Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

Oto lista najlepszych programów graficznych dla profesjonalistów i amatorów korzystających z różnych urządzeń.

Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

pexels.com

Dokonując wyboru programu do rysowania mamy nadzieję na poznanie nowych narzędzi i unikalnych technik usprawniających naszą pracę artystyczną. Niestety - nie każdy program działa inspirująco i jest łatwy w obsłudze, niektóre z nich wręcz zniechęcają nas do dalszego działania. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o instalacji? I czy warto wykupić subskrypcję, kiedy na rynku jest tyle darmowych programów?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu?

 • Przede wszystkim zastanów się na jakim urządzeniu chcesz rysować. Czy zainwestowałeś już w iPada? A może rysujesz w przerwach w pracy na komputerze? Sprawdź czy program, który wydał Ci się najbardziej interesujący jest kompatybilny z Twoim systemem. To, co działa na komputerze z Windows, niekoniecznie będzie działało na macOS.
 • Rysując, rozwijasz się artystycznie. Twój program także musi stawiać na rozwój. Upewnij się, że możesz liczyć na częste aktualizacje i sprawdź kiedy była ostatnia.
 • Duża popularność programu gwarantuje dużą ilość użytkowników, wysoką liczbę internetowych tutoriali oraz pomocne fora społecznościowe.
 • Zastanów się, co chcesz rysować? Program skierowany do twórców mangi nie będzie wystarczający, jeżeli masz zamiar używać brushy z wzorkami.
 • Zobacz również:

  • 10 alternatyw dla Photoshopa

  Programy do rysowania

  Fot.: Elena Mozhvilo/Unsplash


  Nie przegap

  Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: