Jak zrobić stronę internetową - darmowe strony internetowe

Przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się jak zrobić stronę internetową bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

AKTUALIZACJA

Tworząc własną stronę pamiętaj, że również jesteś narażony na ataki ze strony złośliwego kodu - tym samym zagrażając jednocześnie internautom odwiedzającym witrynę. Do infekcji dochodzi najczęściej poprzez ataki ze strony automatycznego oprogramowania, którego zadaniem jest wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach. Możliwe jest też jednak, że atak zostanie przeprowadzony na urządzeniu, z którego realizowany jest dostęp do strony, czego skutkiem będzie wykradzeniem hasła do FTP lub panelu administracyjnego konta. Warto więc pamiętać, aby nie były one zbyt łatwe do odgadnięcia. Dla pewności można je również co jakiś czas zmieniać.

Jeżeli zauważysz, że na Twojej stronie dzieją się podejrzane działania, nie czekaj, tylko natychmiast poproś administratora serwera (gdy to możliwe) o wykonanie skanowania Twojego konta i dostarczenie raportu. Możesz z niego dowiedzieć się, które pliki są zainfekowane i co należy zaktualizować (aplikacje, wtyczki). Jeżeli jest to niemożliwe, możesz sięgnąć po Sucuri w formie skanera online i wtyczki (warto wykorzystać obie formy tego narzędzia). A co zrobić w przypadku utraty hasła? Wówczas należy koniecznie przeskanować swoje urządzenia i usunąć z nich wykryte, złośliwe oprogramowanie (oczywiście jeśli takie będzie się tam znajdować). Następny krok to zmiana wszystkich haseł na nowe (do usług na serwerze, do baz danych aplikacji, do panelu administracyjnego).

__________________________

Jak zrobić stronę internetową? A do tego darmową stronę internetową? W internecie znajdziesz wiele serwisów oferujących taką możliwość i które nie będą od ciebie wymagały znajomości PHP czy HTML-a. Serwisy takie oddają do twojej dyspozycji automatyczny kreator i możliwość wprowadzania różnych zmian przy wykorzystaniu rozmaitych narzędzi oraz dodatków (jak np. tematy graficzne). Pamiętaj, że darmowe strony internetowe stworzone przy wykorzystaniu tych serwisów różnią się funkcjonalnością oraz wyglądem. To zaś oznacza, że powinieneś poszukać oferty, która w tym zakresie przypadnie ci najbardziej do gustu - chcesz przecież, aby Twoja własna strona internetowa wyglądała tak, jak ją sobie wymarzysz? Dla przykładu wybrałem jedną z darmowych ofert (mój wybór padł na uCoz), na bazie której pokażę ci krok po kroku, jak założyć stronę internetową. Oczywiście takie kwestie, jak pomysł o czym zrobić stronę internetową i co będziesz na niej umieszczać to już tylko i wyłącznie twój indywidualny wybór.

Warto jednak pamiętać o tym, że ludzie to przede wszystkim wzrokowcy. Dlatego dobrze zadbać o atrakcyjne logo witryny – może przedstawiać np. Twoją markę, ikonkę związaną z kanałem na YouTube czy prezentowanych przez Ciebie produktów. Kreator strony WWW nie ma zazwyczaj opcji ich tworzenia, dlatego warto polecić usługę Logaster. Jest to kreator stworzony specjalnie po to, aby w szybki sposób tworzyć logo firmy. Jego zaletą jest to, że nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej i każdy, niezależnie od umiejętności, od przedsiębiorcy po gospodynię, może stworzyć identyfikację wizualną dla swojej firmy czy marki. Inną zaletą jest ogromna baza wysokiej jakości ikon i fontów, które możesz wykorzystać jako podstawę Twojej identyfikacji wizualnej - Logaster logo kreator udostępnia wiele narzędzi do edycji. Możesz zmienić kolor, tekst, czcionkę, zastąpić ikonę, dodać cień, slogan, itp. Dzięki temu podniesiesz świadomość swojej marki. Małe logo jest darmowe, a jeśli chcesz stworzyć duże, płacisz tylko raz!

Jak zrobić stronę internetową - darmowe strony internetowe

Logaster

Jak zrobić własną stronę internetową - darmowa strona internetowa

Na początek warto wyraźnie jeszcze raz zaznaczyć, że mamy do tutaj do czynienia z ofertą bezpłatną. Strona internetowa za darmo oznacza oczywiście, że należy liczyć się z pewnymi jej ograniczeniami. Poniżej zrzut ekranu, który dokładnie obrazuje, czym w serwisie uCoz różnią się darmowe strony www od płatnych:

Jak zrobić stronę internetową - darmowe strony internetowe

Jak zrobić stronę internetową - darmowe strony internetowe

Ważna informacja - z regulaminu uCoz dowiadujemy się też, że "Usługa uID jest dostępna wyłącznie do użytku osobistego i niekomercyjnego. Zabrania się korzystania z usługi dla celów komercjalizacji, umieszczania przez Użytkowników reklam, dokonywania oszustw, piramid finansowych, jak również wszelkich form zachęcania do udziału w nich czy innego rodzaju wspierania takich działań."

Jeśli marzy Ci się własna strona internetowa za darmo, na której będziesz zarabiać, np. przez wyświetlanie reklam, to niestety - nie ten adres.

Aktualizacja: 30 października 2018 12:00
Aktualizacja: 21 września 2017 11:02