Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie wideo i dźwięku w mobilnym Facebooku?

Od czasu gdy na FB pojawiła się możliwość publikowania materiałów wideo, znalazła się tam cała ich masa. Niestety, czasem użytkownik przeglądając oś czasu natrafia na klip, który sam zaczyna - bądź zaczął - się odtwarzać. W przypadku urządzeń mobilnych może pochłonąć to nawet pokaźne zasoby z pakietu danych. Na szczęście można wyłączyć automatyczne odtwarzanie materiałów multimedialnych.


Facebook i dźwięk w materiałach wideo

Aktualnie Facebook odtwarza automatycznie klipy wideo, ale z wyciszonym dźwiękiem. Aby go włączyć, należy kliknąć albo ikonkę głośniczka, albo samo wideo - wówczas pojawi się ono w wersji z ciemnym tłem i włączonym dźwiękiem. W zapowiadanej na najbliższe miesiące aktualizacji serwisu klipy będę startować wraz z dźwiękiem, jednak mają zatrzymywać się, gdy tylko użytkownik przewinie oś czasu tak, aby znalazły się poza jego widokiem.

Zatrzymanie automatycznego odtwarzania wideo na Androidzie

Otwórz aplikację Facebook i wejdź w Ustawienia (trzy poziome linie w prawym, górnym rogu). Znajdziesz tam wszystkie dane dotyczące Twojego profilu, zdjęć, wydarzeń, zarządzanych stron, itp. Zjedź w dół do sekcji Pomoc i ustawienia, a dalej do Ustawień aplikacji. Tam wyszukaj Automatyczne odtwarzanie. Pojawią się trzy opcje - Dla telefonii komórkowej i połączeń Wi-fi, Dla Wi-fi oraz Nigdy nie odtwarzaj. Jeśli masz dość automatycznego odtwarzania, wybierz ostatnią. Druga przeznaczona jest dla osób, które nie chcą wyczerpywać transferu w pakiecie, ale chcą mieć odtwarzanie, gdy np. korzystają z domowej sieci Wi-fi. Pierwsza dla osób, które nie muszą zwracać uwagi na ograniczenia i nie przeszkadza im samoczynne odtwarzanie plików wideo.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce
Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie wideo i dźwięku w mobilnym Facebooku?

Menu ustawień FB na Androidzie

Zatrzymanie automatycznego odtwarzania wideo na iPhone i iPadzie

Operacja ta nie różni się niczym na urządzeniach działających pod kontrolą iOS, poza tym, że w Ustawieniach należy wybrać Wideo i zdjęcia, a tam Automatyczne odtwarzanie. Do wyboru są trzy identyczne opcje jak w przypadku Androida.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: