KillProcess - Giń szkodniku!

KillProcess to aplikacja bazująca na pomyśle systemowego Menedżera Zadań. Właściwie narzędzie to jest jego "uzupełnienem", albo raczej "rozszerzeniem". Oczywiście nie bazuje bezpośrednio na kodzie tego pierwszego, ani nie jest nawet nakładką na niego. Jest to kompetnie odmienna aplikacja, która z pewnością zainteresuje niejednego czytelnika.

Zapytacie zapewne, na czym polega wyjątkowość programu? Otóż, w przeciwieństwie do wielu tego typu narzędzi, pozwala ona ingerować nie tylko w działanie aplikacji firm trzecich, ale także tych systemowych, bez których Windows traci swoją stabilność.

Mało tego! Aplikacja potrafi kończyć lub zmieniać priorytet nawet procesów chronionych. Dlatego też przestrzegamy przed nieprzemyślanym kończeniem niektórych procesów, nawet jeśli wydaje nam się, że powodują one zawieszanie systemu, czy są to ukryte wirusy.

Co jeszcze wyróżnia aplikację? Odróżniają ją listy zaufanych aplikacji. Dzięki nim odróżnimy programy, które uruchamiają się domyślnie na każdej maszynie z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 2k, XP lub Vista od tych, które pojawiły się jakiś czas po jego zainstalowaniu. Oczywiście listy takie możemy dowolnie modyfikować. To dodatkowa zaleta programu.

No i rzecz najważniejsza. KillProcess możemy wykorzystać jako zamiennik systemowego Menedżera Zadań. Być może i stracimy w ten sposób możliwość podglądania wykorzystania sieci, wydajności, czy sprawdzania listy zalogowanych użytkowników, ale zyskamy na pewno większą kontrolę nad działającymi w systemie usługami, a co za tym idzie także i pewność, że w naszym systemie nie dzieje się nic, na co nie mięlibyśmy wpływu.

Pobierz KillProcess 2.43 Alpha

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Orange Lamp Software

Data dodania: 2008-04-23

Rozmiar pliku: 1,74 MB

Nazwa pliku: KillProcessSetup.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/2003/Vista