Likester - wyszukiwarka "Lubię to!" na Facebooku

Mały startup Likester pozwala na śledzenie "polubień" w serwisie społecznościowym Facebook. Usługa ułatwia sprawdzanie bieżących trendów - wśród znajomych, w wybranej geolokalizacji lub na świecie.

Przycisk "Lubię to!" pojawił się na Facebooku nieco ponad rok temu. Był milowym krokiem w rozwoju serwisu, który nie tylko przysporzył mu popularności, ale też zupełnie zmienił sposób przeglądania Sieci przez wiele osób.

Poza wielkim potencjałem i prostą obsługą, lubiany przycisk ma także pewne usterki. Na ścianie w serwisie dość trudno zorientować się, które strony najwięcej zyskują u znajomych, a także na całym Facebooku.

Zobacz również:

  • Jak bezpiecznie korzystać z Twittera?

Z pomocą przychodzi Likester, który służy jako narzędzie do badania popularności stron, wydarzeń i osób w opraciu o liczbę "polubień" na Facebooku.

Wyszukiwarka "Lubię to!" - jak korzystać?

1. Aby zacząć korzystać z usługi, wystarczy wejść na stronę Likester i kliknąć w przycisk: "show me now".

2. Po zalogowaniu się poprzez konto na Facebooku, narzędzie udostępni menu do przeglądania "lajków". Na górnej belce można zdecydować co nas interesuje: my likes (nasze polubienia), friends (znajomi), everyone (wszyscy), trendind (trendy) lub like list (lista polubień).

3. Po wybraniu opcji Friends możemy m.in. sprawdzić, jakie rzeczy polubiła ostatnio wybrana osoba z listy znajomych. Na stronie Trending sprawdzimy zaś strony zyskujące popularność wśród naszych przyjaciół - także z podziałem na kategorie tematyczne.

Po prawej stronie, na samej górze strony, znajduje się Wyszukiwarka. Można wpisywać w niej różne hasła, by dowiedzieć się, ilu fanów mają w serwisie i jak wielu z nich to nasi znajomi.