Jak zrobić dobre zdjęcie na Facebooka

Dodając fotografię w serwisie społecznościowym, warto pamiętać, że to z nią znajomi będą utożsamiać naszą osobę. Fotograf i freelancer Adam Kołodziejczak udzielił nam kilku wskazówek, co zrobić, by lepiej wyglądać w Sieci.

W serwisach społecznościowych pojawiają się miliony fotografii dziennie. Pochodzą z wakacji i ze spotkań znajomych. Zwykle przedstawiają to, co powinny - roześmiane twarze przyjaciół.

Często jednak, zamiast skupić się na tym co ważne, eksponują śmieci w pokoju i oślepiają błyskiem lampy odbijającym się w lustrze. Nie musisz być mistrzem kompozycji jak Scott Kelby. By dobrze wyglądać w Sieci, zadbaj po prostu o parę szczegółów:

1. Nie rób sobie zdjęć samemu. Zdjęcie wykonane przez osobę trzecią będzie wyglądać dużo lepiej. Jeśli już musisz - użyj samowyzwalacza, zamiast zdjęć "z lotu ptaka" i "sprzed lustra".

Zobacz również:

  • Topowe obiektywy kupisz taniej w RTV Euro AGD!
  • Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa [Aktualizacja 02.12.2021]
  • Aparaty i obiektywy Fujifilm - nowości na rynku fotograficznym. Sprawdzamy

2. Staraj się nie pozować i nie udawać. Na spontanicznych ujęciach wyglądać będziesz dużo korzystniej.

3. Pamiętaj - do robienia zdjęć służą aparaty fotograficzne, nie komórki! Badania serwisu OkCupid potwierdzają, że postrzeganie atrakcyjności osoby na zdjęciu zależy w dużej mierze od użytego sprzętu.

4. Nie przesadzaj z obróbką. Nieumiejętna edycja zdjęć zamiast poprawić, często znacznie pogarsza końcowy efekt.

Więcej wskazówek znaleźć można w artykule: Jak robić lepsze zdjęcia? Fotograficzne porady. Fotograf i autor książki "Complete Digital Photography" Ben Long mówi m.in. że zdjęcia portretowe lepiej robić z większej odległości, a fotografie dzieci z ich punktu widzenia.