Mp3CoolPlay-X - trochę inny odtwarzacz muzyki

Mp3CoolPlay-X to dość stary projekt, który po czterech latach zastoju doczekał się kontynuacji. Wydanie czwarte to niestety tylko poprawki błędów (chodź i tych nie jest za wiele).

Aplikacja wyglądem nawiązuje do leciwego juz Winampa. Ale nie ma co się dziwić. W końcu to on zapoczątkował rewolucję wśród odtwarzaczy muzycznych i to on pierwszy użył takiego, a nie innego wyglądu belki nawigacyjnej.

Niestety, jako, że aplikacja jest wciąż we wczesnym etapie rozwoju brakuje jej wielu funkcji. Owszem obsługuje ona internetowe stacje radiowe, ale tylko wtedy, gdy te kodują swoje programy w formacie MP3 lub OGG. Podobnie jest z odtwarzaniem plików lokalnych. Tu także chciało by się, aby aplikacja pozwalała na więcej. Lecz i tu jesteśmy ograniczeni do formatów WAV, CD-Audio oraz dwóch wcześniej wspomnianych.

Ale dość o ograniczeniach. Aplikacja, podobnie jak większość jej konkurentów, pozwala nam zmieniać swój wygląd przy pomocy skórek. Nie jest zaskoczeniem fakt, iż skórki te zmianiają tylko podstawowe parametry, a więc wygląd przycisków nawigacyjnych, dekoracji okna oraz kolor menu. Na efekty w stylu Winampa 3/5 musimy jeszcze pewnie sporo poczekać.

W odtwarzaczu nie zabrakło również opcji związanych z obsługą pluginów. W chwili pisania tego artykułu dostępnych było (poza przykładami) dokładnie 6 wtyczek DSP, pozwalających programowi odtwarzać nowe typy plików muzycznych (FLAC, APE, ...).

Mp3CoolPlay-X nadaje się także do innych celów. Po pobraniu odpowiednich plików ze strony producenta, możemy zamienić go w koder plików audio. Co za tym idzie, będziemy mogli z jego pomocą zgrywać zawartość płyt Audio do plików MP3, OGG, czy FLAC bez używania dodatkowych narzędzi.

Będziemy do mogli użyć także jako modułu sprawdzającego poprawność wszystkich odnośników do plików na liście odtwarzania. Wystarczy, że po załadowaniu dowolnej, obsługiwanej listy odtwarzania wywołamy funkcję "Scan list for dead files", a aplikacja wykona za nas całą resztę brudnej roboty, związanej z wyszukiwaniem nieistniejących wpisów.

Trzeba mimo wszystko zaznaczyć, że program nie nadaje się tak naprawdę, aby pełnić rolę podstawowego odtwarzacza plików audio na komputerze. I to nie tylko ze względu na spore braki w funkcjonalności, ale bardziej ze względu na małą stabilność pakietu (Mp3CoolPlay-X potrafił "wywalić się" nam nawet pięc razy w ciągu godziny bez konkretnej przyczyny).

Pobierz Mp3CoolPlay-X 4.3

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: PH Software Technologies

Data dodania: 2008-06-25

Rozmiar pliku: 1,87 MB

Nazwa pliku: mp3coolplayx.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista