Jaki komputer do gier. Pecety do 3000, 4000, 5000, 6000 i 8000 zł

Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, jaki komputer do gier kupić. Tymczasem zakup komputera do gier marzeń nie jest skomplikowanym zadaniem. Trudniej wybrać komputer do gier o optymalnym stosunku wydajności do posiadanego budżetu.

Komputery stacjonarne są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o stosunek ceny do oferowanej wydajności. Nawet stosunkowo tanie modele do 3000 zł pozwolą na zabawę z najnowszymi tytułami. Jeszcze rok temu najbardziej opłacalnym rozwiązaniem było samodzielne składanie komputerów. Jednakże wobec szalejących cen kart graficznych można przychylniejszym okiem spojrzeć na gotowe desktopy. Wprawdzie nie zapewnią one tak szerokich możliwości personalizacji specyfikacji jak własna platforma, jednak mają kilka atutów.

Pierwszym z nich jest gwarancja udzielona na całość maszyny łącznie z jakością montażu. Drugi plus to oszczędność czasu – komputer przyjedzie do nabywcy gotowy do pracy, bez konieczności poszukiwania i składania podzespołów, instalowania sterowników i wybierania systemu. Wbrew pozorom atutem gotowych maszyn bywa również wyposażenie. Stosowanie markowych podzespołów to element rywalizacji rynkowej producentów, na której zyskuje kupujący.

Nasze zestawienie obejmuje zakup samego komputera – bez dodatkowych akcesoriów i monitora, a często również bez oprogramowania. Aby ułatwić zobrazowanie możliwości poszczególnych platform posłużymy się odniesieniami do osiągów uzyskiwanych przez zbliżone konfiguracje w grze Wiedźmin 3 (ustawienia Ultra, rozdzielczość Full HD).

Zobacz: Komputer do gier. 5 konfiguracji od 3000 do 8000 zł

Komputer do gier. 5 konfiguracji od 3000 do 8000 zł

Komputer do gier. 5 konfiguracji od 3000 do 8000 zł