Jak zresetować Androida?

Gdy nasz smartfon odmawia posłuszeństwa pierwszym krokiem jest próba resetu. Na szczęscie sam Android, jak i producenci smartfonów nie utrudniają zbytnio tego zadania. Przedstawiamy krótki poradnik jak zresetować Androida.


Jak zresetować Androida?

Kernel panic to powód do niepokoju. Powyżej na szczęście jedynie screen z dowcipnej aplikacji.

Android wielu dniach pracy potrafi zacząć "zamulać", szczególnie jeśli uruchamiamy dużo aplikacji lub po prostu mieliśmy pecha i zainstalowaliśmy jakąś bardzo źle zoptymalizowaną. W takich wypadkach jedynym ratunkiem może okazać się reset. Przedstawiamy kilka sposób na to jak zresetować Androida. W zależności od tego czy telefon jeszcze działa, nie reaguje na polecenia, nie chce przestać "zamulać" lub po prostu nie włącza się zapraszamy do jednego z pięciu poniższych punktów.

1. Gdy jeszcze działa

Gdy telefon zaczął nam "zamulać", ale ciągle reaguje na nasze polecenia najlepiej po prostu go wyłączyć w standardowy sposób czyli poprzez długie przyciśnięcie przycisku włącznika i wybranie opcji "Wyłącz". Po ponownym włączeniu wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli tak się nie stanie zapraszamy do punktu trzeciego poradnika.

Zobacz również:

  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie

2. Gdy działa, ale nie reaguje na polecenia

Taka sytuacja może się zdarzyć każdemu - smartfon pracuje, może mieć nawet włączony ekran, ale kompletnie przestał reagować na nasze polecenia. Jeśli sytuacja nie poprawi się po minucie może to oznaczać, że Android się zawiesił. Co wtedy?

Gdy Android się zawiesił najprościej jest wyjąć baterię urządzenia. Po prostu musimy otworzyć pokrywę akumulatora i możliwie pewnym, energicznym ruchem wyjąć baterię z telefonu. Odczekajmy chwilkę i włóżmy ją z powrotem. Jeśli smartfon po włączeniu ciągle nie działa jak powinien zobacz punkt trzeci poradnika. Jeśli natomiast odmówił posłuszeństwa i nie chce się normalnie włączyć przejdź do punktu czwartego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: