Jaki laptop do gier

Fani elektronicznej rozrywki coraz częściej decydują się na zakup wydajnego komputera przenośnego, który gwarantuje (do pewnego stopnia) mobilność i wygodę w porównaniu z komputerem stacjonarnym - kosztem wyższej ceny. Jak kupować laptop do gier i na jakie konfiguracje zwracać uwagę?

Decydując się na zakup laptopa do gier musicie mieć świadomość, że stosunek ceny do wydajności będzie działał na waszą niekorzyść. Właściwie każda specyfikacja w wariancie laptopowym będzie droższa i mniej wydajna niż analogiczna konfiguracja oferowana przez stacjonarny komputer do gier.

Niestety sprawy nie ułatwiają producenci stosujący mylące nazewnictwo podzespołów mobilnych. Nie oznacza to jednak, że laptopy nie nadają się do gier. Większość laptopów gamingowych sprawdzi się w przypadku gier królujących w turniejach e-sportowych, takich jak Intel Extreme Masters. Rozgrywka w „Counter Strike”, „League of Legends” czy „World of Tanks” będzie możliwa na nawet stosunkowo tanich laptopach.

Zobacz również:

  • CES 2023: zobacz najnowsze laptopy gamingowe Acera

Jeśli mimo wszystko chcemy wykorzystać laptopa do grania w najnowsze tytuły AAA powinniśmy przygotować się na wydatek znacznie przekraczający 5 tys. zł. Niezależnie od kategorii cenowej, większość laptopów do gier jest oferowana w wersji z matrycą 15,6-calową lub większą. To optymalny wybór.

Zobacz: laptopy do gier - konfiguracje od 3,5 do 9 tys. zł

Jaki laptop do gier


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: