Najlepsze usługi streamingu muzyki w 2019 roku [15.05.2019]

Usługi strumieniowej transmisji muzyki oferują niezliczoną ilość albumów w przystępnej cenowo subskrypcji. Porównujemy Spotify, Deezer i inne, aby zobaczyć, które rozwiązanie jest najlepsze.


Streaming muzyki to świetny sposób na wypróbowanie nowych artystów i poznanie rożnych gatunków muzyki, a to wszystko znajdziesz w jednym miejscu w przystępnej cenie. Przy tak wielu opcjach do wyboru, jak Spotify, Apple Music, Muzyka Google Play oraz Deezer ciężko jest zadecydować, na co wydać swoje pieniądze.

Źródło: techadvisor.co.uk

Źródło: techadvisor.co.uk

Aktualizacja 15.05.2019 - w Polsce oficjalnie zadebiutowała usługa YouTube Music.

W tym artykule wyjaśniamy, co oferują poszczególne usługi i porównujemy je ze sobą.

Oto najlepsze muzyczne serwisy streamingowe, jakie znajdziesz na rynku:

 • Spotify
 • Apple Music
 • Muzyka Google Play
 • Deezer
 • Youtube Music

Spotify

Źródło: wikipedia

Źródło: wikipedia

Zalety:

 • Ogromny wybór utworów
 • Możliwość udostępniania playlist
 • Podcasty
 • Dopracowana aplikacja dostępna na wiele platform

Spotify stało się synonimem usług streamingowych. Szwedzka firma w ciągu ostatnich lat stale rosła i stała się najpopularniejszą usługą tego typu na świecie z ponad 200 milionami aktywnych użytkowników. Firma powstała zaledwie 13 lat temu w 2006 roku. Obecnie zatrudnia ponad 4000 osób na całym świecie. 96 milionów z 207 milionów użytkowników posiada wykupioną płatną subskrypcję.

Popularność Spotify spowodowana jest szeroką ofertą oraz dużą dostępnością na różnych platformach sprzętowych. Istnieje wersja darmowa, która posiada reklamy, ale oferuje dostęp do ponad 40 milionów piosenek znajdujących się na platformie. Jeżeli chcesz słuchać muzyki w trybie offline na swoim urządzeniu możesz pobrać piosenki do pamięci urządzenia posiadając aktywną subskrypcje premium. Studenci mogą ją nabyć taniej. Dostępna jest także subskrypcja rodzinna, która składa się z sześciu kont Premium za jedyne 29.99 zł miesięcznie.

Oto pełna oferta, jaką oferuje Spotify:

 • Spotify Free - darmowa subskrypcja z reklamami oferująca jedynie odtwarzanie losowe.
 • Spotify Premium - 19,99 zł miesięcznie. Pozwala na odtwarzanie wszystkich utworów, słuchanie w trybie offline, nie zawiera reklam i oferuje wyższą jakość dźwięku.
 • Spotify Premium dla studentów - 9,99 zł miesięcznie. oferuje takie same funkcjonalności, jak zwykła subskrypcja Premium.
 • Spotify Duo - 24,99 zł miesięcznie. Oferuje dwa konta Premium do osób mieszkających pod tym samym adresem.
 • Spotify Premium dla rodziny - 29,99 zł miesięcznie. Oferuje sześć kont premium dla osób mieszkających pod tym samym adresem.

Tak, jak już wyżej wspomnieliśmy Spotify daje dostęp do ogromnej biblioteki. Dodatkowo oferuje spersonalizowane listy odtwarzania oparte na Twoich preferencjacj. Dostępny jest także radar premier i kapsuła czasowa. Kolejne dwie spersonalizowane playlisty oferujące nowości, które mogą Cię zainteresować oraz starsze utwory. Możesz także wybrać stacje radiowe skupione według artystów lub określonego utworu.

Podcasty to dodatek, który umożliwia słuchanie różnorakich audycji. W Polsce dostępne jest np. popularne ostatnimi czasy 7 metrów pod ziemią.

Spotify słynie również z rozbudowanych opcji społecznościowych. Serwis możesz powiązać ze swoim kontem na Facebook'u lub Discordzie. Możesz dzielić się swoim playlistami ze znajomymi lub udostępniać albumy/utwory na swoim Facebook'u lub za pomocą Messengera.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Spotify.

Źródło: techadvisor.co.uk

Źródło: techadvisor.co.uk

Apple Music

Źródło: wikipedia

Źródło: wikipedia

Zalety:

 • Ekskluzywne albumy
 • Integracja z biblioteką iTunes
 • Beats 1

Apple Music to usługa znacznie młodsza niż Spotify. Została wprowadzona w 2015 roku, a mimo to pod koniec 2018 roku miała 56 milionów aktywnych użytkowników. W lipcu 2018 roku Apple Music wyprzedziło Spotify w ilości płatnych subskrybentów w Stanach Zjednoczonych. Apple Music zawdzięcza swoją popularność bardzo dobrą integracją z urządzeniami producenta. Obsługa odbywa się za pomocą aplikacji Muzyka preinstalowanej na każdym telefonie iPhone. Dostępna jest także aplikacja na Androida. Można korzystać z Apple Music również na komputerach PC.

Usługa oferuje bibliotekę, w której znajdziemy ponad 50 milionów utworów. To więcej, niż w przypadku Spotify lub Muzyki Google Play. Apple Music oferuje niestandardowe listy odtwarzania zmieniające się co tydzień, tworzy playlisty na podstawie wybranych utworów, których często słuchasz. Istnieją również listy odtwarzania, które generowane są za pomocą informacji, czego słuchają Twoi znajomi. Obecne jest także zestawienie 100 najlepszych przebojów z całego świata.

Apple Music oferuje szereg ekskluzywnych utworów, wywiady z twórcami oraz wschodzącymi gwiazdami. Dopełnieniem całości jest stacja radiowa Beats 1, która oferuje występy na żywo znanych DJ z całego świata. Można odtwarzać także wideoklipy do wybranych utworów. Starsi i wieloletni użytkownicy ekosystemu Apple docenią bardzo dobrą integrację z biblioteką utworów iTunes. Można ją łatwo włączyć do list odtwarzania w Apple Music.

Apple Music to doskonała usługa streamingowa, która rozwinęła się bardzo niedługim okresie czasu. Oferuje długi trzy miesięczny okres próbny, dzięki czemu bez żadnych kosztów możesz ją wypróbować.

Oto oferowane rodzaje subskrypcji:

 • Student - 9,99 zł miesięcznie
 • Klient indywidualny - 19,99 zł miesięcznie
 • Rodzina - 29,99 zł miesięcznie

Każde z kont posiada takie same funkcjonalności. Dodatkowo plan rodzinny obejmuje 6 kont. Jak widać ceny są identyczne, jak w przypadku Spotify.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Apple Music.

Źródło: techadvisor.co.uk

Źródło: techadvisor.co.uk

Muzyka Google Play

Źródło: wikipedia

Źródło: wikipedia

Zalety:

 • Możliwość przesłania własnych piosenek
 • Automatyczne członkostwo w YouTube Music (niedostępne w chwili obecnej w Polsce)
 • Baza ponad 40 milionów piosenek
 • Preinstalowana aplikacja w systemie Android

Usługa streamingu muzyki od Google jest obecnie w trakcie dużej przebudowy. To nadal świetne rozwiązanie oferujące ponad 40 milionów piosenek, tematyczne stacje radiowe, możliwość słuchania offline oraz ciekawymi listami odtwarzania. Wyszukiwarkowy gigant ogłosił jednak, że w przyszłości przekształci Muzykę Google Play w serwis muzyczny YouTube.

W chwili obecnej nadal możesz się zarejestrować w usłudze i korzystać ze wszystkich funkcjonalności, jakie oferuje. Unikalną opcją jest Cloud Locker, który pozwala na przesłanie nawet 50 tysięcy piosenek na Twoje konto, a później udostępnia je na każdym Twoim urządzeniem. Zasadniczo działa to, jak kopia zapasowa Twojej biblioteki muzycznej.

Google obiecuje, że podczas migracji z Muzyki Google Play do YouTube Music przeniesione zostaną wszystkie dane oraz playlisty użytkowników.

Oto plany taryfowe oferowane przez Muzykę Google Play:

 • Dla Ciebie - 19,99 zł miesięcznie
 • Dla Rodziny (do 6 osób) - 29,99 miesięcznie

Również w tym przypadku ceny są identyczne, jak w przypadku Spotify oraz Apple Music. Brakuje jednak tańszej opcji dla studentów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Muzyki Google Play.

Źródło: techadvisor.co.uk

Źródło: techadvisor.co.uk

Deezer

Źródło: wikipedia

Źródło: wikipedia

Zalety:

 • Baza ponad 53 milionów utworów
 • Funkcja Flow
 • Jakość Hi-Fi

Francuska firma Deezer rozpoczęła działalność rok po szwedzkim Spotify w 2007 roku. Usługa oferuje szeroką bibliotekę dostępnych utworów. W bazie znajdują się także podcasty. Deezer oferuje stacje radiowe na żywo oraz specjalnie nagrane piosenki podczas Deezer Sessions.

Funkcja Flow jest trybem pozwalającym na ciągłe losowe odtwarzanie, z utworami wybranymi tak, aby jak najbardziej pasowały do tych utworów, których słuchasz najczęściej. Deezer twierdzi, że funkcja działa coraz lepiej wraz z upływem czasu i wzrostem twojej aktywności.

Jak się pewnie domyślasz również Deezer oferuje plany Premium, oraz dla rodziny, ale jest również kilka ekskluzywnych opcji

Oto wszystkie możliwości subskrypcji w usłudze Deezer:

 • Free - darmowa. Oferuje odtwarzanie losowe, odtwarzanie jedynie w trybie online wraz z reklamami.
 • Premium - 19,99 zł miesięcznie. Brak reklam, tryb offline, nielimitowany dostęp do całej biblioteki utworów w usłudze.
 • Family - 29,99 zł miesięcznie. 6 kont. Funkcje takie same, jak w przypadku subskrypcji Premium.
 • Hi-Fi - 39,99 zł miesięcznie. Deezer Hi-Fi oferuje również dostęp do utworów w formacie plików FLAC, który jest bezstratny i oferuje jakość CD. Usługa ta jest zintegrowana z wybranym sprzętem Hi-Fi oraz Google Chromecast. Wykupując plan Hi-Fi otrzymujemy dostęp do 36 milionów utworów w jakości FLAC. Poza tym możemy skorzystać ze wszystkich opcji dostępnych w planach Premium.
 • Deezer Premium na rok - 199,99 zł rocznie (16,66 zł miesięcznie). Subskrypcja Premium w niższej cenie, jeżeli zdecydujemy się na płatność roczną.

YouTube Music

Zalety:

 • Dostęp zarówno do bogatej bazy utworów, jak i teledysków
 • Świetna integracja z systemem Android
 • Mechanizm informujący o najpopularniejszych utworach na platformie

YouTube Music od maja 2019 roku jest oficjalnie dostępny również w Polsce. Usługa ta łączy klasyczne strumieniowanie muzyki z dostępem do szerokiej bazy teledysków. Dostępna jest również playlista, w której gromadzone są najpopularniejsze utwory.

Chociaż YouTube kojarzy się jednoznacznie z treściami wideo możliwe jest wyłączenie wizualizacji i korzystanie z usługi YouTube Music tak, jak w przypadku pozostałych usług.

Bezpłatny dostęp oferuje wszystkie treści dostępne na platformie, jednak są one przerywane przez reklamy oraz nie można ich pobrać do pamięci urządzenia. Na dodatek, aby odtwarzać utwory w YouTube Music należy pozostawić urządzenie z uruchomionym ekranem, co negatywnie wpływa na zużycie baterii.

Do wyboru mamy trzy możliwości subskrypcji:

 • Darmowa - Oferuje odtwarzanie z włączonym wyświetlaczem urządzenia, odtwarzanie jedynie w trybie online wraz z reklamami
 • YouTube Music Premium - 19,99 zł miesięcznie - oferuje pełen dostęp bez reklam
 • Plan rodzinny - 29,99 zł - w przypadku planu rodzinnego użytkownicy dostają do dyspozycji 6 kont YouTube Music Premium

Google udostępnia darmowy trzymiesięczny okres próbny.

Podsumowanie

Każda z usług strumieniowego przesyłania muzyki spełnia jedną podstawową funkcje. Oferuje dostęp do szerokiej biblioteki utworów w zamian za co miesięczną subskrypcje. Ceny również kształtują się na podobnym poziomie. Subskrypcja premium kosztuje 19,99 zł, subskrypcja rodzinna 29,99 zł, a opcja dla studentów (o ile istnieje) wyceniana jest na atrakcyjne 9,99 zł miesięcznie. Ponieważ ceny są identyczne każda z usług musi walczyć o zdobycie klienta poprzez oferowanie unikalnych funkcji niedostępnych na innych platformach. Dzięki temu każdy użytkownik powinien znaleźć serwis odpowiednia dla niego.

Najlepszą ofertę dla przeciętnego użytkownika posiada Spotify. Oferuje dostęp do szerokiej biblioteki utworów oraz podcastów. Dodatkowo dostajemy bardzo szeroką kompatybilność usługi z rożnymi urządzeniami - od smartfonów z iOS i Android poprzez komputery PC (Windows Linux) i Mac, Google Chromecast, aż po amplitunery i sprzęt muzyczny (Spotify Connect) oraz Smart TV. Dostępna jest także wersja przeglądarkowa, więc nie musimy za każdym razem instalować aplikacji, gdy chcemy posłuchać muzyki na nie swoim urządzeniu.

Apple Music będzie optymalnym wyborem dla osób posiadających urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. Usługa jest rozbudowana, a jednocześnie prosta w użytkowaniu, preinstalowana oraz doskonale zintegrowana z całym ekosystemem firmy Apple. Cieszy, że nie jest droższa od konkurentów. Doceniamy bardzo ciekawą stacje Beats 1.

Deezer z pewnością przyciągnie do siebie osoby, którym zależy na możliwie jak najlepszej jakości dźwięku. Plan Hi-Fi oferowany za 39,99 zł miesięcznie jako jedyny umożliwia odsłuch utworów w bezstratnym formacie FLAC.

YoutTube Music to na polskim rynku najnowsze rozwiązanie. To dobra opcja dla osób używających na co dzień YouTube'a w celu odtwarzania ulubionych utworów. Teraz mogą robić to łatwiej i wygodniej. Na dodatek plan Premium umożliwia korzystanie z YouTube Music w tle oraz przy wyłączonym ekranie.