Najlepsze plug-iny do Photoshopa

Jeśli nie czujesz się ekspertem od Photoshopa, przydadzą ci się pomocnicy. Dodatkowe plug-iny nie tylko usprawnią twoja pracę, ale także wzbogacą funkcjonalność programu.


Pracując w Photoshopie, obrabiając zdjęcia albo tworząc czy edytując różnego rodzaju grafiki, prędzej czy później stwierdzisz, że ten doskonały program ma pewne braki. Nie każde zadanie wykona wystarczająco dobrze albo dostatecznie szybko. Sięganie do kolejnych menu i narzędzi celem uzyskania danego efektu jest mało wygodne. A jeśli nie masz dużej wprawy w operowaniu tym, co oferuje Photoshop, trudno ci będzie osiągnąć wymarzony rezultat. Istnieje jednak sposób, aby usprawnić pracę. Wystarczy wyposażyć program w dodatkowe moduły, które nie tylko przyspieszą edycję, ale również wniosą do programu nowe narzędzia i funkcje.

Moduły te, zwane plug-inami, to niewielkie aplikacje, które uruchamia się z poziomu programu, w którym zostały zainstalowane. Dodatkowe wtyczki, zaprojektowane specjalnie dla Photoshopa, zawierają gotowe ustawienia czy wzorce, dzięki którym bez zbytniego wysiłku za sprawą przysłowiowego jednego kliknięcia uzyskasz pożądany efekt. Bardziej zaawansowane plug-iny umożliwiają dopracowanie efektu za pomocą suwaków i innych dodatkowych narzędzi.

Zobacz również:

  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI
  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

W tym artykule znajdziesz zbiór najciekawszych zdaniem redakcji wtyczek, które wzbogacą twojego Photoshopa i dostarczą mu nowe wspaniałe funkcjonalności.

Neat Image

Info: www.neatimage.com

Cena: 49,90 dol.

Najlepsze plug-iny do Photoshopa

Neat Image

Użytkownicy cyfrówek borykają się z wieloma problemami. Jednym z poważniejszych utrudnień jest szum, występujący na zdjęciach wykonywanych z wysokim parametrem czułości ISO matrycy aparatu. Na szczęście nie tylko problemy są liczne w cyfrowej fotografii, ale również narzędzia, które pozwolą ci szybko usunąć kłopoty. Do takich narzędzi należy program Neat Image, służący do redukcji cyfrowego ziarna. Warto wiedzieć, że ta popularna wśród fotografów aplikacja jest również dostępna w postaci wygodnej wtyczki do Photoshopa. Photoshop nieszczególnie radzi sobie z usuwaniem ze zdjęć szumu, dlatego możliwość skorzystania z plug-inu podczas edycji fotografii to naprawdę duże ułatwienie.

Najlepsze plug-iny do Photoshopa

Okno Neat Image zainstalowanego jako wtyczka do Photoshopa ma tylko dwie karty. Na pierwszej ustalasz sposób analizy szumu, a na drugiej dopracowujesz efekt odszumiania.

Na stronie producenta możesz pobrać profile szumu, charakterystyczne dla danego aparatu cyfrowego. Pozwolą nam one idealnie zredukować cyfrowe ziarno, co nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza w przypadku zdjęć z dużą liczbą detali.

Neat Image instaluje się w zwykłym trybie (jako samodzielna aplikacja) i dodatkowo w formie wtyczki do Photoshopa. Ograniczeniem wersji demo plug-inu jest rozmiar obrazu - efekt aplikowany jest na obszarze o rozmiarze 1024x1024 piksele. Pełna wersja aplikacji zawierającej wtyczkę kosztuje 49,90 dolarów.

VirtualPhotographer

Info: www.optikvervelabs.com

Cena: bezpłatny

Najlepsze plug-iny do Photoshopa

VirtualPhotographer

VirtualPhotographer to jedna z ciekawszych darmowych wtyczek, przeznaczonych dla autorów cyfrowych zdjęć. Plug-in oferuje dużą liczbę różnych efektów fotograficznych, które podniosą atrakcyjność zdjęć, albo zupełnie odmienią ich wygląd.

Do wyboru masz liczne, zdefiniowane wstępnie ustawienia (posegregowane w grupach na efekty kolorowe oraz monochromatyczne), a także wiele dodatkowych opcji, które pozwolą ci dopracować rezultat.

Najlepsze plug-iny do Photoshopa

Nowy VirtualPhotographer ma funkcje pogrupowane na trzech kartach. Na pierwszej znajdziesz gotowe ustawienia, na drugiej opcje związane z upodabnianiem zdjęcia do obrazu z kliszy, a na trzeciej różne style.

Możesz na przykład upodobnić swoje zdjęcie do slajdu albo do starej zniszczonej fotografii. Wtyczka umożliwia również zaaplikowanie do obrazu cyfrowego ziarna (podobnego do ziarna, jakie występuje przy użyciu filmu analogowego o różnych czułościach), a także symulację szklanych filtrów kolorów stosowanych w czarnobiałej fotografii.

Dostępny jest też efekt rozpraszającego (zmiękczającego) filtra. Jeśli rezultat danych operacji szczególnie ci się podoba, możesz zapisać plik ustawień na dysku komputera.

Harmonix

Info: www.vanderlee.com

Cena: bezpłatny

Najlepsze plug-iny do Photoshopa

Harmonix to narzędzie do tworzenia wykresów częstotliwości. Suwakami wyregulujesz odstępy, wysokość i kształt poszczególnych funkcji.

Jeśli trudnisz się wykonywaniem różnych projektów graficznych, pewnego dnia możesz stanąć przed zadaniem wizualizacji wykresu częstotliwości. Własnoręczne rysowanie tego typu wzoru może być dla niektórych osób trudnym zadaniem, a na pewno czasochłonnym. Od czego jednak są pomoce w postaci dodatkowych wtyczek do Photoshopa?

Darmowy plug-in Harmonix błyskawicznie wygeneruje za ciebie profesjonalny wykres częstotliwości. Dzieje się to automatycznie, jednak masz możliwość dostosowania za pomocą odpowiednich parametrów zarówno kształtu, jak i koloru wykresu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: