Najlepszy hosting dla e-sklepu

Szukasz odpowiedniego miejsca do założenia strony internetowej swojej firmy? Dzięki naszemu przeglądowi poszukiwania mogą stać się łatwiejsze! Przyjrzeliśmy się wybranym ofertom hostingowym, skierowanym do przedsiębiorstw różnej wielkości, w tym firm, które prowadzą lub chcą się dopiero zająć handlem w internecie.


Oferta dostawców hostingu obejmuje hosting współdzielony, wirtualne serwery prywatne (VPS) oraz serwery dedykowane. Osoby rozpoczynające działalność oraz właściciele niewielkich sklepów wybiorą niedrogi hosting (od 300 do 900 zł rocznie), podczas gdy witryny o średnim i dużym natężeniu ruchu wdraża się, korzystając z serwerów VPS i dedykowanych, które mogą być ściśle dostosowywane do wymagań danego projektu.

Hosting współdzielony, nazywany także serwerem wirtualnym, to podstawowa usługa hostingowa dla małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach serwera otrzymasz miejsce na stronę WWW z możliwością rejestracji własnej domeny oraz skrzynki poczty elektronicznej dla wszystkich pracowników firmy. Klasyczny hosting jest odpowiedni dla małych sklepów, które korzystają ze standardowego oprogramowania.

Serwer dedykowany to usługa polegająca na wynajęciu fizycznego serwera, dostarczonego i obsługiwanego przez dostawcę hostingu. Zasoby serwera oddawane są do wyłącznej dyspozycji klienta, który otrzymuje pełną kontrolę nad urządzeniem, w tym dostęp do konta administracyjnego (root) z możliwością instalacji własnego systemu, oprogramowania i bibliotek. To najdroższa opcja hostingowa, której ceny rozpoczynają się od 300 zł miesięcznie i sięgają nawet 1-2 tys. złotych w najmocniejszych konfiguracjach. Natomiast pojedynczy serwer dedykowany może być „domem” dla wielu projektów internetowych jednocześnie, w tym sklepów, które generują naprawdę duży ruch w witrynie.

Wirtualne serwery prywatne (Virtual Private Server, VPS) to kolejna usługa hostingowa, która łączy cechy hostingu współdzielonego (niska cena) z wynajmem serwera dedykowanego (gwarantowane zasoby, możliwość instalacji własnego oprogramowania). VPS korzysta z technologii wirtualizacji, w której zasoby fizycznego serwera dzielone są na kilka mniejszych maszyn wirtualnych. To pozwala dostawcom proponować dobre ceny serwerów. Na rynku znajdziesz oferty VPS-ów już od 29 zł miesięcznie. Z perspektywy właściciela sklepu wirtualne serwery prywatne umożliwiają wdrażanie indywidualnych projektów, gwarantując moc potrzebną do obsłużenia nawet najbardziej „pamięciożernego” oprogramowania (skryptu) sklepowego. Dzięki temu klienci nie będą czekać, aż strona z informacją o produkcie wyświetli się w ich przeglądarce.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Parallels Plesk Panel to chętnie używany przez administratorów graficzny panel do zarządzania serwerami VPS i dedykowanymi.

Oferty hostingu

W ostatnich miesiącach na odświeżenie swojej oferty hostingowej zdecydowała się nazwa.pl. Paleta serwerów wirtualnych została rozszerzona o pakiet Active Mini, dostępny za 300 zł rocznie. W ramach usługi otrzymasz 50 GB przestrzeni dyskowej, możliwość założenia do 25 kont e-mail oraz nielimitowany transfer danych. To propozycja dla naprawdę małego sklepu. Osoby, które poważnie myślą o prowadzeniu handlu w sieci, powinny wybrać dowolny z wyższych planów.

Pełna oferta hostingu współdzielonego w nazwa.pl obejmuje cztery plany z rodziny Active – Mini, Biznes, Pro i Max. W pakiecie Pro otrzymasz 200 GB do podziału na WWW, pocztę i bazy danych, podczas gdy w planie Max przestrzeń dyskowa jest nielimitowana. W obu pakietach masz możliwość założenia dowolnej liczby kont e-mail, FTP oraz baz danych. Domenę .pl dostaniesz gratis, ale jej odnowienie kosztuje - według cennika - 100 zł.

W pakietach Active Pro i Active Max rozmiar dostępnej dla klienta pamięci wynosi teraz 256 MB. W obu opcjach masz możliwość skorzystania z profesjonalnej bazy MySQL, która cechuje się brakiem wielu ograniczeń, m.in. liczby jednoczesnych połączeń do bazy. To ważne, bo najbardziej wymagające skrypty (oprogramowanie) sklepu potrafią zużyć dużo zasobów serwera.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Test pakietów hostingowych. Sierpień 2014. Linia ekonomiczna.

Dobry hosting dla małego sklepu z pewnością znajdziesz także w AZ.pl. Oferta tego dostawcy obejmuje dwa plany hostingowe – Personal Hosting za 249 zł rocznie oraz Business Hosting, którego standardowa cena wynosi 449 zł, ale w promocji możesz go mieć z 55-procentowym upustem na pierwszy rok. Dla sklepu polecamy zdecydowanie ten drugi, bo w pakiecie dostaniesz adres IP dla swojego serwera, wymagany przy zamawianiu certyfikatu SSL.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Klienci AZ.pl zarządzają swoim serwerem wirtualnym z poziomu panelu zarządzania CPanel.

Wybierając Business Hosting, otrzymasz także kupon o wartości 250 złotych na reklamę w Google AdWords oraz możliwość zarejestrowania po jednej domenie z końcówką .pl i .eu gratis. Na przetestowanie usługi masz 14 dni. W tym czasie sprawdź, jak działa pakiet skryptów Softaculous. Jest to zestaw 320 gotowych aplikacji webowych, które zainstalujesz na serwerze kilkoma kliknięciami myszą. Z bezpłatnego oprogramowania przeznaczonego do prowadzenia sklepu znajdziesz tutaj m.in. PrestaShop, Magento, OpenCart i osCommerce.

Z kolei linia profesjonalna serwerów wirtualnych w home.pl obejmuje plan Business Cloud Server dla rozbudowanych projektów oraz plan Business Cloud Unlimited, idealny do obsługi kilku serwisów, w tym strony firmowej, sklepu internetowego, blogu czy forum. Oba pakiety wyróżnia brak limitu transferu, możliwość wdrażania projektów korzystających z bazy MySQL, PostgreSQL i Microsoft SQL oraz zautomatyzowany system kopii zapasowych, które przechowywane są przez trzy dni.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Test pakietów hostingowych. Sierpień 2014. Linia profesjonalna.

Aby zadbać o właściwą komunikację między pracownikami sklepu i klientami, warto każdemu z nich wykupić usługę Cloud Email Xchange. Jest to rozwiązanie do pracy grupowej klasy korporacyjnej, które umożliwia współdzielenie plików, ma wbudowany moduł kontaktów, kalendarza i zadań do wykonania. Zwróć jest uwagę, że jest to opcja dodatkowo płatna i kosztuje 120 zł rocznie za pojedyncze stanowisko.

Kylos przygotował cztery plany hostingowe w cenie już od 49 zł brutto, choć jeśli poważnie myślisz o swoim biznesie, wybierzesz któryś z wyższych planów. Kylos Gold kosztuje 199 zł brutto, a Kylos Platinum 299 zł brutto. W tej cenie otrzymasz odpowiednio 50 lub 100 GB pojemności serwera, którą dowolnie podzielisz na stronę WWW, skrzynki poczty elektronicznej oraz bazy danych. Spośród najważniejszych funkcji hostingu w Kylos warto wymienić możliwość wyboru wersji PHP, autoinstalator aplikacji webowych oraz dostęp do serwera przez protokół SSH (zarządzanie z poziomu wiersza polecenia). Adres IP dla serwera jest opcjonalny i kosztuje 66 zł rocznie. To ważne, jeśli zamierzasz zabezpieczyć witrynę sklepu certyfikatem SSL.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Test pakietów hostingowych. Sierpień 2014. Serwery MAX.

Firma 1&1 wprowadziła ulepszenia w pakietach hostingu, które ułatwiają wdrażanie i konfigurowanie oraz wypełnianie treścią projektów tworzonych na bazie WordPressa. Nowe funkcje, dostępne w Panelu Klienta 1&1, automatyzują instalowanie oprogramowania, dzięki czemu możesz się skupić na prowadzeniu swojego biznesu. Dodatkowo 1&1 przedstawiło autorską wtyczkę do tego systemu zarządzania treścią, która upraszcza konfigurację projektu i dostosowanie go do własnych potrzeb. Z nowych funkcji skorzystają przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż internetową bezpośrednio ze swojej witryny firmowej lub blogu opartego właśnie na WordPressie.

Kupując serwer w Zenbox.pl, otrzymasz nieograniczone miejsce na swoje pliki i strony, nielimitowany transfer danych, możliwość założenia dowolnej liczby skrzynek poczty elektronicznej i baz danych. Rozliczenie usługi odbywa się na podstawie liczby unikatowych użytkowników, którzy odwiedzają twoją stronę internetową (okres rozliczeniowy to miesiąc). Oznacza to, że ta sama osoba, która w ciągu miesiąca kilka razy odwiedzi twój serwis, zostanie policzona jako jeden użytkownik.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Autorski panel klienta w zenbox.pl umożliwia zarządzanie serwerem oraz konfiguracją poczty. Zapewnia dostęp do statystyk witryny oraz pozwala na przywracanie plików i baz danych z backupu.

Mimo kilkunastomiesięcznej obecności Zenboksa na rynku nikt nie zdobył się na przejęcie tego modelu biznesowego. To oczywiście okazja, aby zastanowić się, czy chcesz płacić za samą możliwość korzystania z hostingu (w praktyce może się okazać, że kupujesz plan hostingowy na wyrost), czy też za faktycznie wykorzystywane zasoby. Zaletą Zenboksa jest także możliwość płacenia za hosting w cyklu miesięcznym. U konkurencji płacisz za cały rok z góry, a przecież nie wiesz, czy twój sklep odniesie komercyjny sukces.

Zenbox to ciągle hosting współdzielony, a więc zasoby przydzielane są zgodnie z zasadami sprawiedliwego dostępu. Mimo to, jeśli duży sklep działa tak szybko jak chcesz, może nie musisz dla niego szukać alternatywy w postaci serwera VPS czy dedykowanego. W usłudze Zenbox istnieje możliwość zarezerwowania na wyłączność do 8 rdzeni procesora oraz instancji memcache, która przyśpiesza wczytywanie się stron. Dedykowany adres IP kosztuje 100 zł. W celu instalacji certyfikatu SSL nie jest on jednak potrzebny, bo Zenbox stosuje technologię SNI.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Autoinstalator aplikacji w Zenbox automatyzuje instalowanie oprogramowania sklepu PrestaShop.

VPS na każdą kieszeń

Platforma E-biznes to usługa Kei.pl, która łączy łatwość zarządzania jak w hostingu współdzielonym z funkcjonalnością serwerów VPS. Usługa e-biznes może zostać elastycznie dopasowana do potrzeb klienta już na etapie jej zamawiania. Wskaż potrzebne zasoby serwera (procesor, pamięć), powierzchnię dysku oraz oczekiwany transfer danych. Kei.pl rekomenduje platformę e-biznes jako narzędzie do uruchamiania sklepów z wykorzystaniem oprogramowania Magento, PrestaShop i OpenCart. Nowością jest tutaj obsługa mechanizmu SNI, który pozwala na samodzielną instalację wielu certyfikatów SSL, przy wykorzystaniu tylko jednego adresu IP i portu serwera. Z kolei wbudowany harmonogram zadań Cron pozwala zautomatyzować niektóre czynności wykonywane w sklepie w regularnych odstępach czasu, np. synchronizację katalogu towarów i cen z hurtowniami. Zamawiając serwer w Kei.pl, możesz liczyć także na pakiet atrakcyjnych bonusów: 250 zł na reklamę w Google AdWords, 30% rabatu na promocje sklepu w Zumi, bezpłatny miesiąc na monitoring marki w Brand24 oraz 25% upustu na usługi konsultacyjne świadczone przez specjalistów Rozwinsklep.pl.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

W ramach platformy e-biznes w Kei.pl samodzielnie dobierzesz parametry serwera (zasoby, powierzchnia dysku, transfer) oraz określisz tryb płacenia za usługę: kwartalnie, co pół roku lub rocznie.

