Który smartfon Samsunga wybrać w 2022 roku? [PORADNIK]

Samsung wypuścił na przestrzeni ostatniego roku wiele świetnych produktów, jednak każdy z nich najlepiej sprawdzi się w określonych zastosowaniach. Dla kogo przeznaczone są flagowe oraz średniopółkowe urządzenia koreańskiego producenta?


Który smartfon Samsunga wybrać w 2022 roku? [PORADNIK]

Samsung Galaxy S22 / Źródło: Samsung

Samsung posiada w swoim asortymencie trzy linie produktów, a każda z nich przeznaczona jest dla innego odbiorcy:

Seria Galaxy S - najpopularniejsza seria flagowych smartfonów Samsunga. Każdy z modeli posiada wysokiej klasy wykończenie oraz jedne z najlepszych obiektywów jakie możemy dzisiaj znaleźć w urządzeniach mobilnych. Seria posiada wiele wariantów, które oferują między innymi różne rozmiary wyświetlacza oraz różniące się od siebie baterie.

Seria Galaxy A - jest to seria smartfonów ze średniej półki. Pomimo niższej ceny urządzenia bardzo często posiadają rozwiązania zapożyczone z flagowej serii Galaxy S. Ponad to często otrzymują aktualizacje, które odświeżają nakładę producenta, poszczególne funkcje smartfona lub sam system.

Zobacz również:

Seria Galaxy Z - seria Z jest zdecydowanie najbardziej innowacyjną pod względem konstrukcyjnym linią urządzeń Samsunga. Należą do niej składane modele Z Flip oraz Z Fold. Są to również najdroższe smartfony koreańskiego producenta.

Samsung Galaxy S22+

Który smartfon Samsunga wybrać w 2022 roku? [PORADNIK]

Samsung Galaxy S22+ / Źródło: Samsung

Samsung Galaxy S22+ jest smartfonem, któremu nie brakuje niczego. Duży 6.6 calowy ekran Dynamic AMOLED 2X o rozdzielczości 2340 x 1080 świetnie nadaje się zarówno do konsumpcji treści jak i pracy. W podzespołach znajdziemy ośmiordzeniowego Exynosa 2200 oraz 8 GB pamięci RAM. Smartfon jest mniejszy od swojego poprzednika - Samsunga Galaxy S21+, ale oferuje o wiele solidniejszą konstrukcję. Urządzenie świetnie sprawdzi się dla wymagających użytkowników, którzy szukają smartfona z najwyższej półki, a jednocześnie ekran modelu Ultra jest dla nich za duży.

Warto wspomnieć również o aparacie, który oferuje takie funkcje jak Automatyczne Kadrowanie, Automatyczny Tryb Nocny czy - ulepszony względem poprzednich modeli - Tryb Portretowy. Smartfon działa na najnowszej wersji systemu Android i otrzymuje wszystkie aktualizacje jakie pojawiają się w ramach urządzeń Samsunga.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Który smartfon Samsunga wybrać w 2022 roku? [PORADNIK]

Samsung Galaxy S22 Ultra / Źródło: Samsung

Przy okazji omawiania modeli z serii S nie możemy pominąć - wspomnianego wcześniej - Samsunga Galaxy S22 Ultra. Smartfon jest jednym z najmocniejszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku smartfonów. Wersja Ultra posiada duży 6.8 calowy ekran z wyświetlaczem Dynamic AMOLED o rozdzielczości QHD+. Smartfon oferuje również szybkie 120 Hz odświeżanie obrazu.

Jednak tym co najbardziej przykuwa uwagę w najwyższym modelu z serii Galaxy jest możliwość wykonania fotografii z 100-krotnym zoom'em. Opcje tą umożliwia zastosowanie aparatu szerokokątnego o rozdzielczości 108 MP. Urządzenie posiada również baterię o pojemności 5000 mAh, możliwość zakupu modelu z 512 GB pamięci wbudowanej oraz kompatybilność z Rysikiem S Pen. Ostatnia opcja może być szczególnie zachęcająca dla użytkowników pracujących na swoim smartfonie.

Samsung Galaxy A53 5G

Który smartfon Samsunga wybrać w 2022 roku? [PORADNIK]

Samsung Galaxy A53 5G / Źródło: Samsung

Samsung Galaxy A53 5G przede wszystkim sprawdzi się dla użytkowników, którzy oczekują solidnego telefonu, za który nie będą musieli przepłacać. Seria Galaxy A oferuje świetne urządzenia z średniej półki, które zarówno wykonaniem jak i wieloma funkcjami dorównują droższym smartfonom.

A53 5G jest świetnie wykonany, a obudowa pozostaje wodoodporna. Posiada on również solidną baterię o pojemności 5000 mAh, która sprawia, że czas między kolejnymi podładowaniami telefonu znacznie się wydłuża. Warto również zaznaczyć, że urządzenia z serii Galaxy A otrzymują wiele aktualizacji, które wzbogacają ich funkcję, a także odświeżają wersję oprogramowania. Zakup telefonu z serii będzie więc inwestycją na lata. Atrakcyjna jest również cena urządzenia, które można kupić już za około 1999 zł. Smartfon nie posiada niestety gniazda jack co może być uciążliwe dla wielu użytkowników.

Samsung Galaxy Z Flip 3

Który smartfon Samsunga wybrać w 2022 roku? [PORADNIK]

Samsung Galaxy Z Flop 3 / Źródło: Samsung

Samsung Galaxy Z Flip 3 przeznaczony jest głównie dla osób poszukujących nowatorskich rozwiązań. Składany smartfon od Samsunga jest zdecydowanie jednym z najlepszych tego typu urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Oprócz ekranu głównego smartfon posiada również zewnętrzny wyświetlacz, który możemy dostosowywać do własnych potrzeb. Urządzenie wyposażone jest w wydajny układ Snapdragon 888 oraz posiada 8 GB pamięci RAM. Posiada również dwa obiektywy, jeden główny oraz jeden ultraszerokokątny, oba o rozdzielczości 12 Megapikseli.

Największym minusem Galaxy Z Flipa 3 jest niezbyt imponująca bateria o pojemności 3300 mAh oraz cena, która może dochodzić nawet do 4000 zł.

Aktualizacja: 13 maja 2022 16:51