Mobilne biuro w telefonie

Smartfon może być bardzo przydatnym asystentem w prowadzeniu firmy. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie aplikacje na nim zainstalujemy.


Pakiet biurowy: Documents To Go

Rozbudowany pakiet biurowy. Umożliwia przeglądanie, edytowanie oraz tworzenie dokumentów Worda, Excela i PowerPointa. Obsługiwane są formaty: DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX. Pakiet sprawdza się też jako przeglądarka plików PDF. Minusem jest brak polskiej wersji językowej.

System operacyjny: Android, BlackBerry, iOS

Mapa myśli: Thinking Space Pro

Pomaga w tworzeniu map myśli. To świetna metoda na podsumowanie spotkań, planowanie lub organizowanie notatek i uczenie się. Aplikacja ma wiele opcji umożliwiających rysowanie bardzo czytelnych wykresów. Jest kompatybilna z innymi tego rodzaju programami, np. Freemind.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [28.07.2023]

System operacyjny: Android

Zarządzanie finansami: EasyMoney

Mobilne biuro w telefonie

Sheet To Go

Program ułatwia kontrolowanie wydatków. Ma opcję przypominania o rachunkach do zapłacenia oraz możliwość tworzenia wykresów analizujących przychody i wydatki. Jest również opcja tworzenia budżetów dla określonych dziedzin życia.

System operacyjny: Android

Dla szukających pracy: Pracuj.pl

Polska aplikacja dająca łatwy dostęp do popularnego portalu z ofertami pracy. Umożliwia skorzystanie z wyszukiwarki i wybieranie interesujących nas ofert. Możemy zapisywać wybrane ogłoszenia do ulubionych. Program umożliwia również wysyłanie własnych ogłoszeń.

System operacyjny: Android, iOS

Kursy walut: Przelicznik walutowy

Przydatna aplikacja, dzięki której sprawdzimy kursy walut. Umożliwia też przeliczanie walut, a w bazie programu jest ich ponad 160, w tym nieużywane, np. niemieckie marki. Po wskazaniu dwóch walut, oprócz aktualnego kursu, mamy do dyspozycji wykresy z ubiegłych tygodni, miesięcy czy lat.

System operacyjny: Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone

E-płatności: SkyCash

Umożliwia dostęp do elektronicznego systemu płatności przez telefon komórkowy. Aby skorzystać z usługi, należy zarejestrować się oraz przelać na konto środki pieniężne. Aplikacja pozwala na płacenie za bilety komunikacyjne itp.

Systemy operacyjne: Android, BlackBerry, iOS, Symbian, Windows Phone

Wymiana wizytówek: Bump

Nietypowa, śmieszna aplikacja, która pozwala zaoszczędzić czas podczas wymiany wizytówek. Program Bump pozwala na wymianę danych kontaktowych lub zdjęć między dwoma telefonami poprzez zderzanie ich razem (obaj użytkownicy musza mieć zainstalowaną aplikację).

Systemy operacyjne: Android, iOS

Zarządzanie listą płac: SurePayroll

W firmach, które outsourcują obsługę kadr i płac na zewnątrz, zarządzanie listą płac może stanowić problem. SurePayroll pozwala zaoszczędzić pieniądze i wygodnie zarządzać listą płac za pomocą iPhone'a.

Systemy operacyjne: Android, iOS

Znajdź mój samochód: Car Finder AR

Aplikacja dla Androida, która ułatwia odnalezienie samochodu w mieście lub na parkingu w hipermarkecie. Wystarczy zrobić zdjęcie telefonem, potwierdzić na mapie lokalizację i włączyć tryb szukania podczas powrotu.

Systemy operacyjne: Android

Zarządzanie kontaktami: Mobiso

Rozbudowane narzędzie do zarządzania połączeniami oraz kontaktami. Aplikacja potrafi synchronizować kontakty w telefonie z tymi zapisanymi w Gmailu lub Outlooku - gdy zostanie to zrobione, Mobiso rejestruje szczegółowe dane o wszystkich połączeniach i pozwala na wygodne zarządzanie tymi informacjami (można np. zdecydować, by monitorowane były wyłącznie połączenia służbowe).

Systemy operacyjne: Android, BlackBerry, iOS

_________________________

fot. Johan Larsson


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: