Jak zapisać wideo z Facebooka?

Czasem widzisz na Facebooku filmik, który masz ochotę zapisać na swoim twardym dysku. Jak to zrobić? To proste i pokazujemy to w poniższym artykule.

Jak zapisać wideo z Facebooka?

Jeśli widzisz na swojej osi czasu klip wideo, który chcesz zapisać, nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi ani programów. Na przykład spodobał Ci się film, który udostępniła koleżanka na swojej tablicy:

Klip na osi czasu

Klip na osi czasu

Po kliknięciu na niego prawym przyciskiem myszki nie zobaczysz opcji zapisu. Dostępne to: Play (odtwarzaj), Unmute (włącz dźwięk), Show video URL (pokaż adres klipu). Wybierz tą ostatnią opcję .

Kliknij na wyświetlonym adresie prawym przyciskiem myszki, a następnie wybierz opcję "Kopiuj". Otwórz nową zakładkę w przeglądarce i wklej tam adres. Wklej - ale bez opcji przejścia do niego.

Kopiowanie adresu URL

Kopiowanie adresu URL

W podanym przykładzie adres to:

https://www.facebook.com/1582258222037777/videos/1687045401559058/

Zmień www na literę m. Adres powinien wyglądać tak:

https://m.facebook.com/1582258222037777/videos/1687045401559058/

Zatwierdź, naciskając ENTER

Zobaczysz film na stronie przygotowanej pod urządzenia mobilne.

Wideo w wersji mobilnej

Wideo w wersji mobilnej

Kliknij przycisk odtwarzania. W nowej zakładce zostanie wyświetlony filmik bez reszty strony. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszki i wybierz opcję "Zapisz wideo jako...".

Zapisywanie klipu wideo na dysk

Zapisywanie klipu wideo na dysk

Teraz możesz nadać dowolną nazwę dla klipu. Zostanie on zapisany w formacie .mp4. Potem możesz zmienić go za pomocą programów do konwersji, jak np. Covertrilla.