Najlepsze nawigacje do Androida. Mapy Google, AutoMapa, Yanosik, Waze i inne


AutoMapa

Najlepsze nawigacje do Androida. Mapy Google, AutoMapa, Yanosik, Waze i inne

Automapa

AutoMapa od ponad 17 lat prowadzi Polaków po krajowych i europejskich drogach. Na pokładzie mamy niezwykle dokładne, autorskie mapy Polski (Aqurat) z odwzorowanymi 720 tys. dróg wszystkich kategorii i niemal 8 milionami adresów przypisanych do konkretnych budynków. Tak dokładne, że z map Aquaratu korzystają najważniejsze instytucje państwowe: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i służby miejskie.

Mapy aktualizowane są na bieżąco i zawierają informacje o otwieranych etapowo odcinkach budowanych dróg i obwodnic oraz podwójne nazwy zdekomunizowanych ulic. W wersji na Europę AutoMapa zawiera kompletne mapy 44 krajów przygotowanych przez HERE, znane wcześniej jako NAVTEQ.

AutoMapa udostępnia mapy w trybie offline, aktualizowane w czasie rzeczywistym o dane drogowe zebrane w systemie LiveDrive! Dane o natężeniu ruchu drogowego pochodzą z wielu źródeł, w tym monitoringu użytkowników oraz floty. Mapa Polski zajmuje 333 MB, zaś Europy – 3,64 GB.

Użytkownik ma do wyboru 8 rodzajów tras uwzględniających natężenie ruchu oraz preferencje kierowcy. Baza punktów POI liczy ponad milion w Polsce oraz w Europie. Aplikacja ma również dane potrzebne kierowcom ciężarówek (tonaż, wysokość wiaduktów i tuneli).

AutoMapa oferuje dziesiątki opcji personalizacji interfejsu mapy oraz sposobu działania nawigacji, np. wyświetlanie obrysów dróg, ustawienia horyzontu, nachylenie mapy w widoku 3D, wybór metody skalowania map w trakcie jazdy i przed manewrem itd. Nawigację wyposażono również w funkcje AutoRadar działającą na wzór Yanosika. AutoMapa zawiera dane o miejscach niebezpiecznych, przygotowane z Policją i Fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”, informacje o przejazdach kolejowych opracowane wspólnie z PKP oraz terenach leśnych zgodnie z wytycznymi Lasów Państwowych.

Aplikacja jest płatna. Mapa Polski kosztuje 13,99 zł na 30 dni, w tym 7-dniowy okres próbny . Subskrypcja na mapę Europy kosztuje zaś 23,99 zł, odnawiane co 30 dni. Co ciekawe, AutoMapę możemy zamówić również u operatora GSM. Wówczas abonament zostanie doliczony do rachunku lub obciąży konto telefonu na kartę. Starter AutoMapy dla Androida można pobrać bezpłatnie ze strony www.AutoMapa.pl lub ze sklepu Google Play. Niezależnie od źródła pobrania pliku, starter na danym urządzeniu działa tylko raz i pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności programu przez 7 dni.

NaviExpert

Najlepsze nawigacje do Androida. Mapy Google, AutoMapa, Yanosik, Waze i inne

NaviExpert

NaviExpert to niezawodne mapy z bardzo dobrym systemem informowania o korkach. Aplikacja działa w trybie online, udostępniając aktualne mapy z naniesionymi informacjami o najnowszych odcinkach dróg, remontach i zmianach organizacji ruchu. Asystent pasa ruchu ułatwia poruszanie się na zjazdach i skrzyżowaniach. Anonimowe informacje o prędkościach z jakimi poruszają się kierowcy spływają od samych użytkowników, z aplikacji antyradarowej Rysiek oraz profesjonalnego monitoringu floty. Aplikacja wyświetla również informacje o fotoradarach, kontrolach drogowych, niebezpiecznych miejscach i wypadkach. Dane te pochodzą z Ryśka, nasłuchu tradycyjnego CB-radia, monitoringu stacji radiowych i internetu. Informacje te są dodatkowo weryfikowane przez moderatorów.

Na uwagę zwraca nieźle zorganizowane wyszukiwanie miejsc i obiektów. NaviExpert wyszukuje parkingi w pobliżu informując o kosztach postoju oraz typie miejsca parkingowego. Dzięki współpracy ze SkyCash istnieje możliwość opłacenia postoju w strefie płatnego parkowania. Liczba punktów POI, które można przeglądać na mapie lub w formie listy, jest bardzo duża. Na uwagę zasługują ciekawie dobrane kategorie POI np. slow road. Poza doskonałymi mapami, aplikacja oferuje wiele zaawansowanych funkcji nawigacji. W trybie HUD do wyświetlania obrazu na przedniej szybie auta, NaviExpert dostarcza informacje o najbliższym manewrze, aktualnej prędkości pojazdu oraz obowiązujących na danym odcinku ograniczeniu prędkości. Funkcja ta najlepiej sprawdzi się w nocy. Handlowcy mogą zaś garściami czerpać z usługi komiwojażera. Pozwala ona na optymalizację kolejności odwiedzanych punktów na trasie, aby ograniczyć liczbę kilometrów do przejechania, a jednocześnie wykonać zadanie w najkrótszym czasie, uwzględniając dane o korkach i remontach.

Jeden przycisk daje dostęp do najważniejszych opcji i funkcji nawigacji np. możliwość przeliczenia trasy, sprawdzenia jej (tekstowego) opisu, zmiany trybu dzień i noc, włączenia ekranu HUD czy opcji wysyłki czasu dojazdu przez SMS. Przycisk SOS szybko wezwać pomoc na numer 112 prezentując aktualną pozycję według wskazań GPS. NaviExpert możemy testować przez 14 dni za darmo. Dalsza subskrypcja map na Polskę kosztuje 9,90 zł na 7 dni, 14,90 zł miesięcznie lub 99 zł rocznie. Subskrypcja 1 miesiąc Polska i Europa to koszt 24,99 zł, a na 1 rok - 149 zł.

MapaMap

Najlepsze nawigacje do Androida. Mapy Google, AutoMapa, Yanosik, Waze i inne

MapaMap

MapaMap zawiera szczegółowe mapy drogowe Polski lub Europy z planami miast i miejscowości, dane topograficzne i o ukształtowaniu terenu oraz informacjami o strefach płatnego parkowania i ograniczeniach prędkości. MapaMap oferuje wiele trybów nawigacji: auto osobowe, pieszy, używanie dróg przełajowej, opcje omijania korków, dróg płatnych, gruntowych i promów.

Poruszanie się po mieście ułatwiają: asystent pasa ruchu oraz widok budynków 3D. Nawigacja oferuje wiele opcji konfiguracji takich jak pokazywanie słupków kilometrowych (pikietaż), możliwość ustawienia sposobu prezentowania komunikatów. Aplikacja potrafi zwiększyć głośność, gdy prędkość samochodu jest większa niż ustalona. Aplikacja umożliwia planowanie trasy z wieloma punktami pośrednimi oraz ostrzega użytkownika przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. System zawiera mapy offline, dzięki czemu nie ma potrzeby ich pobierania w trakcie podróży. Dane o natężeniu ruchu samochodów na Polskich drogach pochodzą z kilku źródeł, m.in. z anonimowego monitoringu użytkowników MapyMap, aplikacji mobilnej RadarSTOP oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na mapach naniesiono szklaki turystyczne i ścieżki rowerowe, dzięki czemu z MapąMap możemy poruszać się również rowerem i pieszo. Pieszą nawigację ułatwia bogata baza obiektów POI, które poza hotelami i restauracjami, zawiera informacje o miejscach turystycznych takich jak muzea, pomniki, zabytki i punkty widokowe.

W programie uwagę zwraca intuicyjny interfejs z wyraźnymi ikonami i opisami funkcji oraz czytelny widok mapy. Nawigację wyposażono również w funkcje społecznościowe, dzięki czemu jej użytkownicy mogą wzajemnie ostrzegać się o kontrolach drogowych, fotoradarach i utrudnieniach na drodze, w tym korkach. W sklepie Google Play MapaMap dostępna jest z mapami Polski lub Europy oraz w wersji Truck dla kierowców pojazdów ciężarowych i dostawczych. Aplikacja może być testowana bezpłatnie przez 7 dni. MapaMap dostępna jest w atrakcyjnych cenach. Licencja na mapę Polski kosztuje 9 zł za 30 dni, 49 zł za 365 dni lub 99 zł dożywotnio dla urządzenia, na którym zostanie zainstalowana.