Klient poczty e-mail w Firefoksie 4

Choć Mozilla do obsługi poczty poleca Thunderbirda, nic nie stoi na przeszkodzie, by zarządzać e-mailem w Firefoksie. Pomaga w tym dodatek do tej przeglądarki - Simple Mail.

Simple Mail to zapomniany przez półtora roku dodatek, który powrócił w programie Firefox 4. Jest pełnowartościowym klientem poczty, który w podstawowym zastosowaniu z powodzeniem zastąpi Thunderbirda i Microsoft Outlook. Umożliwia odbieranie i wysyłanie wiadomości (także z załącznikami), posiada książkę adresową i funkcję powiadamiania o nowych e-mailach.

Dodatki dla Firefoksa 4: Simple Mail. Jak skonfigurować?

Na oficjalnej stronie Dodatki dla programu Firefox można pobrać wiele ciekawych rozszerzeń, a wśród nich Simple Mail.

Zobacz również:

  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8
  • Mozilla przeprasza użytkowników Firefoxa. Za co?

1. Wybieramy Simple Mail 2.77 dla przeglądarki Firefox w wersji 3.5 - 4.0.

2. Zatwierdzamy instalację. Przeglądarka zostanie uruchomiona ponownie.

3. Wchodzimy w Narzędzia > Dodatki, a następnie wybieramy Simple Mail 2.77 - Opcje. W zakładce Konta możemy skonfigurować nową skrzynkę pocztową, dokładnie tak, jak w zwykłym programie pocztowym.

4. Ikonka programu Simple Mail powinna pojawić się na pasku dodatków. W razie kłopotów, kliknijcie prawym przyciskiem myszy na pasku i wybierzcie opcję Dostosuj.

Dodatek nie osiąga pełnej funkcjonalności poczty Gmail. Nie korzysta z etykiet, archiwizacji i filtrów. Użytkownicy Google mogą wypróbować jeden z tzw. powiadamiaczy, jak na przykład Gmail Manager.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: