Jak zrobić enter w HTML?

Piszesz treść strony w HTML i nie wiesz, jak przenieść tekst z jednej linijki do drugiej? Enter wciskany tysiąc razy nie reaguje na prośby i groźby? Przeczytaj uważnie, i dowiedz się, jak zrobić enter w HTML! Okaże się to bardzo proste, kiedy już dowiesz się, jak to zrobić!

W HTML wszelkie próby zakończenia zdania i przejścia do następnej linii poprzez wciśnięcie klawisza enter lub "wyspacjowanie" linii do końca, są skazane na porażkę.

Przeglądarki renderując stronę internetową nie interpretują znaków końca linii ani spacji. Zatem jak zrobić enter w HTML? Jest na to prosty sposób! Aby natychmiast zakończyć linię, w której się poruszamy należy w miejscu, gdzie ma się ona skończyć, wstawić tag: <br/> (z angielskiego: Break: przerywać, łamać). Następna linia będzie już niżej.

Przykładowy kod:

<body bgcolor="wybrany_kolor_tła" >

treść strony1<br/>

treść strony2

</body>

W ten sposób można również wprowadzić większe przerwy między tekstem. Powtórzony kilkakrotnie znacznik w miejscu zakończenia linii spowoduje, że następna linia pojawi się tyle poziomów niżej ile jest użytych znaczników <br/>.

Mamy nadzieję, że nie będziecie się już zastanawiali jak zrobić enter w HTML.