Najlepsze niedozwolone modyfikacje firmware'u


Jak to zrobić. Odblokowanie portów USB jest możliwe tylko w modelach wyposażonych w firmware wersji 3.15. Zatem trzeba wgrać nowszą lub starszą wersję oprogramowania. W wypadku wersji 3.47 i 3.48 trzeba najpierw zaktualizować firmware do wersji 3.55, aby potem powrócić do wersji 3.15. Do wykonania tych czynności jest konieczny komputer, za pomocą którego pobierzesz z internetu wymagane pliki aktualizacyjne. Ponadto nie obejdziesz się bez pendrive’a o pojemności co najmniej 64 MB, który posłuży ci do wgrania pobranych uprzednio wersji firmware’u. Aby ustalić, w którą wersję oprogramowania jest wyposażony telewizor LG, przywołaj menu i przeskocz do punktu Ustawienia | Diagnostyka.

Najlepsze niedozwolone modyfikacje firmware'u

W niektórych telewizorach można przeistoczyć porty serwisowe USB w porty multimedialne, aby oglądać zdjęcia i filmy z podłączonych do nich nośników danych.

Niezależnie od tego, do jakiej wersji zamierzasz zaktualizować oprogramowanie (starszej bądź nowszej od bieżącej), najpierw umieść pendrive w porcie USB telewizora i zainicjuj formatowanie nośnika (pamiętaj, aby uprzednio skopiować zawartość pamięci USB w inne miejsce – w przeciwnym razie ulegnie utracie). Wybór systemu plików nie ma znaczenia. Masz do dyspozycji FAT32 i NTFS. Następnie utwórz na dysku pendrive folder o nazwie LG_DTV, zachowując podaną przez nas pisownię wielkimi literami. Stosowne pliki aktualizacyjne znajdziesz w internecie. Większość serwisów oferujących aktualizacje firmware’u wymaga bezpłatnego zarejestrowania się. W pobranym archiwum ZIP znajdują się różne wersje oprogramowania. Rozpakuj żądany plik (np. w wypadku wersji 3.15 jest to plik V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_fl ash.EPK) i skopiuj go do folderu LG_DTV na kieszonkowym dysku USB. Następnie wsuń pendrive do gniazda USB w wyłączonym telewizorze. Po włączeniu odbiornik powinien samodzielnie wykryć nowy firmware na nośniku USB i zaproponować zaktualizowanie. Jeśli tego nie zrobi, wskaż pozycję Opcje w menu telewizora, lecz nie klikaj przycisku OK. Zamiast tego naciśnij siedem razy przycisk FAV na pilocie. Wówczas pojawi się na ekranie menu aktualizowania z listą dostępnych wersji oprogramowania. Teraz wystarczy wybrać żądaną wersję i zainicjować wgrywanie do pamięci, potwierdzając przyciskiem OK. Opisana metoda dotyczy wszystkich odmian firmware’u i aktualizowania zarówno do starszej, jak i nowszej wersji. Ważne, aby w rezultacie wyposażyć telewizor w oprogramowanie w wersji 3.15.

W dalszej kolejności można uzupełnić pasywne porty USB w możliwość odtwarzania treści multimedialnych. W tym celu naciśnij równocześnie przyciski OK w pilocie i obudowie telewizora. Przytrzymaj je naciśnięte przez ok. pięć sekund. W lewym górnym narożniku ekranu pojawi się menu serwisowe EZ ADJUST. Jeśli urządzenie poprosi o podanie hasła, wpisz cztery zera. Wskaż polecenie Tool Option3, a ujrzysz kilka(naście) pól wyboru. Korzystając z przycisków strzałek na pilocie, ustaw cyfrę 1 w polu EMF(JPEG,MP3). Następnie przeskocz do pola Divx tuż poniżej i w podobny sposób ustaw opcję HD. Opuść menu serwisowe, naciskając przycisk Return na pilocie. Gdy po raz kolejny przywołasz menu telewizora, ujrzysz nową opcję – USB. Sygnalizuje, że teraz odbiornik TV dysponuje aktywnym portem multimedialnym, do którego można podłączać kieszonkową pamięć USB, a także zewnętrzne dyski twarde, aby oglądać przechowywane na nich filmy i zdjęcia.

Drukarka 3D – Da Vinci 1.0 z alternatywnym oprogramowaniem

Do drukowania trójwymiarowych obiektów za pomocą modelu Da Vinci 1.0 producent przewidział własne oprogramowanie XYZware. Tymczasem wielu użytkowników preferuje open-source’ową aplikację Repetier Host. Zapewnia ona dobry slicer, który dzieli projekt obiektu na warstwy i tworzy kod GCODE z pliku STL. Wspomniany kod określa w szczegółach cały proces drukowania (ruchy głowicy, ilość tworzywa sztucznego przepuszczanego przez dyszę, prędkość obrotową silnika krokowego i prędkość stołu roboczego). Ponadto Repetier Host pozwala edytować GCODE, aby jeszcze bardziej udoskonalać rezultaty drukowania. Modyfikując wewnętrzne oprogramowanie urządzenia Da Vinci 1.0, można ją zmusić do tego, aby współpracowała z alternatywną aplikacją do drukowania obiektów 3D. Uwaga! Poniższe czynności resetują informację o dotychczasowym, łącznym czasie eksploatacji drukarki, co może pociągać za sobą utratę uprawnień gwarancyjnych. Ponadto należy zauważyć, że stosując się do poniższych wskazówek, dokonasz ingerencji nie tylko w oprogramowanie, lecz także w podzespoły sprzętowe urządzenia. Na szczęście można anulować przynajmniej ostatnie z wymienionych zmian.

Najlepsze niedozwolone modyfikacje firmware'u

Drukarki 3D takie jak Da Vinci 1.0 to ulubiony plac zabaw dla entuzjastów podkręcania sprzętu i modyfikowania jego wewnętrznego oprogramowania.