Minus - prosty sposób na dzielenie się plikami

Minus zaczynał jako narzędzie do tworzenia internetowych galerii zdjęć. Był jedną z pierwszych takich usług z funkcją przesyłania plików techniką "przeciągnij i upuść", np. z pulpitu. Obecnie serwis zaczął dodawać nowe możliwości, a wśród nich opcję przechowywania w chmurze dowolnego typu plików.

Minus to pożyteczny, prosty w obsłudze serwis umożliwiający dzielenie się plikami dowolnego typu. Nowe funkcje pojawiające się każdego miesiąca zachęcają, aby bliżej mu się przyjrzeć.

Polecamy:

Zobacz także:

Usługa jest w pełni bezpłatna. Można z niej korzystać bez rejestracji, wrzucając pliki z dysku i układając je w tzw. galerie. Użytkownik przesyła dane do chmury, a Minus (www.min.us) udostępnia po chwili link do ministrony, który będzie można wysłać znajomym. Utworzenie konta w serwisie pozwala na utworzenie własnego profilu i adresu: min.us/u/twojanazwa. Dzięki rejestracji możliwe jest także gromadzenie "fanów" oraz subskrypcja nowości z kont innych użytkowników.

Narzędzie oferuje szczególne funkcje w odniesieniu do zdjęć. Możemy nadawać im opisy i układać w wybranej kolejności. Brak tutaj jednak funkcji dodawania komentarzy, z której mogliby skorzystać znajomi.

Liczba galerii w serwisie jest nieograniczona, a w każdej z nich można umieścić do 50 obiektów. W dzisiejszych czasach przeszkadza trochę limit wielkości dodawanego pliku, który wynosi 25 MB. Będzie to zbyt mało na umieszczenie w serwisie filmu lub dużej prezentacji. Minus, w wersji testowej, daje do dyspozycji odtwarzacz muzyki w formacie MP3, przeglądarkę dokumentów (m.in. PDF) i notatnik. Wkrótce pojawi się także wsparcie dla elementów pakietu Office i klipów wideo.

Minus posiada także desktopową aplikację, która pozwala na szybkie przesyłanie plików z pulpitu i zarządzaniem galeriami w usłudze. Jest ona dostępna w systemach operacyjnych Windows, Mac OS i Linux, a jej odpowiednik działa także na smartfonach z Androidem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: