Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome

Rozszerzenia do przeglądarki Chrome mogą znacznie ułatwić Ci życie podczas codziennego przeglądania stron internetowych. Oto nasz wybór najlepszych rozszerzeń do Google Chrome.


Chrome posiada kilka fajnych funkcji, które powodują, że może zamieć się w świetne narzędzie do pracy. Rozszerzenia są małymi wtyczkami, które dodają specyficzne funkcje, a dostęp do nich jest łatwo dostępny po kliknięciu w ich ikonę po prawej stronie paska adresowego.

Źródło: google

Źródło: google

Dodawane rozszerzeń do Google Chrome jest bardzo proste. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, wybierz Więcej narzędzi, a następnie rozszerzenia. Możesz również odwiedzić Google Chrome Web Store i przeglądać rozszerzenia, które możesz zainstalować.

Aby ułatwić Ci wyszukiwanie zebraliśmy najlepsze według nas rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome. Od razu przestrzegamy jednak przed instalacją zbyt dużej ilości rozszerzeń - negatywnie wpłynie to na płynność pracy przeglądarki i zwiększy zużycie pamięci operacyjnej RAM.

Oto najlepsze rozszerzenia do Google Chrome:

LastPass

Źródło: lastpass

Źródło: lastpass

 • Cena: Darmowy Trial, 36 dolarów rocznie
 • Bezpieczny i pewny sposób zarządzania hasłami.

Jeżeli pamiętasz swoją nazwę użytkownika i hasło do każdego z Twoich kont online prawdopodobnie korzystasz z tego samego hasła, co nie jest bezpiecznym posunięciem. LastPass jest jednym z narzędzi, które pomogą Ci zmienić Twoje złe nawyki.

LastPass to nie tylko rozszerzenie do przeglądarki Chrome. Aplikacja działa też na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, Android oraz w wielu innych przeglądarkach, dzięki czemu jest wszechstronnym narzędziem, a ty nie będziesz miał problemu z pobraniem Twoich danych do logowania z dowolnego urządzenia. To potrzebne, jeżeli chcesz przestać korzystać z jednego prostego hasła.

LastPass automatycznie wypełnia Twoją nazwę użytkownika oraz hasło, a także proponuje zmianę haseł na bezpieczniejsze wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Usługa wygeneruje silne hasła, których nie musisz pamiętać. Wystarczy, że będziesz znał jedno hasło, za pomocą którego uzyskasz dostęp do usługi LastPass.

Darmowa wersja próbna pozwoli Ci sprawdzić, czy menedżer haseł jest tym, czego potrzebujesz, ale jeżeli chcesz korzystać z usługi na wszystkich Twoich urządzeniach będziesz musiał wykupić usługę Premium, która kosztuje 36 dolarów.

Honey

Źródło: honey

Źródło: honey

 • Cena: darmowe
 • Oszczędzaj pieniądze dzięki kuponom i ofertom specjalnym w łatwy sposób.

Dzięki ogromnej liczbie kodów rabatowych oraz kuponów możesz łatwo zaoszczędzić podczas zakupów online. Szukanie zniżek to jednak czasochłonne i dosyć nudne zadanie. Honey to rozszerzenie, które pokaże Ci, jeżeli są dostępne jakiekolwiek kody rabatowe na stronie, którą aktualnie przeglądasz.

Możesz automatycznie uzupełniać kody rabatowe w koszyku klikając ikonkę Honey.

Musisz utworzyć konto w usłudze lub zalogować się za pomocą FaceBook'a, aby móc korzystać z rozszerzenia, ale poza tym jest ono całkowicie darmowe.

Uwaga: Rozszerzenie Honey działa głównie na stronach anglojęzycznych. W Polsce jego funkcjonalność jest ograniczona, ale może Ci się ono przydać, jeżeli często kupujesz różne rzeczy za granicą.

Grammarly

Źródło: grammarly

Źródło: grammarly

 • Cena: darmowe
 • Grammarly w łatwy sposób rozwiązuje wszelkie problemy związane z pisaniem.

W dzisiejszych czasach korekcja pisowni jest niezbędnym elementem podczas pracy. Narzędzie to w szybki sposób pozwala skorygować nasze drobne błędy powstałe podczas szybkiego pisania.

Mimo wszystko korektory pisowni nie zawsze są w stanie skorygować wszystkie Twoje błędy. Grammarly jest bardziej inteligentny i potrafi sprawdzać również poprawność zastosowanego słownictwa w wykorzystanym kontekście. Jeżeli zależy Ci na poprawnej pisowni i gramatyce i chcesz być pewny, że Twoje wiadomości są wolne od błędów Grammarly jest rozszerzeniem, które będziesz chciał natychmiast wykorzystać.

PushBullet

 • Cena: darmowe
 • Odpowiadaj na SMS'y z poziomu Twojego komputera. Przesyłaj linki pomiędzy smartfonem, a PC.

PushBullet jest prawdopodobnie jednym z najlepszych rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome, jakie kiedykolwiek powstało. To świetne rozwiązanie dla użytkowników smartfonów z Androidem, którzy sporo czasu spędzają pracując na komputerze PC z uruchomioną przeglądarką Chrome.

Rozszerzenie posiada wiele funkcji, ale główną z nich jest przenoszenie powiadomień z telefonu bezpośrednio na komputer, więc nie przegapisz już żadnej wiadomości.

Przy pomocy PushBullet możesz odpowiadać na wiadomości SMS, WhatsApp oraz inne usługi, które również są wspierane przez usługę. Skoro korzystasz z komputera, to możesz szybciej odpowiedzieć na wiadomość z jego poziomu korzystając z fizycznej klawiatury.

Możesz również użyć PushBullet do udostępniania plików między urządzeniami oraz przesyłania linków. PushBullet to jedna z tych aplikacji, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, ale jeżeli choć raz z niej skorzystałeś nie będziesz już wyobrażał sobie funkcjonowania bez niej.

AdBlock for Chrome

 • Cena: darmowe
 • Pozbądź się atakujących z każdej strony reklam.

Jednym z najbardziej przydatnych rozszerzeń, z jakich możesz skorzystać jest adblocker. To prawda, że większość stron jest finansowanych dzięki wyświetlaniu reklam, ale jeżeli natkniesz się na taką, która wyświetla ich za dużo i uniemożliwia wygodne przeglądanie przy pomocy adblock'a pozbędziesz się większości z nich.

AdBlock for Chrome to jeden z najpopularniejszych adblockerów. Rozszerzenie to jest użytkowane przez ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie.

Send to Kindle

Źródło: amazon

Źródło: amazon

 • Cena: darmowe
 • Czytaj wiadomości i artykuły na czytniku Kindle nie męcząc wzroku.

Jeśli masz czytnik Amazon Kindle rozszerzenie Send to Kindle pozwoli Ci łatwo przesłać wiadomości i artykuły z komputera na Kindle'a, abyś mógł je później przeczytać.

Send to Kindle to oficjalne narzędzie od Amazon. Umożliwia ono szybkie przesłanie treści na czytnik przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia lub podgląd treści przed jej przesłaniem.

Rozszerzenie to nie jest idealne. Czasami zawodzi w przypadku bardziej rozbudowanych stron internetowych o rozbudowanym układzie. Jeżeli jednak lubisz czytać długie artykuły to Send to Kindle z pewnością Ci się przyda. Zdecydowanie wygodniej czyta się dłuższe teksty na ekranie E-Ink, niż na wyświetlaczu LCD.

Awesome Screenshot

Źródło: awesome screenshot

Źródło: awesome screenshot

 • Cena: darmowe
 • Przechwytywanie stron internetowych i filmów wideo.

Potrzebujesz wykonać zrzut ekranu w Chrome? Chcesz zamazać poufne informacje przed udostępnieniem zrzutu? Nie ma problemu - Awesome Screenshot pozwoli Ci to zrobić. Umożliwia przycinanie, edycję oraz dodawanie adnotacji do zrzutów ekranu.

Jeżeli zamierzasz nagrywać ekran możesz udostępniać screencasty. Awesome Screenshot nie jest tak rozbudowanym narzędziem, jak płatne opcje, ale to przydatne rozszerzenie. Jeżeli wykonujesz zrzuty ekranu z pewnością powinieneś się nim zainteresować.

Save to Pocket

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

 • Cena: darmowe
 • Czytaj artykuły w trybie offline.

Podobnie, jak Send to Kindle Save to Pocket pozwala na zapisywanie artykułów do trybu offline na później, abyś mógł je przeczytać, gdy będziesz miał czas.

Kliknięcie przycisku Pocket pobiera tekst ze strony, na której aktualnie się znajdujesz i przechowuje go na koncie Pocket. Możesz później uzyskać dostęp do zgromadzonych informacji na smartfonie, tablecie lub komputerze PC za pomocą bezpłatnej aplikacji Pocket.

Momentum

 • Cena: darmowe
 • Uatrakcyjnij wizualnie swoją przeglądarkę.

Wygląd Twojej przeglądarki nie do końca Ci odpowiada. Jeżeli cenisz sobie design, lubisz minimalizm i piękne widoki koniecznie wypróbuj rozszerzenie Momentum. Aplikacja ta zupełnie odmieni twoją stronę startową. Wystarczy, że zainstalujesz rozszerzenie i otrzymasz dostęp do nowej strony startowej oferującej przejrzysty interfejs, duży zegarek, pogodę, codziennie inne widoki i listę rzeczy do zrobienia. Z rozszerzenia korzysta już ponad 3 miliony osób.