Jak zdjąć simlocka i ile to kosztuje?

Simlock to taka "przeszkadzajka" w telefonie komórkowym, która uniemożliwia zastosowanie w nim karty SIM innego operatora. Jak zdjąć simlocka i ile to kosztuje?

Najczęściej telefony z simlockami otrzymują osoby, które podpisały umowę z konkretnym operatorem. Blokada uniemożliwia zastosowanie w aparacie karty innego operatora. Jeśli posiadasz telefon z simlockiem i masz umowę z siecią, warto zajrzeć w dokumenty. Może okazać się, że simlock zostanie zdjęty przez operatora w momencie zakończenia umowy. Jeśli więc masz dobry telefon, a nie śpieszysz się z wymianą karty SIM, może warto odczekać?

Jak zdjąć simlocka i ile to kosztuje?

Zdjęcie simlocka

Jeśli natomiast nie chcesz czekać lub nie ma takiego punktu w umowie, należy pamiętać, że nieautoryzowane zdjęcie simlocka automatycznie powoduje utratę gwarancji urządzenia. Zdjąć simlocka można w autoryzowanych salonach producentów i operatorów, a także wielu serwisach, zajmujacych się komórkami i smartfonami. Cała operacja polega na wpisaniu do telefonu specjalnego kodu - NCK. Jest on generowany podczas zakładania blokady. Można uzyskać go za pomocą specjalistycznego oprogramowania. W sieci znajdują się liczne strony tłumaczące jak zdjąć simlocka i oferujące tę usługę online, jednak nie jest to operacja darmowa. Najczęściej płacimy sms-em.

Jak zdjąć simlocka i ile to kosztuje?

Karty SIM

Koszt zdjęcia simlocka w serwisie lub autoryzowanym salonie waha się od 50 - 200 PLN. Wszystko zależy od modelu danego aparatu. Jeśli natomiast chcesz spróbować takiej operacji osobiście - robisz to na własne ryzyko. Do jej wykonania potrzebny jest najczęściej kod IMEI oraz MCC. Ten pierwszy to numer identyfikacyjny telefonu, drugi - numer identyfkacyjny kraju (Polska to 260). W sieci można znaleźć poradniki, pokazujące, jak zdjąć simlocka na własną rękę, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za skuteczność ich działania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: