Jaki program do wystawiania faktur VAT wybrać?

Na rynku IT znaleźć można dużą liczbę programów dla firm. Są tam zarówno rozbudowane systemy, pozwalające zarządzać każdy aspektem działania przedsiębiorstwa, jak również i pojedyncze aplikacje, przeznaczone do konkretnych zadań. Poniższy przegląd pozwoli sprawdzić, jakie program do fakturowania najlepiej pasuje do Twojej działalności.

Programy online - płatne

InTaxo to program do wystawiania faktur online. Posiada funkcje niezbędne do wystawiania faktur VAT, zaliczkowych, końcowych, pro-forma oraz korygujących, a także paragonów fiskalnych. Zwraca uwagę duża automatyzacja – wprowadzone dane są podpowiadane podczas wystawiania kolejnych dokumentów. Możliwe jest wystawianie dokumentów zarówno od kwoty netto, jak i brutto – przeliczane są one automatycznie. Ten program do pisania faktur posiada kilkanaście gotowych szablonów wydruku oraz pozwala umieścić na każdej logo firmy. Nie jest to usługa darmowa - wymagany jest miesięczny abonament, a bez niego wystawić można do trzech faktur na miesiąc.

InTaxo

InTaxo

Inny program do fakturowania oferuje wFirma.pl. Może być on zintegrowany ze sprzedawanym przez producenta systemem CRM. Pozwala na wystawianie faktur VAT, korygujących, faktur VAT­marża, faktur dokumentujące odwrotne obciążenie, faktur dla zagranicznych kontrahentów oraz faktur MOSS. Ten program do fakturowania posiada opcję integracji z bankowością online, co pozwala na monitorowanie wpłat dokonywanych przez kontrahentów. Z poziomu programu można przesyłać faktury drogą elektroniczną. Nie jest to darmowy program do faktur, ale można wypróbować jego możliwości przez 30 dni. Potem wymagane są comiesięczne opłaty abonamentowe.

wFirma

wFirma

Trzeci program do faktur w zestawieniu to oferowany przez stronę szybkafaktura.pl. Umożliwia wystawianie dokumentów sprzedażowych i rejestrowanie dokumentów kosztowych, monitorowanie płatności, a także wysyłanie przypomnień mailowych do klientów, którzy zalegają z zapłatą. Aplikacja może automatycznie tworzyć raporty z możliwością drukowania i wysyłania, przetwarza i rozpoznaje dane z zeskanowanych dokumentów, a także pozwala na wystawianie faktur w walucie obcej, przy pobraniu aktualnego kursu ze stron NBP. Podobnie jak i poprzednio opisane, to również nie jest darmowy program do faktur online - dostępne są trzy pakiety abonamentowe w różnych cenach.

szybkafaktura.pl

szybkafaktura.pl

Bizin.pl to nie tylko program do (wystawiania) faktur, ale cały system wspomagający codzienną działalność przedsiębiorcy całkowicie zgodny z najnowszymi wymogami Ministerstwa Finansów. Dzięki niemu w prosty i niezwykle szybki sposób można wystawiać faktury i inne dokumenty przychodowe, zarządzać wieloma magazynami, monitorować sytuację finansową swojej firmy, czy automatyzować niektóre czynności jak chociażby comiesięczne wystawianie dokumentów stałym klientom - faktury automatyczne. W sytuacji występowania kilku miejsc prowadzenia działalności - pracownicy wystawiając dokumenty sprzedażowe, mają możliwość zachowania ciągłości numeracji faktur sprzedażowych oraz wglądu w stany magazynowe innych oddziałów. Koszty?

Dostępne są trzy wersji - darmowa, standard i premium. Oczywiście najbardziej rozbudowana jest ta ostatnia i umożliwia m.in. współpracę z drukarkami fiskalnymi, wystawianie not odsetkowych, tworzenie analiz rocznych i miesięcznych, itp. Pełne porównanie możliwości danego pakietu znajduje się na stronie programu.

Aktualizacja: 16 września 2017 14:36

Zobacz również