Masz wiadomość

Pamiętacie ten film z Meg Ryan i Tomem Hanksem? Nam w pamięci utkwił komunikat "You've Got Mail" w chwilach, gdy Kathleen otrzymywała wiadomości. Powiadomienie o e-mailu to przydatna rzecz, zwłaszcza w Gmailu, jeśli korzystamy z webmaila.


Na szczęście, dzięki popularności Google, dla poczty Gmail powstało całkiem sporo rozszerzeń i aplikacji. Ostatnio, wspomnieliśmy o programiku GmailDefaultMaker, który pozwala ustawić webmail domyślnym klientem poczty.

Jeśli chcecie, by komputer aumatycznie sprawdzał pocztę Gmail i powiadamiał o nowej wiadomości, możecie skorzystać z aplikacji Gmail Peeper. Łatwy w użyciu, ukrywający się w zasobniku program, dostosuje częstotliwość sprawdzania poczty do Waszych potrzeb.

Zrzuty ekranu:

Gmail Peeper: okno główne

Gmail Peeper: konfiguracja

Konfiguracja programu

1. Pobieramy Gmail Peeper ze strony producenta.

2. Aby zainstalować program, potrzebujemy platformy .NET Framework 3.5 lub nowszej.

3. Właczając program, wystarczy wejść w Settings i uzupełnić pola username i password.

4. W rubryce Other Settings można ustawić, jak często aplikacja ma zaglądać na skrzynkę e-mail.

5. Z powrotem do głównej zakładki - i już! Klikając Check Now, zobaczymy co nowego w skrzynce.

6. Dwukrotne kliknięcie na wiadomość spowoduje przejście do klienta poczty Gmail.

Wady aplikacji i alternatywy

Wielu użytkownikom Gmail Peeper może nie wystarczyć. Program obsługuje tylko jedno konto Gmail i nie pozwoli sprawdzić wiadomości z innych skrzynek e-mail.

Wśród podobnych aplikacji, przydatnych także dla e-maili POP3, MSN, Yahoo itp. wymienić można POP Peeper. Program posiada kilka ciekawych opcji, takich jak obsługa wielu kont i bezpośrednie czytanie i usuwanie wiadomości (także w HTML-u).

Pomyślcie też o desktopowych klientach e-mail, które opisujemy m.in. w artykule "Konkurenci webmaila - test programów pocztowych". Większość z nich posiada możliwość powiadomień o nowych e-mailach.

Macie swoje ulubione sposoby na "Masz wiadomość"? :)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: