Mapa Google w pięć minut

Tworzysz stronę internetową? Umieść na niej mapę Google i ułatw użytkownikom znalezienie cię w Sieci.

Interfejs Google Maps to wszechstronne narzędzie pozwalające zamieścić mapę na dowolnej stronie internetowej. Bardziej zaawansowane zastosowania Google Maps API wymagają znajomości składni JavaScript, ale aby skorzystać z jego podstawowych funkcji, nie jest niezbędna wiedza z zakresu programowania czy tworzenia serwisów WWW.

Mapa Google w pięć minut

Proces osadzania mapy na swojej stronie zacznij od odwiedzin strony Map Search Wizard. Znajduje się tu prosty kreator, który w trzech krokach przeprowadzi cię przez całą procedurę.

W punkcie pierwszym (sekcja Customize it) należy podać wymiary okna z mapą w pikselach, stopień powiększenia (skala dostępna jest w trzech poziomach: miasta, ulicy i budynku, począwszy od najmniej do najbardziej precyzyjnego). Widoczne poniżej pola tekstowe służą do określenia opisu lokacji, jaki wyświetlony zostanie w "dymku". Ostatnie pole (Wyszukaj) posłuży do odnalezienia żądanego miejsca na mapie.

Aby móc skorzystać z mechanizmu, musisz przekazać Google informacje o stronie, na której chcesz go użyć. Wpisz więc adres do strony w polu Site URL.

Jeśli jesteś zalogowany do swojego konta pocztowego Gmail, kliknij przycisk Generate code, a automatycznie wygenerowany zostanie kod mapy do wklejenia w źródle strony. Kod zawiera indywidualny klucz, działający tylko z podanym wyżej adresem. Logowanie w Gmailu jest niezbędne, aby ów klucz uzyskać.

Na poniższej mapie wskazujemy lokalizację wydawnictwa IDG Poland w Warszawie.

Loading...