Killbill - jak płacić mniejsze rachunki za telefon

Killbill to polska, a przy tym unikatowa w skali świata usługa internetowa. Pozwala ona w łatwy sposób obniżyć rachunki za telefon komórkowy, wykorzystując do tego specjalny algorytm. Narzędzie można określić jako optymalizator wydatków na "komórkę", który wychodzi jednak daleko poza znane dziś porównywarki ofert.

Kilbill sprawdza, ile pieniędzy wydajemy na rozmowy telefoniczne, a ile moglibyśmy wydawać, po czym sugeruje lepszą ofertę. Świetny pomysł, lecz sama usługa wymaga jeszcze dopracowania.

Polecamy:

Zobacz także:

Więcej informacji:

Usługa działa w przeglądarce poprzez aplikację napisaną w języku Java. Użytkownik musi jedynie podać swój numer telefonu oraz dane logowania do serwisu operatora. Później, jeśli zachodzi taka potrzeba, zostanie także poproszony o podanie hasła SMS. Po wykonaniu tych operacji, zastosowany algorytm sprawdzi posiadaną przez nas ofertę, usługi dodatkowe i ostatnie bilingi. Na ekranie wyświetlą się najlepiej dobrane oferty czterech popularnych w Polsce operatorów.

Korzystanie z projektu Killbill jest darmowe, ale za szczegółowe wyniki i dokładną ofertę trzeba zapłacić symboliczne 1,30 zł lub 2,40 zł, płacąc SMS-em.

Killbill nie jest pozbawiony wad. O ile dobrze radzi sobie z telefonami w abonamencie, o tyle ma jednak pewne kłopoty z "miksem" i telefonami na kartę. Brak również porównywarki ofert pre-paid. Dosyć kontrowersyjny jest także pomysł przekazywania usłudze tak wielu prywatnych danych, nawet jeśli twórcy zapewniają, że nie będą one przechowywane.

Porównywanie dostępnych na rynku ofert to trudne zadanie, i to nie tylko dlatego, że w Polsce znaleźć można ponad 40 taryf i setki promocji. Zdarza się, że operatorzy ukrywają ważne informacje w swoich regulaminach. Usługi takie jak Killbill to ciekawa alternatywa dla trudnych, skomplikowanych i trwających wiele godzin analiz.