LimeWire - pogromca Gnutelli

Prawdopodobnie większość użytkowników jakiejkolwiek sieci P2P spotkało się choć raz z nazwą LimeWire. Aplikacja to nic innego jak kolejny klient jednej z większych rozproszonych sieci wymiany plików Gnutella.

Aplikacja jednak nieco inaczej podchodzi do problemu wymiany plików, jawnie promując swojego klienta nie tylko komunikatami, jakimi witani jesteśmy przy pierwszym uruchomieniu klienta, ale również w trakcie jego późniejszej eksploatacji w wynikach wyszukiwania.

Co jeszcze dzieli aplikację od innych tego typu programów, to fakt, iż chociaż po części stara się ona zapobiegać korzystaniu z niej w celu nieautoryzowanej wymiany plików, chronionych prawem autorskim.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów

Nie robi tego oczywiście blokując jakiekolwiek wyniki wyszukiwania, ale informując nas odpowiednią ikonką o tym, czy dany plik został zweryfikowany przez producenta i czy jest przez to wolny od jakichkolwiek zagrożeń i licencji.

Mimo, że program bazuje na sieci Gnutella, to jednak wprowadza on wiele udoskonaleń względem oryginalnej wersji specyfikacji. Dość wspomnieć, że aplikacja umożliwia nam pobieranie pliku z wielu źródeł, sprawdzanie sum kontrolnych i wyszukiwanie plików po metatagach.

Jednak LimeWire nie brakuje również wad. Aplikacja nie połączy się ze wszystkimi użytkownikami sieci, jeśli łączymy się przez zaporę lub router ani nie oferuje nam ona 100% polskiego tłumaczenia (tłumaczenie jest co prawda kompletne, ale zauważyliśmy problemy przy wyświetlaniu polskich znaków).

Pobierz LimeWire 4.18.1 pl

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: LimeWire

Data dodania: 2008-05-29

Rozmiar pliku: 4,67 MB

Nazwa pliku: LimeWireWin.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista