Najlepsza księgowość online

Nie musisz znać się na rachunkowości, aby wystawiać faktury i księgować koszty. Z aplikacją do księgowości online możesz samodzielnie poprowadzić swoją firmę, a system automatycznie wyliczy należny podatek i składki ZUS oraz wygeneruje wszystkie wymagane deklaracje, które drogą elektroniczną natychmiast prześlesz do urzędu skarbowego.


Księgowość online przeznaczona jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz drobnych przedsiębiorców rozliczających się na podstawie Podatkowej Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) lub ryczałtu od przychodów ewidencyjnych tzw. ryczałtowcy. System automatyzuje proces prowadzenia rejestrów VAT zakupu i sprzedaży, a ponadto umożliwia wystawianie faktur różnego typu, wspomaga pracę magazynu, ułatwia zarządzanie kontaktami z klientami oraz prowadzenie ewidencji środków trwałych, a niekiedy także rozszerza funkcje systemu finansowo-księgowego o narzędzia z obszaru kadr i płac, aby sprawnie rozliczać zatrudnionych pracowników. Oprogramowanie księgowości online może być stosowane zarówno przez podmioty będące płatnikami VAT, jak i osoby niepłacące tego podatku.

Faktura z dostawą do skrzynki

envelo.pl zapewnia dostęp do tradycyjnych usług pocztowych realizowanych przez Pocztę Polską, ale w nowoczesnej formie, abyś nie musiał stać w kolejce do okienka. W serwisie kupisz znaczek pocztowy, wyślesz kartkę i nadasz list polecony. To doskonały sposób na dostarczenie faktury sprzedaży do kontrahentów, którzy wymagają formy papierowej. Załącz fakturę w PDF, a envelo.pl zajmie się jej wydrukowaniem, kopertowaniem i nadaniem, zaś Poczta Polska – dostarczeniem do adresata. Potwierdzenie nadania odbierzesz w formie elektronicznej.

Klientom biznesowym, którzy wysyłają dużą liczbę dokumentów envelo.pl proponuje dedykowaną usługę dystrybucji i archiwizacji faktur online. Do wyboru masz dwie formy dostarczania faktur do klientów – tradycyjną (papierową) lub elektroniczną. W cenie 6-letnie darmowe archiwum faktur online. Twoje dokumenty mogą być przechowywane online tak długo, jak wymagają tego przepisy prawa.

Na pewno dasz radę! Wbudowane schematy umożliwiają zaksięgowanie najczęściej spotykanych operacji gospodarczych w prosty sposób, przede wszystkim na podstawie rodzaju wydatków. System automatycznie wprowadzi zapisy w rejestrze VAT oraz dokona księgowań w KPiR zgodnie z danymi przepisanymi z faktury zakupowej.

Wybierając księgowość online, możesz zauważalnie obniżyć koszty działania firmy. Z uwagi na fakt, że wszystkie czynności związane z księgowaniem robisz samodzielnie, jest to opcja tańsza niż korzystanie z biura rachunkowego. A przy tym oszczędzasz czas konieczny na przekazanie dokumentów do księgowych.

Nie bez znaczenia jest fakt, że stosując księgowość online, zawsze korzystasz z najbardziej aktualnej wersji oprogramowania, zgodnej z aktualnymi przepisami prawa i zasadami prowadzenia rachunkowości. Oto nasz przewodnik po pięciu najpopularniejszych i najlepszych naszym zdaniem usługach księgowości online wraz z opisem oferowanych przez nie funkcji oraz cenami.

wfirma.pl

wfirma.pl to system księgowości online, który łączy w sobie funkcje fakturowania, CRM, obsługi magazynu oraz modułu kadrowo-płacowego. Z księgowości online wfirma.pl korzysta obecnie 90 tysięcy klientów, którzy zdecydowali się samodzielnie poprowadzić rachunki swojej firmy.

System automatycznie księguje operacje gospodarcze w odpowiednich księgach i rejestrach, a dzięki zaprogramowanym schematom księgowym wszystko to odbywa się w sposób prosty i intuicyjny dla użytkownika. Dotyczy to także specyficznych operacji sprzedaży i zakupu, dla których przepisy przewidują niestandardowy sposób rozliczeń, np. VAT od mediów odliczany jest w dacie, na jaką przypada termin płatności faktury. Dzięki temu użytkownik wfirma.pl nie musi znać i pamiętać o wszystkich zawiłościach w przepisach.

Dodatkowo księgowość online wfirma.pl ma wbudowane mechanizmy rozliczania kilometrówki, zakupu samochodu oraz amortyzacji. Aplikacja automatycznie wylicza zobowiązania podatkowe (PIT, VAT) oraz ubezpieczeniowe (ZUS), umożliwiając wysyłkę deklaracji rozliczeniowych drogą elektroniczną.

W module fakturowania na uwagę zasługuje łatwość, z jaką w trzech krokach możesz wystawić fakturę, a także funkcja generowania faktur cyklicznych oraz moduł windykacji należności. Dzięki integracji z drukarkami fiskalnymi z poziomu systemu możesz wystawiać paragony, które automatycznie wywołują zmianę stanów magazynowych posiadanych towarów.

Moduł obsługi magazynu oprócz standardowych funkcji, takich jak wystawianie dokumentów magazynowych i kontrola stanu towarów, ma wbudowane mechanizmy rezerwacji od klientów, tworzenia zestawów poprzez kompletację i dekompletację produktów w magazynie oraz umożliwia prowadzenie rozbudowanych analiz zakupów i sprzedaży. Na żądanie wfirma.pl obsługuje ujemne stany magazynowe, co może okazać się przydatne, np. jeśli prowadzisz sprzedaż w internecie. Nie bez znaczenia jest fakt, że system księgowości online wfirma.pl oferuje gotowe integracje z najpopularniejszymi systemami e-commerce, w tym Allegro, ClickShop, RedCart, Shoper, IAI-Shop.com, PrestaShop oraz Magento.

Mocną stroną wfirma.pl jest zintegrowany system CRM, dostępny już z najniższym pakiecie Początkowy. Moduł ten ułatwia zarządzanie bazą klientów oraz kontaktami z nimi. Dane klientów mogą być pobierane z bazy GUS, natomiast codzienne zadania związane z zarzadzaniem firmą ułatwia wbudowany terminarz, który przypomina o nadchodzących płatnościach (należności, zobowiązania), spotkaniach, szkoleniach, czy delegacjach. Moduł CRM umożliwia zgromadzenie w jednym miejscu całej historii kontaktów z klientem, w tym wszystkich związanych z nim dokumentów księgowych.

Usługa wfirma.pl dostępna jest w czterech pakietach różniących się zestawem dostępnych modułów. Pakiet Początkowy (od 8,33 zł miesięcznie w abonamencie rocznym) obejmuje moduły fakturowania, CRM i miniwindykacji. W pakiecie Podstawowym dodano obsługę magazynu, a w Optymalnym księgowości online, kasa – bank, pełną windykację oraz możliwość korzystania z porad księgowych (oba od 33,33 zł miesięcznie). Wszystkie funkcje systemu, w tym księgowość i magazyn, dostępne są w pakiecie Rozbudowanym za 58,33 zł na miesiąc. Dla porządku dodajmy, że oprogramowanie może być opłacane w okresach miesięcznym, kwartalnym półrocznym lub rocznym.

Najlepsza księgowość online

Panel startowy aplikacji wfirma.pl z widokiem okna służącego do wystawiania faktur VAT