Z kolei oferta serwerów VPS w 1&1 obejmuje trzy konfiguracje o prędkości procesora od 2,0 GHz aż do 8,0 GHz (min. 2 GHz na rdzeń) oraz od 1 do 4 GB pamięci RAM. Pamięć jest dynamicznie podwajana, jeśli zasoby fizycznego serwera nie są nadmiernie obciążane przez innych użytkowników. W planie Serwery Wirtualne L (standardowa cena to 29,90 zł miesięcznie) masz do dyspozycji 50 GB przestrzeni dyskowej w konfiguracji RAID 5, która zapewnia odporność na awarie i wyższą wydajność odczytu z dysku. Zarządzanie serwerem odbywa się z poziomu prostego interfejsu narzędzia Parallels Plesk 12, które obsługuje WordPressa. VPS-y w 1&1 wzbogacono o kilka przydatnych funkcji wpływających na bezpieczeństwo serwera, m.in. Outbound Antispam, Fail2ban oraz ModSecurity.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Wybrane oferty serwerów VPS. Część I.

Przeglądając oferty serwerów VPS i dedykowanych, zwróć uwagę na rozwiązania proponowane przez mniejszych dostawców hostingu, którzy próbują konkurować z największymi ceną, jakością obsługi oraz elastycznym dopasowywaniem się do wymagań klientów. IQ.PL oferuje serwery VPS w dwóch wariantach: Root VPS (bez administracji) oraz Managed VPS (z administracją).

W opcji Root VPS masz pełną kontrolę nad serwerem, a z konta administratora możesz wdrażać własne konfiguracje systemu i instalować potrzebne oprogramowanie i biblioteki. Wybierz rozwiązanie typu Managed VPS, nazywane także hostingiem dedykowanym, jeśli potrzebujesz gwarantowanych zasobów serwera, a jednocześnie kwestie związane z administracją samego serwera chcesz pozostawić w rękach IQ.PL.

Oferta Root VPS w IQ.PL obejmuje cztery warianty serwerów w cenie już od 49 zł za miesiąc. Dla małego sklepu sugerujemy wybór opcji Root 2 (tylko 69 zł), w ramach której otrzymasz 100% mocy rdzenia procesora 2,6 GHz, 2 GB gwarantowanej pamięci operacyjnej oraz dwa adresy IP do wykorzystania. Serwery Managed VPS są droższe. Wariant pośredni Managed 2 (4 GB pamięci RAM, 100 GB przestrzeni dyskowej) kosztuje 289 złotych miesięcznie. Cena obejmuje dwie godziny pracy administratora każdego miesiąca. Podstawowe czynności (dodawanie kont użytkowników, tworzenie serwisów WWW, rejestrowanie domen) wykonasz samodzielnie przez jeden z dwóch paneli zarządzania usługą, do wyboru: ProVPS lub Direct Admin.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Wybrane oferty serwerów VPS. Część II.

Dynamiczne VPS-y

W ofercie 1&1 znajdziesz VPS-y, które możesz samodzielnie konfigurować. Dynamiczny Cloud Server to usługa, w której sam zdecydujesz o parametrach serwera. Wskaż moc procesora, ilość pamięci operacyjnej oraz potrzebną powierzchnię dysku. Najmocniejsza konfiguracja obejmuje aż 6 rdzeni procesora, do 24 GB pamięci RAM i aż 800 GB przestrzeni na dane. Do wyboru masz system Linux lub Windows Server 2012 z zainstalowanym panelem zarządzania Parallels Plesk. Aplikacja do Androida i iOS-a pozwala na administrowanie systemem z poziomu urządzenia mobilnego.

Oferta dynamicznych serwerów VPS, których moc można dostosowywać do własnych potrzeb, jest jednak zdecydowanie szersza. Home.pl sprzedaje tego typu usługę pod marką Cloud Server. Przykładowa konfiguracja obejmująca 2 rdzenie procesora o taktowaniu 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 100 GB przestrzeni dyskowej kosztuje 140 zł miesięcznie. W cenie otrzymasz dostęp do panelu zarządzania Parallels Plesk (do 10 domen), jeden adres IP oraz możliwość instalacji systemu Linux Debian lub Linux CentOS do wyboru.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

home.pl rozwija ofertę VPS i serwerów dedykowanych pod marką homecloud. W usłudze Cloud Server możesz dobrać parametry VPS-a według własnych potrzeb.

Dedykowane OVH

Bogatą ofertę serwerów dedykowanych ma OVH, dzięki czemu każdy, niezależnie od wielkości swojego biznesu, znajdzie tutaj odpowiednią maszynę dla siebie. Zwróć uwagę na ofertę wyprzedażową, w której konfiguracja SP-64 z linii na rok 2013 kosztuje tylko 327,99 zł miesięcznie. W tej opcji nie jest pobierana opłata instalacyjna, co pozwala jednorazowo zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Serwer SP-64 wyposażony jest 4-rdzeniowy procesor Intel Xeon E5-1620 współpracujący z 64 GB szybkiej pamięci ECC. Dwa dyski twarde, każdy o pojemności 2 TB, z powodzeniem wystarczą do obsługi dużego sklepu internetowego.

W ofercie OVH znajdziesz także mocniejsze konfiguracje, wyposażone w dwa serwerowe procesory Intel Xeon oraz do 256 GB pamięci operacyjnej. Przykładem takiego rozwiązania może być serwer MG-256, który z powodzeniem posłuży jako miejsce do uruchamiania sklepu generującego setki tysięcy przychodu.

Wraz z serwerem dedykowanym (dotyczy wszystkich opcji) otrzymasz do 256 adresów IP, które przypiszesz uruchamianym przez siebie maszynom wirtualnym. Do dyspozycji masz także 500 GB na kopie zapasowe swoich danych oraz możliwość instalacji jednej z ponad 90 odmian systemu Linux lub Windows. Mocną stroną OVH jest szybka dostępność serwerów. W zależności od dostępności serwera w fizycznej lokalizacji urządzenie może zostać „oddane w ręce” klienta już po 120 sekundach od wniesienia przez niego opłaty.

Serwery OVH objęte są ochroną przed atakami typu DDoS, co oznacza brak przestojów w sklepie internetowym oraz możliwość generowania przychodów, kiedy konkurencja ma problem ze swoimi systemami. Firma OVH przygotowała także ofertę tańszych serwerów dedykowanych sprzedawanych pod marką SoyoStart.com. Ceny serwerów rozpoczynają się od 199,99 miesięcznie. Jest to więc atrakcyjna propozycja dla firm handlowych rozpoczynających dopiero działalność w sieci.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Wybrane oferty serwerów dedykowanych. Sierpień 2014. Wariant korzystny.

Ciekawą ofertę serwerów dedykowanych znajdziesz także w SuperHost.pl. Podstawowa konfiguracja (już od 314 zł miesięcznie) zawiera w sobie dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-4130T 2,9 GHz, 8 GB pamięci oraz dwa dyski twarde SATA po 500 GB każdy. Cena uwzględnia trzy adresy IP do wykorzystania przez klienta. Mocniejsza konfiguracja (od 711 zł), oparta na serwerowym procesorze Intel Xeon E3-1265 v3 (4 x 2,5 GHz), obejmuje 16 GB pamięci RAM oraz 2 dyski SATA o pojemności 2 TB każdy. Do każdego z serwerów dedykowanych w SuperHost.pl otrzymasz nielimitowany transfer z łączem 100 Mb/s (poza godzinami szczytu 20:00-15:00), które może zostać zmniejszone do 10 Mb/s w godzinach szczytu.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Wybrane oferty serwerów dedykowanych. Sierpień 2014. Wariant profesjonalny.

Chmura alternatywą dla hostingu

W kontekście usług hostingowych nie sposób też nie wspomnieć o chmurze obliczeniowej. Istnieje wiele rodzajów chmury, spośród których alternatywą dla serwerów VPS i dedykowanych jest model IaaS (infrastruktura jako usługa). W tym modelu usługi świadczą światowi giganci tacy jak Amazon EC2, Rackspace, Microsoft Azure oraz polska firma Oktawave.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Panel zarządzania Oktawave umożliwia dodawanie instancji chmury, aplikacji webowych, przestrzeni na pliki oraz baz danych.

