Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

Rozszerzenia do przeglądarki Chrome mogą znacznie ułatwić życie podczas codziennego przeglądania stron internetowych. Oto nasz wybór najlepszych rozszerzeń do Google Chrome.


Chrome posiada kilka ciekawych funkcji, które powodują, że przeglądarka może zamienić się w świetne narzędzie do pracy. Rozszerzenia są małymi wtyczkami, które dodają specyficzne możliwości, a dostęp do nich pojawia się po kliknięciu w ikonę po prawej stronie paska adresowego.

Dodawanie rozszerzeń do Google Chrome jest bardzo proste. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, wybierz Więcej narzędzi, a następnie Rozszerzenia. Możesz również odwiedzić Google Chrome Web Store i przeglądać rozszerzenia, które możesz zainstalować.

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

Aby ułatwić ci wyszukiwanie zebraliśmy najlepsze według nas rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome. Od razu przestrzegamy jednak przed instalacją zbyt dużej ilości rozszerzeń - może to negatywnie zadziałać na płynność pracy przeglądarki oraz zwiększyć zużycie pamięci operacyjnej RAM.

Oto najlepsze rozszerzenia do Google Chrome:

LastPass

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

 • Cena: Darmowy trial, 36 dolarów rocznie
 • Bezpieczny i pewny sposób zarządzania hasłami.

Jeżeli pamiętasz swoją nazwę użytkownika i hasło do każdego z twoich kont online prawdopodobnie korzystasz z tego samego hasła, co nie jest bezpiecznym posunięciem. LastPass jest jednym z narzędzi, które pomogą ci zmienić twoje złe nawyki.

LastPass to nie tylko rozszerzenie do przeglądarki Chrome. Aplikacja działa też na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, Android oraz w wielu innych przeglądarkach, dzięki czemu jest wszechstronnym narzędziem, a ty nie będziesz mieć problemu z pobraniem twoich danych do logowania z dowolnego urządzenia. To potrzebne, jeżeli chcesz przestać korzystać z jednego prostego hasła.

LastPass automatycznie wypełnia twoją nazwę użytkownika oraz hasło, a także proponuje zmianę haseł na bezpieczniejsze wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Usługa wygeneruje silne hasła, których nie musisz pamiętać. Wystarczy, że będziesz znał jedno, za pomocą którego uzyskasz dostęp do usługi LastPass.

Darmowa wersja próbna pozwoli ci sprawdzić, czy menedżer haseł jest tym, czego potrzebujesz, ale jeżeli chcesz korzystać z usługi na wszystkich Twoich urządzeniach będziesz musiał wykupić usługę Premium, która kosztuje 36 dolarów.

Honey

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

 • Cena: Darmowe
 • Oszczędzaj pieniądze dzięki kuponom i ofertom specjalnym w łatwy sposób.

Dzięki ogromnej liczbie kodów rabatowych oraz kuponów możesz łatwo zaoszczędzić podczas zakupów online. Szukanie zniżek to jednak czasochłonne i dosyć nudne zadanie. Honey to rozszerzenie, pokazujące kody rabatowe na stronie, którą aktualnie przeglądasz.

Możesz automatycznie uzupełniać kody rabatowe w koszyku, klikając ikonkę Honey.

Musisz utworzyć konto w usłudze lub zalogować się za pomocą Facebooka, aby móc korzystać z rozszerzenia, ale poza tym jest ono całkowicie darmowe.

Uwaga: Rozszerzenie Honey działa głównie na stronach anglojęzycznych. W Polsce jego funkcjonalność jest ograniczona, ale może Ci się ono przydać, jeżeli często kupujesz różne rzeczy za granicą.

Grammarly

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

 • Cena: Darmowe
 • Grammarly w łatwy sposób rozwiązuje wszelkie problemy związane z pisaniem.

W dzisiejszych czasach korekcja pisowni jest niezbędnym elementem podczas pracy. Narzędzie to w szybki sposób pozwala skorygować nasze drobne błędy powstałe podczas szybkiego pisania.

Mimo wszystko korektory pisowni nie zawsze są w stanie skorygować wszystkie twoje błędy. Grammarly jest bardziej inteligentny i potrafi sprawdzać również poprawność zastosowanego słownictwa w wykorzystanym kontekście. Jeżeli zależy ci na poprawnej pisowni i gramatyce oraz chcesz być pewny, że twoje wiadomości są wolne od błędów Grammarly jest rozszerzeniem, które będziesz chciał natychmiast wykorzystać.

PushBullet

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

 • Cena: Darmowe
 • Odpowiadaj na SMS-y z poziomu twojego komputera. Przesyłaj linki pomiędzy smartfonem, a PC.

PushBullet jest prawdopodobnie jednym z najlepszych rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome, jakie kiedykolwiek powstało. To świetne rozwiązanie dla użytkowników smartfonów z Androidem, którzy sporo czasu spędzają pracując na komputerze PC z uruchomioną przeglądarką Chrome.

Rozszerzenie posiada wiele funkcji, ale główną z nich jest przenoszenie powiadomień z telefonu bezpośrednio na komputer, więc nie przegapisz już żadnej wiadomości.

Przy pomocy PushBullet możesz odpowiadać na wiadomości SMS czy WhatsApp oraz korzystać z innych możliwosci, które również są wspierane przez usługę. Skoro korzystasz z komputera, to możesz szybciej odpowiedzieć na wiadomość z jego poziomu korzystając z fizycznej klawiatury.

Możesz również użyć PushBullet do udostępniania plików między urządzeniami oraz przesyłania linków. PushBullet to jedna z tych aplikacji, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, ale jeżeli choć raz z niej skorzystałeś nie będziesz już wyobrażał sobie funkcjonowania bez niej.

AdBlock for Chrome

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

 • Cena: Darmowe
 • Pozbądź się atakujących z każdej strony reklam.

Jednym z najbardziej przydatnych rozszerzeń, z jakich możesz skorzystać jest AdBlocker. To prawda, że większość stron jest finansowanych dzięki wyświetlaniu reklam, ale jeżeli natkniesz się na taką, która wyświetla ich za dużo i uniemożliwia wygodne przeglądanie, przy pomocy adblock'a pozbędziesz się większości z nich.

AdBlock for Chrome to jeden z najpopularniejszych adblockerów. Rozszerzenie to jest użytkowane przez ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie.

Send to Kindle

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

Źródło: amazon

 • Cena: Darmowe
 • Czytaj wiadomości i artykuły na czytniku Kindle nie męcząc wzroku.

Jeśli masz czytnik Amazon Kindle rozszerzenie Send to Kindle pozwoli ci łatwo przesłać wiadomości i artykuły z komputera na Kindle'a, abyś mógł je później przeczytać.

Send to Kindle to oficjalne narzędzie od Amazon. Umożliwia ono szybkie przesłanie treści na czytnik przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia lub podgląd treści przed jej przesłaniem.

Rozszerzenie to nie jest idealne. Czasami zawodzi w przypadku bardziej rozbudowanych stron internetowych o rozbudowanym układzie. Jeżeli jednak lubisz czytać długie artykuły to Send to Kindle z pewnością ci się przyda. Zdecydowanie wygodniej czyta się dłuższe teksty na ekranie E-Ink niż na wyświetlaczu LCD.

Awesome Screenshot

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

 • Cena: Darmowe
 • Przechwytywanie stron internetowych i filmów wideo.

Potrzebujesz wykonać zrzut ekranu w Chrome? Chcesz zamazać poufne informacje przed udostępnieniem zrzutu? Nie ma problemu - Awesome Screenshot pozwoli ci to zrobić. Umożliwia przycinanie, edycję oraz dodawanie adnotacji do zrzutów ekranu.

Jeżeli zamierzasz nagrywać ekran możesz udostępniać screencasty. Awesome Screenshot nie jest tak rozbudowanym narzędziem jak płatne opcje, ale to przydatne rozszerzenie. Jeżeli często wykonujesz zrzuty ekranu z pewnością powinieneś się nim zainteresować.

Save to Pocket

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

 • Cena: Darmowe
 • Czytaj artykuły w trybie offline.

Save to Pocket podobnie jak Send to Kindle pozwala na zapisywanie artykułów do trybu offline na później, abyś mógł je przeczytać, gdy będziesz miał czas.

Kliknięcie przycisku Pocket pobiera tekst ze strony, na której aktualnie się znajdujesz i przechowuje go na koncie Pocket. Możesz później uzyskać dostęp do zgromadzonych informacji na smartfonie, tablecie lub komputerze PC za pomocą bezpłatnej aplikacji Pocket.

Momentum

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

 • Cena: Darmowe
 • Uatrakcyjnij wizualnie swoją przeglądarkę.

Wygląd twojej przeglądarki nie do końca ci odpowiada. Jeżeli cenisz sobie design, lubisz minimalizm i piękne widoki koniecznie wypróbuj rozszerzenie Momentum. Aplikacja ta zupełnie odmieni twoją stronę startową. Wystarczy, że zainstalujesz rozszerzenie i otrzymasz dostęp do nowej strony startowej oferującej przejrzysty interfejs, duży zegarek, pogodę, codziennie inne widoki i listę rzeczy do zrobienia. Z rozszerzenia korzysta już ponad 3 miliony osób.

Todoist

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

Cena: Darmowe; możliwość wykupienia wersji Premium.

Zorganizuj i zaplanuj sprawy do załatwienia.

Todoist to rozszerzenie, dzięki któremu sprawnie i łatwo zaplanujesz sprawy do wykonania na każdy kolejny dzień czy miesiąc. Funkcje, które są dostępne w aplikacji pozwalają zapisywać i organizować zadania, ustalać ich ważność dzięki poziomom priorytetów, śledzić swoje postępy oraz oznaczać zadania jako ukończone z poziomu przeglądarki. Dodatkowo, rozszerzenie pozwala dzielić się swoimi obowiązkami z innymi osobami - projekty współdzielone sprawdzą się zarówno w przedsięwzięciach biznesowych, jak i wśród domowników. Dzięki włączonym przypomnieniom nie ominiesz żadnych spraw do wykonania. Todoist jest zintegrowany z innymi usługami, takimi jak np. Gmail, Kalendarz Google, Slack czy Amazon Alexa.

Wystarczy zarejestrować się za pomocą maila lub Facebooka i korzystać z wybranych funkcji, aby poprawić komfort swojej pracy i działać bardziej efektywnie.

uVPN

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

Cena: Darmowy; możliwość wykupienia wersji Premium

Anonimowość i bezpieczeństwo na każdym kroku w sieci.

Jednym z najpopularniejszych rozszerzeń Google Chrome jest Unlimited VPN. To narzędzie, które pozwala na zabezpieczenie twoich danych w sieci oraz dostęp do zasobów internetowych za pomocą adresu IP przydzielonego danemu serwerowi VPN. Dzięki temu możesz ominąć ograniczenia w swoim kraju oraz odblokować niedostępne wcześniej treści. Twoja aktywność w sieci jest całkowicie anonimowa, co zabezpiecza przed atakami hakerów czy złośliwymi oprogramowaniami. Z usługi uVPN korzysta ponad 2 mln. użytkowników.

Aby rozpocząć, zainstaluj bezpłatnie rozszerzenie ze sklepu Chrome lub oficjalnej strony internetowej za pomocą jednego kliknięcia. Wybierz lokalizację i serwer, z którego chcesz korzystać. Wykupienie rocznego dostępu kosztuje obecnie 49.99 dolarów.