter

Icecream PDF Converter

Teraz najważniejsze o czym musisz wiedzieć. Program w opisywanej tutaj darmowej wersji ma pewne ograniczenia w stosunku do płatnej wersji PRO. Przedstawia je poniższa tabela:

Icecream PDF Converter - ograniczenia względem wersji PRO

Icecream PDF Converter - ograniczenia względem wersji PRO

Najważniejsze i najbardziej przeszkadzające ograniczenie opisuje punkt pierwszy. Mówi on o tym, że możliwe jest jedynie konwertowanie pierwszych 10 stron pliku PDF. Oznacza to więc, że IceCream PDF Converter świetnie się sprawdzi jako konwerter PDF na JPG ale jedynie w przypadku konwertowania dokumentów liczących maksymalnie 10 stron.

Informacje o programie:

Licencja: bezpłatna

Obsługiwane systemy: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 2003, Windows 2000, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2008

Pobierz: Icecream PDF Converter


Zobacz również