Jak zwiększyć zasięg Wi-fi w laptopie?

Jeśli mamy laptopa, a w nim możliwość odbierania sieci bezprzewodowej, możemy spróbować zwiększyć jej zasięg. Przydaje się to szczególnie w sytuacjach, gdy używamy laptopa z dala od punktu dostępowego, np. w ogrodzie.

Poza routerem zasięg zależy przede wszystkim od karty sieciowej. Im lepsze, tym większy obszar powinny ogarniać. Oczywiście potrzeba też anteny. dobrze kupić w tym celu antenę kierunkową, mającą co najmniej 15dBi. Rozwiązaniem może być też dokupienie do routera mocnego radia. Warto zainwestować w router dwuantenowy, jak Ovislink AirLive G.DUO. Jeśli natomiast posiadamy LiveBoxa, można go w pewien sposób "podkręcić". Wymaga to nieco nakładu czasu, ale rzecz warta efektu. Dokładnie opisujemy cała operację w osobnym artykule - tutaj.

Ovsilink

Ovsilink

Musimy pamiętać o tym, że sygnał sieci może być blokowany i zakłócany przez przeszkody fizyczne, np. jeśli w jednym pokoju mamy antenę, a siedzimy w drugim, gdzie pod ścianą sąsiadującą z nim stoi akwarium, może ono blokować nadawanie. Im więcej otwartej przestrzeni między punktem dostępowym a laptopem- tym lepiej.