Jak zrobić screenshot na smartfonie i tablecie z Androidem


Jak zrobić screenshot w Androidzie - dodatkowa aplikacja do zrzutów

Użytkownicy, którzy mogą sobie pozwolić na wydanie pieniędzy na aplikację do robienia screenshotów, powinni zainteresować się aplikacją No Root Screenshot. Kosztuje ona 15,78 zł, ale nie wymaga tzw. rootowania Androida.

Zrzuty ekranu z wykorzystaniem No Root Screenshot wykonuje się przy użyciu komputera, a aplikacja do smartfona prosi o zainstalowanie dodatkowego oprogramowania w komputerze z systemem Windows lub Mac OS X. Uruchomienie aplikacji i podłączenie telefonu do komputera kablem pozwoli wykonywać zrzuty ekranu.

Zobacz również:

  • Google Chrome na Androida w końcu z zrzutami ekranu całej witryny
  • 7 sposobów na wykonanie zrzutu ekranu na Windows 10 i Windows 11

Nie wszyscy muszą oczywiście zdawać się na funkcje Not Root Screenshot i posiadacze smartfonów z systemem Android Gingerbread mogą poszukać odpowiedniej aplikacji na własną rękę. Ze względu na ich bardzo dużą liczbę nie będzie to jednak zbyt łatwe.

Aplikacje do wykonywania zrzutów ekranu - przegląd

Łatwy zrzut ekranu

Jak zrobić screenshot na smartfonie i tablecie z Androidem

Łatwy zrzut ekranu

Nazwa tej darmowej aplikacji mówi o niej wszystko. Łatwy Zrzut ekranu pozwala wykonywać zrzuty z ekranu na tablecie, telefonie lub innym urządzeniu z systemem Android w łatwy sposób. Użyj najprostszej aplikacji do screenshot / zrzutów z ekranu nie tylko do przechwytywania ekranu, ale także do przeglądania, edytowania lub udostępniania zrzutów ekranu bezpośrednio z aplikacji. Oferuje wykonywanie zrzutów na wiele sposobów, w tym: przytrzymaj "Przycisk zasilania" i "przycisk zmniejszania głośności" przez 2 sekundy, dotknij unoszącą się ikonę, potrząśnięcie, długie kliknięcie sprzętowego przycisku wyszukiwania, przez widget i inne.

Zrzut ekranu

Jak zrobić screenshot na smartfonie i tablecie z Androidem

Zrzut ekranu

Nazwa podobna, ale producent inny. To oprogramowanie to zapewnia łatwą metodę wykonania zrzutu ekranu oraz możliwość zapisania ich w wybranej lokalizacji, możliwość natychmiastowego usunięcia nieudanego zrzutu, dodawanie podpisów do zrzutów oraz tworzenie mozaik. Same zrzuty ekranu wykonuje się naciskając równocześnie przyciski zasilania i głośności. Aplikacja jest darmowa, ale wyświetla reklamy.

Screenshot touch

Jak zrobić screenshot na smartfonie i tablecie z Androidem

Screenshot touch

Screenshot touch to aplikacja przeznaczona dla systemów Android Lollipop lub wyższych. Umożliwia wykonanie zrzutu ekranu na kilka sposobów, w tym potrząśnięcie urządzeniem lub naciśnięcie ikonki. Możliwe jest zapisanie zrzutu jako mp4, a także całej strony bez konieczności żmudnego przewijania i wykonywanie zrzutów poszczególnych fragmentów. Wygodna funkcja to wykonanie zrzutu ekranu tylko wybranego obszaru ekranu. Do wykonanych zrzutów można dodawać znaki wodne, teksty, itp.

Zrzut ekranowy

Jak zrobić screenshot na smartfonie i tablecie z Androidem

Zrzut ekranowy

Zrzut ekranowy to proste narzędzie do przechwytywania obrazu ekranu i jego zamiany na plik graficzny. Można zrobić zrzut ekranu, dotykając ikony zdjęcia (funkcja dostępna tylko w telefonach zrootowanych i z systemem OS 2.3), naciskając jednocześnie przyciski zasilania i głośności lub wciskając jednocześnie przyciski zasilania i home (w większości telefonów Samsung). Użytkownik może wskazać folder, w których zrzuty zostaną zapisane jako obrazy. Każdy można podejrzeć i zdecydować, czy chce się go zapisać czy usunąć. Wśród narzędzi edycyjnych dostępną są m.in. do przycinania dowolnej części zrzutu, rysowania oraz efekty zmieniające zrzut w mozaikę.