Serwery uruchamiane w chmurze nazywane są instancjami. Każda taka instancja zapewnia gwarantowaną moc obliczeniową (procesor, pamięć RAM), umożliwiając udostępnianie stron i aplikacji internetowych. Pliki przechowywane są na wydzielonej macierzy dyskowej, która zapewnia szybki dostęp do danych, bez względu na obciążenie dysków przez innych użytkowników, jak w wypadku klasycznych serwerów VPS. Świadczący usługi w chmurze gwarantują nie tylko ilość dostępnej przestrzeni dyskowej, ale również czas dostępu i liczbę operacji na pamięci masowej. W porównaniu z klasycznymi usługami hostingowymi, chmura obliczeniowa zapewnia mechanizmy skalowania wydajności (moc procesora, ilość pamięci RAM), szybszy dostęp do pamięci masowej oraz nowy sposób płatności, oparty na rozliczeniu w cyklu godzinowym. Płacisz wyłącznie za wykorzystane zasoby i czas pracy serwera (pay-as-you-go).

Przykładowa instancja chmury Large w Oktawave kosztuje 0,34 zł za godzinę, tj. 245,40 zł na miesiąc. W tej cenie otrzymasz moc czterech rdzeni procesora (VCPU) o częstotliwości 2,5 GHz każdy, 4 GB RAM oraz 50 GB przestrzeni dyskowej. W cenę wliczono 10 milionów operacji IOPS na dysku, co powinno wystarczyć do obsłużenia średniej wielkości sklepu internetowego.

Najlepszy hosting dla e-sklepu

Kalkulator chmury Oktawave pozwala oszacować koszty obsługi instancji wirtualnej zgodnie z przewidywanym obciążeniem.

Certyfikaty SSL

Certyfikat SSL gwarantuje poufność i integralność informacji przesyłanych przez internet. Zwiększa także zaufanie i wiarygodność firmy, która się nim posługuje, bo klienci doskonale wiedzą, że przekazywane przez nich w formularzach hasła, dane adresowe oraz numery kart kredytowych są dobrze chronione. W wypadku sklepów internetowych zabezpieczenie witryny certyfikatem SSL to konieczność.

Wydawaniem certyfikatów SSL zajmują się m.in. Symantec (należą do niego takie podmioty i marki jak VeriSign, GeoTrust, Thawte), Go Daddy, Comodo, GlobalSign, DigiCert i StartCom, a w Polsce Certum, Kei.pl oraz Domeny.pl ze swoją marką certyfikatów SuperFAST. Certyfikat możesz kupić bezpośrednio od wydawcy lub pośredników. Znajdziesz je także w ofercie dostawców hostingu, którzy pomagają w zamówieniu certyfikatu i jego zainstalowaniu na serwerze.

Oferta Kei.pl obejmuje certyfikaty Commercial SSL z weryfikacją domeny dla najmniejszych sklepów, obsługujących transakcje o niskiej wartości (od 129 zł) oraz Trusted SSL z walidacją właściciela dla większych projektów e-commerce (od 449 zł). To doskonała propozycja dla firm, które dopiero startują w handlu elektronicznym.

Jeśli jednak chcesz zwiększyć zaufanie klientów do sklepu, wybierz certyfikat z rozszerzoną walidacją podmiotu, tzw. (Extended Validation, EV). Zielony pasek adresu to najbardziej rozpoznawalny znak, że witryna internetowa została zabezpieczona zaufanym certyfikatem typu EV, a właściciel sklepu (podmiot) został zweryfikowany przez wydawcę certyfikatu jako zaufany.

W branży e-commerce widać wyraźny wzrost zainteresowania certyfikatami typu EV. Niegdyś zarezerwowane dla banków i instytucji finansowych, administracji publicznej oraz największych portali i usług sieciowych, coraz częściej instalowane są w witrynach sklepów internetowych, których właścicielom zależy na zdobyciu nowych oraz zatrzymaniu stałych klientów. Ceny certyfikatów Premium EV SSL w Kei.pl rozpoczynają się już od 1199 zł rocznie.

Z kolei oferta serwisu CertyfikatySSL.pl obejmuje m.in. certyfikaty GeoTrust, Comodo, Certum, RapidSSL, Symantec (VeriSign) oraz Thawte. Podstawowy certyfikat Certum z walidacją domeny, idealny dla małego sklepu, kosztuje tutaj od 105,33 zł. Za certyfikat Certum Premium EV z rozszerzoną walidacją zapłacisz od 1276 zł. Z kolei certyfikat Symantec Secure Site z walidacją organizacji kosztuje 1095,89 zł. Certyfikaty Symanteca z rozszerzoną walidacją kosztują tutaj odpowiednio od 2458 zł za Secure Site EV oraz od 3762 zł za Secure Site Pro EV.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: