Kalendarz na pulpicie Windows

Wiele zadań, które tradycyjnie wykonujesz poza komputerem - zużywając przy tym papier i sporo cennego czasu - możesz już wypełnić wygodnie i znacznie szybciej, z użyciem odpowiednich programów. Są wśród nich kalendarze elektroniczne.

Rainlendar ma ogromne możliwości dostosowania do wyglądu pulpitu użytkownika.

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Jeśli nie chcesz instalować na dysku elektronicznego organizera, zawsze możesz wypróbować takie aplikacje jak Rainlendar (www.rainlendar.net), czyli rozbudowane odpowiedniki systemowego kalendarza.

Wspomniany program wyświetla na pulpicie kalendarz z zapisanymi w nim zadaniami, moduł wydarzeń oraz listę zadań do wykonania. Poszczególne wpisy można przechowywać w bazie programu lub też synchronizować z usługami i programami zewnętrznymi. Program możesz nabyć w dwóch wersjach: darmowej (Lite) i płatnej w cenie 10 euro (Pro), która współpracuje z Kalendarzem Google i Outlookiem. W obu opcjach wygląd kalendarza można modyfikować za pomocą różnych skórek. Ponadto, wszystko działa w polskiej wersji językowej.

Zobacz również:

  • Windows: jak stworzyć listę zainstalowanych programów?
  • 5 darmowych sposobów na wyczyszczenie Windows'a 10 [PORADNIK]

Użytkownikom, którym nie przeszkadzają programy po angielsku lub niemiecku, do gustu przypadnie Active Desktop Calendar (www.xemico.com/adc). Interaktywny kalendarz umieszczony na pulpicie można w pełni dostosować do tapety i wkomponować w ogólny wygląd systemu operacyjnego.

Program zawiera funkcje terminarza. Możesz klikać daty w kalendarzu na pulpicie, żeby dodać lub edytować notatki albo klikać pozycje z listy zadań do wykonania. Do każdej notatki można dodać alarm, który przypomni, co sobie zaplanowałeś. Z kolei funkcja warstw pozwala na grupowanie notatek według wybranego klucza - prywatne, firmowe, święta, urodziny itd. Active Desktop Calendar jest dostępny w wersji shareware (rejestracja kosztuje 30 dolarów).

Szczególnie pomocny w większych firmach może być program NetCalendars (www.codetwo.pl/freeware/netcalendars). Aplikacja umożliwia wielu użytkownikom jednoczesną pracę na wspólnych kalendarzach znajdujących się na różnych komputerach w sieci lokalnej lub internecie.

Inne programy: Kalendarz XP (www.kxp.pl), Desktop Calendar (www.desktopcal.com)

Odpowiednik w chmurze: Kalendarz Google (www.google.com/calendar)