Nakładki systemowe, które warto mieć!

Jak wiadomo, nie ma systemu idealnego. Czy używa się Windows, Linuxa czy Mac OS X,zawsze znajdzie się użytkownik, któremu będzie czegoś brakować. Najwięcej takich użytkowników ma oczywiście najbardziej popularny OS świata, czyli Windows. Nie można się więc dziwić, że do kolejnych jego edycji programiści stworzyli mnóstwo użytecznych dodatków i nakładek. Prezentujemy te, które warto poznać - i oczywiście stosować!


Clipboard Master

Clipboard Master

Clipboard Master

Clipboard Master to bardzo wygodny dodatek do systemu, zwłaszcza dla osób pracujących na komputerze. Poszerza możliwości systemowego schowka o nowe opcje, z których najważniejsza to zapamiętywanie wszystkich skopiowanych do niego elementów oraz edycję dowolnego. Dzięki temu możesz w dowolnej chwili przywołać skopiowane wcześniej elementy i użyć ich na bieżąco. Może również wybrać kilka elementów do jednoczesnego wklejenia oraz przechowywać w bezpieczny sposób hasła i loginy. Dodatkowo ten wygodny dodatek pozwala na szybkie wstawianie znaków specjalnych, uprzednio przygotowanych elementów (jak np. zdania), a także możliwość tworzenia kolekcji z kopiowanych elementów. Clipboard Master nie posiada polskiej wersji językowej. Można go zainstalować w jednym z trzech trybów - standardowym, prostym oraz przeznaczonym dla programistów i deweloperów. W tym ostatnim przypadku pojawiają się dodatkowe możliwości, ułatwiające pracę.

Clover

Clover

Clover

Clover to darmowy, interesujący dodatek do systemu, za pomocą którego możemy zwiększyć możliwości standardowego Eksploratora Windows. Dodaje on do niego zakładki, dokładnie takie same jak w przeglądarkach internetowych. Dzięki temu nie musimy otwierać wielu okienek naraz, a możemy mieć otwarte wiele folderów i jedno tylko okienko! Clover jest wciąż rozwijaną aplikacją. Nie posiada co prawda polskiej wersji językowej, ale nie mamy tu potrzeby używania ustawień, itp.

Krento

Krento

Krento

Krento jest aplikacją, dzięki której zmienimy pulpit nie do poznania. Pozwala on na stworzenie tematycznych grup ikonek, które rozwijają się w trójwymiarowym kręgu. Dzięki temu możemy trzymać na pulpicie wiele aplikacji, mając tylko kilka tego typu okręgów. Obsługa jest dość prosta - nie ma jednak polskiego interfejsu, więc przyda się znajomość angielskiego do pełnego wykorzystania programu. Krento przyda się szczególnie tym użytkownikom, których pulpit znajduje się w stanie chaosu od nadmiaru skrótów do folderów i aplikacji. Jest do pobrania za darmo w pełnej wersji - istnieją osobne wydania dla systemów 32-, jak i 64-bit.

AquaSnap

AquaSnap

AquaSnap

AquaSnap to aplikacja, która z pewnością przyda się osobom, jakie w codziennej pracy muszą mieć dużą ilość otwartych okienek pod ręką. Jej działanie przypomina funkcję Aero Snap w Windows 7, ma jednak więcej możliwości - na przykład szybkie pogrupowanie okienek za pomocą jednego gestu, ich automatyczny rozdział w sposób wypełniający cały ekran, ustalanie wielkości każdego z okienek, a także grupowe ich przesuwanie. Na tym nie koniec możliwości, jakie oferuje ten ciekawy dodatek do systemu - daje również możliwość tworzenia własnych skrótów klawiaturowych.

TidyTabs

TidyTabs

TidyTabs

TidyTabs to darmowa aplikacja, która wprowadza do systemu wygodną opcję dodawania zakładek do programów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku przeglądarek internetowych. Dzięki temu można szybko przeskakiwać pomiędzy dokumentami i ma się je wszystkie pod ręką. Zakładki można przesuwać, układając dokumenty według pożądanej kolejności. Istnieje również opcja ich grupowania, co w przypadku wielu otwartych pozwoli na zaoszczędzenie miejsca. TidyTabs pozwala na zadecydowanie, do których programów ma zostać dodane. Po umieszczeniu dodatku jest on bardzo dyskretny -opcja zakładek pokazuje się po najechaniu myszką na górną belkę. Ponieważ ma zoptymalizowany kod, zużywa minimalną ilość zasobów komputera i jego działanie w tle nie jest odczuwalne dla całości. Wygodny panel ustawień pozwala na skonfigurowanie go pod swoje potrzeby.