My Opera - blog, poczta i wiele więcej

Społecznościowa platforma My Opera jest znana przede wszystkim fanom przeglądarki Opera i głównie do nich jest skierowana. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by użytkownicy IE, czy Firefoxa także korzystali z tego serwisu. Jednak co My Opera ma tak naprawdę do zaoferowania i czy warto się do niej rejestrować.

Odpowiedź jest prosta. Warto, bo nic nas to nie kosztuje, a w zamian otrzymujemy 2 GB miejsca na serwerze do wykorzystania. Możemy umieszczać tam nasze pliki i korzystać z nich w dowolnym miejscu, w którym mamy dostęp do sieci. Jest obecnie sporo serwisów i aplikacji dających podobne możliwości, ale również My Opera sprawnie wykonuje swoje zadanie.

Serwis oferuje też możliwość tworzenia albumów ze zdjęciami o zdefiniowanym poziomie dostępność. Mogą być oznaczone jako publiczne, tylko dla znajomych lub prywatne. Jeśli sobie tego życzymy, to możemy pozwolić na dodawanie komentarzy i ocenianie zdjęć. Każdą dodaną fotografię można zaopatrzyć w odpowiednie tagi i opis.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [październik 2021]

Inną rozbudowaną funkcją jest tworzenia bloga. Ma on dużo możliwości edytowania kompozycji i jest wyposażony we wszystkie funkcje niezbędne dla przeciętnego blogera. Blogerska społeczność My Opera jest dość duża i ciągle rośnie. W serwisie można subskrybować blogi i śledzić wpisy wybranych osób lub znajomych.

Kolejną ciekawą funkcją, niedawno wprowadzoną do serwisu, jest konto pocztowe My Opera Mail. Na razie znajduje się w fazie beta. Już obecnie oferuje pełną funkcjonalność, choć spotkaliśmy się z pewnym problemy związanym z wysyłaniem załączników z polskimi znakami. Konto Opera Mail ma działać równie dobrze na urządzeniach mobilnych i pecetach.

Oprócz wyżej wymienionych funkcji, My Opera posiada jeszcze inne możliwości. Między nimi jest łączenie jej konta z Twitterem lub Facebookiem oraz synchronizacja zakładek Opery na różnych komputerach.