Jak zmienić plik PDF w tekstowy?

Często zachodzi potrzeba zmiany pliku PDF na tekstowy, który można następnie edytować w Wordzie. Jak to zrobić?


Do zmiany pliku PDF w tekstowy można użyć jednej z licznych aplikacji do konwersji lub też użyć któregoś z serwisów online (np. Konwerter PDF). Wygodnym wyjściem jest także skorzystanie z dysku Google.

Jak zmienić plik PDF na tekstowy dzięki Google Drive?

Jeśli masz konto Google, z pewnością masz dostęp do Google Drive. Przejdź na stronę dysku i wybierz załadowanie nowego pliku na Drive.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?
  • Najlepsze programy do edycji PDF 2023
Jak zmienić plik PDF w tekstowy?

Ładowanie pliku na dysk Google

Kliknij na załadowanym pliku prawym przyciskiem myszki i wybierz otwarcie go za pomocą Google Docs.

Jak zmienić plik PDF w tekstowy?

Otwieranie pliku PDF za pomocą Google Docs

Gdy plik zostanie otwarty, możesz pobrać go na dysk w dowolnie wybranym formacie - .doc, .odt, .txt. Pojawi się on na Drive, skąd da się go ściągnąć w normalny sposób.

Jak zmienić plik PDF w tekstowy?

Pobieranie pliku w wybranym formacie

Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że wszelkie grafiki zostają usunięte w momencie otwierania pliku PDF. Zapobiegnie temu konwersja online.

Zmiana PDF na Word online

W sieci istnieje wiele konwerterów online, jak PDFtoWord, PDFOnline, PDF2Doc, PDFPro czy wspomniany na wstępie Konwerter PDF. Za przykład posłuży nam PDFtoWord. Po wejściu na stronę po prawej stronie znajduje się opcja pobrania desktopowego klienta w wersji trial - co może zainteresować kogoś, kto ma często dużo plików do przekonwertowania, po lewej - darmowy konwerter online. Tu właśnie należy wskazać plik do konwersji, a w górnej części można zadecydować, do jakiego formatu ma być przekonwertowany.

Jak zmienić plik PDF w tekstowy?

PDF to Word - konwersja online

Po wybraniu pliku i konwersji należy podać w okienku swój adres e-mail, a następnie nacisnąć przycisk Convert Now. Przekonwertowany plik zostanie przesłany na podany adres e-mail. Uwaga - niektóre filtry poczty mogą zaklasyfikować go jako spam, dlatego jeśli nie masz go w Odebranych, sprawdź kosz oraz folder ze spamem. W wiadomości znajduje się przycisk pobierania oraz dodatkowo link do pobrania pliku tekstowego.

Jak zmienić plik PDF w tekstowy?

Link do pobrania przekonwertowanego pliku

Ponieważ konwersja w ten sposób równa się wyrażeniu zgody na warunki korzystania z usługi, nie radzimy używać jej do konwertowania dokumentów zawierających istotne dane.

Konwersja PDF na Word za pomocą aplikacji

W naszej bazie aplikacji znajdują się liczne programy, za pomocą których można tworzyć pliki PDF, a także konwertować je na różne sposoby, w tym do Word, jak na przykład Free PDF to Word Converter. Znajdują się one w dziale Tworzenie i edycja PDF.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: